Fot. Szymon Gruchalski / Lang Team

Popularny “Maniek” już w najbliższy wtorek pojawi się na starcie hiszpańskiego Grand Touru w Irún w Kraju Basków. Będzie on jedynym obcokrajowcem w składzie belgijskiego zespołu Lotto Soudal.

Dla Tomasza Marczyńskiego będzie to już piąty raz, gdy pojawi się na starcie Vuelta a España. Do tej pory najbardziej udanym wyścigiem w jego dotychczasowej karierze był właśnie hiszpański Wielki Tour w 2017 roku. Wtedy zawodnik pochodzący z Małej Wsi koło Krakowa, który na co dzień mieszka w Hiszpanii wygrał aż dwa etapy.

Na ten moment “Maniek” nie ma jeszcze podpisanej umowy na kolejny sezon. Jak przyznał sam zainteresowany w rozmowie z Kamilem Wolnickim z Przeglądu Sportowego prowadzi on nadal rozmowy ze swoim obecnym pracodawcą oraz jeszcze jedną ekipą z poziomu WorldTeams. Miejmy nadzieję, że udany występ w Hiszpanii przybliży 36-letniego Marczyńskiego do pozostania w kolarskiej elicie.

Liderem zespołu Lotto Soudal będzie oczywiście Tim Wellens. Dla 29-letniego Belga będzie to pierwszy start we Vuelcie w karierze. Z pewnością jego celem w skróconym do osiemnastu odcinków wyścigu będzie odniesienie zwycięstwa etapowego. Oprócz specjalisty od wyścigów klasycznych w ekipie kierowanej przez Johna Lelangue’a znalazło się, także miejsce dla Tosha Van der Sande oraz Rémiego Mertza. Skład uzupełni czterech młodych kolarzy, dla których będzie to pierwszy występ w wyścigu trzytygodniowym. Będą nimi: Stan Dewulf, Gerben Thijssen, Brent Van Moer oraz Kobe Goossens.

Skład Lotto Soudal na Vuelta a España 2020:

Tomasz Marczyński (Polska), Tim Wellens, Tosh Van der Sande, Rémy Mertz, Kobe Goossens, Brent Van Moer, Gerben Thijssen oraz Stan Dewulf (wszyscy Belgia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments