Ekipa Mitchelton-Scott wycofała się z wyścigu Giro d’Italia z powodu czterech pozytywnych testów na COVID-19 wśród obsługi drużyny. Niestety Michael Matthews także poza wyścigiem.

Dzień przerwy na Giro d’Italia to nie tylko odpoczynek dla kolarzy, ale także testowanie zawodników pod kątem koronawirusa. Niestety po pierwszym tygodniu ścigania okazało się, że jest sporo wyników pozytywnych. Już wcześniej informowaliśmy, że z Giro musiał się wycofać Steven Kruijswijk.

Wiadomo także o jednym pozytywnym wyniku kolarza w ekipie Sunweb (Michael Matthews), a także po jednym z obsługi Ag2r La Mondiale i Team Ineos Grenadiers. Zawodnik Team Sunweb nie wykazuje żadnych objawów choroby, ale został oczywiście wycofany z Giro d’Italia.

Mocniej pod tym kątem ucierpiała drużyna Mitchelton-Scott. Przy czterech pozytywnych testach ekipa z Australii postanowiła opuścić włoski wyścig.

Dostaliśmy wiadomość, że czterech naszych ludzi z obsługi jest chorych na koronawirusa. Na szczęście nie stwierdzono u nich żadnych objawów. Jednak w ramach bezpieczeństwa postanowiliśmy, że wycofujemy cały zespół z Giro d’Italia. Zdrowie jest dla nas priorytetem. Koncentrujemy się teraz na bezpiecznym transporcie, a następnie kwarantannie

– poinformował menadżer drużyny Brent Copeland.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments