fot. Grzegorz Trzpil/Mazowsze Serce Polski Cycling Team

Adrian Banaszek z Mazowsze Serce Polski Cycling Team zwyciężył w finałowym wyścigu Mistrzostw Mazowsza w Kryterium Ulicznym, co dało mu triumf w klasyfikacji generalnej.

Podczas ostatniego dnia Mistrzostw Mazowsza w Kryterium Ulicznym, zawodnicy i zawodniczki ścigały się na 13-kilometrowej rundzie w Długosiodle. Juniorzy i kobiety pokonywali 5 okrążeń, a elita mężczyzn i orlicy 7.

W kolejnym wyścigu wchodzącym w skład Mistrzostw Mazowsza w Kryterium Ulicznym kolarze ekipy Mazowsze Serce Polski Cycling Team nie dali szans przeciwnikom. W finałowej rywalizacji w Długosiodle najlepszym zawodnikiem okazał się Adrian Banaszek. Dalsze pozycje zajęli jego koledzy z drużyny, Tobiasz Pawlak i Jakub Kaczmarek. Zwycięstwo w ostatnim wyścigu zagwarantowało Adrianowi triumf w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Mazowsza w Kryterium Ulicznym. Na dalszych miejscach sklasyfikowani zostali Jakub Kaczmarek i Michał Podlaski.

W klasyfikacji generalnej i w decydującym wyścigu kobiet najlepsza była Anna Wiesse z ekipy Warszawski Klub Kolarski. Kolejne pozycje przypadły Antoninie Białek (Warszawski Klub Kolarski) i Magdalenie Chmielewskiej (Mazowsze Serce Polski). W zmaganiach juniorów w Długosiodle zwyciężył Jakub Lewandowski (KS Społem Łódź) przed Michałem Pomorskim (Warszawski Klub Kolarski) i Adrian Kowalczyk (GKK Opty-Mazowsze), natomiast w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Mazowsza triumfował Maksymilian Radosz (Warszawski Klub Kolarski). Kolejne pozycje na podium zajęli Adrian Dobrowolski (Warszawski Klub Kolarski) oraz Mikołaj Nowacki (GKK Opty-Mazowsze). Wśród juniorek najlepsza była Aleksandra Jankowska (Świt Mazowsze Serce Polski).

W wyścigu orlików zwyciężył Adam Noceń, który pokonał Dawida Burczaka (obaj WMKS Olsztyn/Folta Silvant) i Macieja Chmielewskiego (Warszawski Klub Kolarski). W klasyfikacji generalnej Mistrzostw triumfował Dawid Burczak przed Arturem Małkowskim (Dar Bud Team) i Adamem Noceniem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments