Andreas Leknessund z Uno-X Pro Cycling Team po długiej szarży zwyciężył na trzecim etapie Giro della Regione Friuli Venezia Giulia. Najlepszy z Polaków, Szymon Tracz, zajął 11. pozycję.

Kolarzy czekał dziś królewski etap z San Vito al Tagliamento do Buji o długości 148 kilometrów. Po drodze zawodnicy musieli pokonać dwa ciężkie wzniesienia – pod Chialminis (6,8km; 6,5%) i Stellę (3,8km; 9,6%).

fot. Giro della Regione Friuli Venezia Giulia

Po starcie od peletonu oderwała się piątka kolarzy, w której znalazł się Adrian Kurek z drużyny Mazowsze Serce Polski Cycling Team. Odjazd nie wyrobił sobie jednak zbyt dużej przewagi nad główną grupą i dość szybko została złapana.

Na kilkadziesiąt kilometrów do mety zaatakował Andreas Leknessund z Uno-X Pro Cycling Team. Mistrz Europy w indywidualnej jeździe na czas nie dał się dogonić i z dużą przewagą przeciął linię mety. Kolejne miejsca zajęli Asbjorn Hellemosse (V.C.Mendrisio) i Alexis Guerin (Team Vorarlberg Santic). W peletonie, który finiszował ponad dwie i pół minuty za zwycięzcą przyjechało dwóch zawodników CCC Development Team – Szymon Tracz i Piotr Pękala.

Leknessund dzięki zwycięstwu na dzisiejszym etapie, objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Ponad 3 minuty traci do Norwega najlepszy z Polaków – Szymon Tracz – który zajmuje siódme miejsce.

Wyniki trzeciego etapu Giro della Regione Friuli Venezia Giulia:

1 Leknessund Andreas Uno-X Pro Cycling Team 3:33:20
2 Hellemose Asbjørn Velo Club Mendrisio 1:02
3 Guerin Alexis Team Vorarlberg Santic 1:03
4 Adrià Roger Equipo Kern Pharma 1:08
5 Van Gils Maxim Lotto – Soudal U23 1:12
6 Brajkovič Janez Adria Mobil ,,
7 Berrade Urko Equipo Kern Pharma 1:33
8 Stüssi Colin Team Vorarlberg Santic 2:42
9 Vandenabeele Henri Lotto – Soudal U23 ,,
10 Van Boven Luca GM Recycling Team ,,
11 Tracz Szymon CCC Development Team ,,
12 Zambanini Edoardo Zalf Euromobil Désirée Fior ,,
13 Hindsgaul Madsen Jacob Uno-X Pro Cycling Team ,,
14 Lucca Riccardo General Store Essegibi F.lli Curia ,,
15 Adamietz Johannes Team SKS Sauerland NRW 2:45
16 Bayer Tobias Tirol KTM Cycling Team ,,
17 Tolio Alex Casillo – Petroli Firenze – Hopplà ,,
18 Pekala Piotr CCC Development Team ,,
19 Lipowitz Florian Tirol KTM Cycling Team 2:48
20 Bais Davide Cycling Team Friuli ASD 4:28
21 Goldstein Edo Israel Cycling Academy ,,
22 Čemažar Nik KK Kranj ,,
23 Maris Elias GM Recycling Team ,,
24 Thalmann Roland Team Vorarlberg Santic ,,
25 El Gouzi Omar Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
26 Hočevar Kristjan Adria Mobil ,,
27 Lavrič Martin NTT Continental Cycling Team ,,
28 Loss Enrico Team Named Rocked 5:22
29 Hoeks Daan Wielerploeg Groot Amsterdam 6:25
30 Krijnsen Jelte Wielerploeg Groot Amsterdam 6:27
31 Santaromita Alessandro Velo Club Mendrisio ,,
32 Primožič Jaka KK Kranj 6:30
33 Zea Luis Daniel Sangemini Trevigiani Mg.k Vis 6:31
34 de Carlo Giovanni Team Gaiaplast Bibanese 6:33
35 Cibrario Luca Cycling Development Guerciotti ,,
36 Van Gestel Luuk Wielerploeg Groot Amsterdam ,,
37 Hulgaard Morten Uno-X Pro Cycling Team ,,
38 Bernas Paweł Mazowsze Serce Polski ,,
39 Radice Raffaele Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
40 Martinelli Ivan D’Amico – UM Tools ,,
41 Claeys Robbe GM Recycling Team 7:23
42 Stockman Abram Team SKS Sauerland NRW 7:27
43 Lührs Leslie Tirol KTM Cycling Team ,,
44 Totò Paolo Work Service Dynatek Vega 7:30
45 Orrico Davide Team Vorarlberg Santic ,,
46 Tasca Flavio General Store Essegibi F.lli Curia 7:34
47 Habets Jordan Wielerploeg Groot Amsterdam ,,
48 Carpene Samuele Casillo – Petroli Firenze – Hopplà ,,
49 Sosa Frank Gallina Colosio Eurofeed ,,
50 Aleotti Giovanni Cycling Team Friuli ASD 7:40
51 Walkowiak Kacper CCC Development Team ,,
52 Sweeny Harry Lotto – Soudal U23 ,,
53 Domagalski Karol Mazowsze Serce Polski ,,
54 Bonnefoix Edouard U C Monaco 10:06
55 Abreha Negasi Haylu NTT Continental Cycling Team ,,
56 Santoro Antonio Work Service Dynatek Vega 10:08
57 Plamondon Robin Israel Cycling Academy ,,
58 Drinovec Matej KK Kranj ,,
59 Potočki Viktor Ljubljana Gusto Santic ,,
60 Paladin Luca Gallina Colosio Eurofeed ,,
61 Marquez Marti Equipo Kern Pharma 10:15
62 Castrillo Jaime Equipo Kern Pharma ,,
63 Steinhauser Georg Tirol KTM Cycling Team 10:16
64 Stockman Michiel Team SKS Sauerland NRW 10:38
65 Daniels Lars GM Recycling Team ,,
66 Bonaldo Kevin Zalf Euromobil Désirée Fior 10:46
67 Nesi Nicolas D’Amico – UM Tools ,,
68 Engelhardt Felix Tirol KTM Cycling Team 11:00
69 Belletta Pierelis Team Named Rocked 11:53
70 Prah Aljaž Ljubljana Gusto Santic ,,
71 Pellizzer Mattia Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
72 Colombo Raul Work Service Dynatek Vega 11:57
73 Zandri Francesco Work Service Dynatek Vega ,,
74 Gaffuri Mattia Velo Club Mendrisio 13:22
75 Debenedetti Davide Cycling Development Guerciotti ,,
76 Burchio Federico Work Service Dynatek Vega ,,
77 Raggio Luca D’Amico – UM Tools ,,
78 Repše Uroš KK Kranj ,,
79 Slock Liam GM Recycling Team ,,
80 Horvat Žiga Adria Mobil ,,
81 Abu-Fares Saned Israel Cycling Academy ,,
82 Raimondi Alex Casillo – Petroli Firenze – Hopplà ,,
83 Kurek Adrian Mazowsze Serce Polski ,,
84 Garzi Fabio Team Named Rocked ,,
85 Galván Francisco Equipo Kern Pharma ,,
86 Hodapp Johannes Team SKS Sauerland NRW ,,
87 Smarzaro Daniel General Store Essegibi F.lli Curia 14:09
88 Brown Connor NTT Continental Cycling Team ,,
89 Tesfatsion Natnael NTT Continental Cycling Team 16:17
90 Zanoncello Enrico Zalf Euromobil Désirée Fior 17:17
91 Ivanov Tsvetan Bulgaria ,,
92 Pattyn Steven Lotto – Soudal U23 ,,
93 Aimonetto Pietro Cycling Team Friuli ASD ,,
94 Finkšt Tilen Ljubljana Gusto Santic ,,
95 Salvietti Niccolò Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
96 Furlan Francesco Team Gaiaplast Bibanese ,,
97 Korošec Rok Ljubljana Gusto Santic ,,
98 Knauer Florenz Maloja Pushbikers ,,
99 Lakota Luka KK Kranj ,,
100 Stenson Adam U C Monaco ,,
101 Bilyi Maksim D’Amico – UM Tools ,,
102 Tagliani Filippo Zalf Euromobil Désirée Fior ,,
103 Coati Luca Casillo – Petroli Firenze – Hopplà ,,
104 Colnaghi Davide Team Named Rocked ,,
105 Carretta Riccardo Cycling Team Friuli ASD ,,
106 Baseggio Matteo General Store Essegibi F.lli Curia ,,
107 Szollosi Ferenc Gallina Colosio Eurofeed ,,
108 Colnaghi Andrea Team Named Rocked ,,
109 Murn Bostjan Adria Mobil ,,
110 Cervellera Andrea Casillo – Petroli Firenze – Hopplà ,,
111 Sowinski Artur Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
112 Per David Adria Mobil ,,
113 Pritzen Marc Oliver NTT Continental Cycling Team ,,
114 Di Sante Antonio Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
115 Furlan Matteo Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
116 Rocchetta Cristian General Store Essegibi F.lli Curia ,,
117 Grošelj Matic Ljubljana Gusto Santic ,,
118 Ivanov Borislav Bulgaria ,,
119 Casule Simone Team Gaiaplast Bibanese ,,
120 Belloni Manuel Velo Club Mendrisio ,,
121 Broex Victor Wielerploeg Groot Amsterdam ,,
122 Krawczyk Szymon CCC Development Team 17:37
123 Andersen Idar Uno-X Pro Cycling Team 17:43
124 Kuen Maximilian Team Vorarlberg Santic 18:09
125 Mangertseder Matthias Maloja Pushbikers ,,
126 Heming Mika Maloja Pushbikers ,,
127 Pietrobon Andrea Cycling Team Friuli ASD 18:12
128 Banaszek Norbert Mazowsze Serce Polski ,,
129 Banaszek Alan Mazowsze Serce Polski ,,
130 Arioli Federico Gallina Colosio Eurofeed ,,
131 Mehagnoul Marc U C Monaco ,,
132 Zambelli Samuele Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
133 Kulbe Lars Team SKS Sauerland NRW ,,
134 Muraro Michele Cycling Development Guerciotti ,,
135 Barison Emanuele Zalf Euromobil Désirée Fior ,,
136 Gorak Dominik CCC Development Team ,,
137 Cocusse Remi U C Monaco ,,
138 Venkov Ventsislav Bulgaria ,,
139 Larsen Niklas Uno-X Pro Cycling Team ,,
140 Aldegheri Davide Velo Club Mendrisio ,,
141 Karl Ádám Kristóf U C Monaco ,,
142 Di Bernardo Nicolo Team Gaiaplast Bibanese ,,
143 dalla Pola Riccardo Team Gaiaplast Bibanese 18:19
144 Sali Edoardo Gallina Colosio Eurofeed 18:21
145 Buda Simone Cycling Development Guerciotti ,,
146 Aleksandrov Yasen Bulgaria 29:55
DNF Davis Corey Maloja Pushbikers
DNF Ghigino Valter D’Amico – UM Tools ,,
DNF Kolev Yoan Bulgaria ,,
DNS Ben Moshe Yuval Israel Cycling Academy ,,
DNS Miles Carson Israel Cycling Academy ,,
DNS Bertone Filippo Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
DNS Achterberg Yannik Maloja Pushbikers ,,

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 ▲2 Leknessund Andreas Uno-X Pro Cycling Team 7:37:33
2 ▲8 Guerin Alexis Team Vorarlberg Santic 1:53
3 ▲22 Adrià Roger Equipo Kern Pharma 2:27
4 ▲19 Van Gils Maxim Lotto – Soudal U23 2:30
5 ▼3 Hindsgaul Madsen Jacob Uno-X Pro Cycling Team 2:42
6 ▲45 Brajkovič Janez Adria Mobil 2:46
7 ▲19 Berrade Urko Equipo Kern Pharma 2:52
8 ▼2 Tracz Szymon CCC Development Team 3:13
9 ▼1 Bayer Tobias Tirol KTM Cycling Team 3:33
10 ▼1 Lipowitz Florian Tirol KTM Cycling Team 3:36
11 ▲2 Pekala Piotr CCC Development Team 3:41
12 ▲12 Vandenabeele Henri Lotto – Soudal U23 4:00
13 ▲24 Lucca Riccardo General Store Essegibi F.lli Curia 4:06
14 ▲93 Hellemose Asbjørn Velo Club Mendrisio 4:30
15 ▲46 Adamietz Johannes Team SKS Sauerland NRW 4:37
16 ▲50 Tolio Alex Casillo – Petroli Firenze – Hopplà 4:43
17 ▲53 Zambanini Edoardo Zalf Euromobil Désirée Fior 4:45
18 ▲58 Van Boven Luca GM Recycling Team 4:57
19 ▲1 Thalmann Roland Team Vorarlberg Santic 5:43
20 ▲15 Bais Davide Cycling Team Friuli ASD 5:52
21 ▲29 Hočevar Kristjan Adria Mobil 6:02
22 ▲31 Lavrič Martin NTT Continental Cycling Team 6:13
23 ▲54 Maris Elias GM Recycling Team 6:43
24 ▲54 El Gouzi Omar Iseo Serrature – Rime – Carnovali 6:49
25 ▼21 Hulgaard Morten Uno-X Pro Cycling Team 6:58
26 ▼19 Bernas Paweł Mazowsze Serce Polski 7:07
27 ▲62 Čemažar Nik KK Kranj 7:10
28 ▲68 Goldstein Edo Israel Cycling Academy 7:15
29 ▲17 Hoeks Daan Wielerploeg Groot Amsterdam 7:57
30 ▲15 Krijnsen Jelte Wielerploeg Groot Amsterdam 7:59
31 ▲12 Van Gestel Luuk Wielerploeg Groot Amsterdam 8:05
32 ▼20 Walkowiak Kacper CCC Development Team 8:36
33 ▼16 Lührs Leslie Tirol KTM Cycling Team 8:40
34 ▲39 Radice Raffaele Sangemini Trevigiani Mg.k Vis 8:42
35 ▼16 Orrico Davide Team Vorarlberg Santic 8:45
36 ▼6 Sweeny Harry Lotto – Soudal U23 9:02
37 ▼3 Aleotti Giovanni Cycling Team Friuli ASD 9:04
38 ▲48 Zea Luis Daniel Sangemini Trevigiani Mg.k Vis 9:05
39 ▲5 Habets Jordan Wielerploeg Groot Amsterdam 9:06
40 ▲47 Primožič Jaka KK Kranj 9:12
41 ▲52 Martinelli Ivan D’Amico – UM Tools 9:16
42 ▲53 de Carlo Giovanni Team Gaiaplast Bibanese 9:18
43 ▲73 Stüssi Colin Team Vorarlberg Santic ,,
44 ▲14 Stockman Abram Team SKS Sauerland NRW 9:19
45 ▲19 Carpene Samuele Casillo – Petroli Firenze – Hopplà 9:32
46 ▲29 Claeys Robbe GM Recycling Team 9:38
47 ▲59 Santaromita Alessandro Velo Club Mendrisio 9:55
48 ▲53 Sosa Frank Gallina Colosio Eurofeed 10:26
49 ▲53 Totò Paolo Work Service Dynatek Vega 10:52
50 ▼28 Steinhauser Georg Tirol KTM Cycling Team 11:32
51 ▼9 Potočki Viktor Ljubljana Gusto Santic 11:38
52 ▲59 Domagalski Karol Mazowsze Serce Polski 11:50
53 ▲14 Abreha Negasi Haylu NTT Continental Cycling Team 12:07
54 ▼36 Engelhardt Felix Tirol KTM Cycling Team 12:13
55 Daniels Lars GM Recycling Team 12:28
56 ▲4 Stockman Michiel Team SKS Sauerland NRW 12:30
57 ▲25 Marquez Marti Equipo Kern Pharma 12:41
58 ▲30 Drinovec Matej KK Kranj 12:50
59 ▲39 Bonnefoix Edouard U C Monaco 12:53
60 ▲39 Plamondon Robin Israel Cycling Academy 12:55
61 ▲13 Bonaldo Kevin Zalf Euromobil Désirée Fior 12:59
62 ▲38 Paladin Luca Gallina Colosio Eurofeed 13:00
63 ▼16 Prah Aljaž Ljubljana Gusto Santic 13:26
64 ▲27 Nesi Nicolas D’Amico – UM Tools 13:29
65 ▲39 Santoro Antonio Work Service Dynatek Vega 13:30
66 ▲14 Pellizzer Mattia Iseo Serrature – Rime – Carnovali 14:14
67 ▼56 Galván Francisco Equipo Kern Pharma 14:16
68 ▼53 Kurek Adrian Mazowsze Serce Polski 14:21
69 ▲49 Tasca Flavio General Store Essegibi F.lli Curia 14:22
70 ▲73 Loss Enrico Team Named Rocked 14:38
71 ▲65 Cibrario Luca Cycling Development Guerciotti 14:45
72 ▼24 Horvat Žiga Adria Mobil 14:56
73 ▼14 Hodapp Johannes Team SKS Sauerland NRW 15:14
74 ▼9 Raimondi Alex Casillo – Petroli Firenze – Hopplà 15:20
75 ▼48 Brown Connor NTT Continental Cycling Team 15:29
76 ▼38 Smarzaro Daniel General Store Essegibi F.lli Curia 15:33
77 ▲13 Repše Uroš KK Kranj 16:04
78 ▲14 Raggio Luca D’Amico – UM Tools 16:05
79 ▲18 Abu-Fares Saned Israel Cycling Academy 16:09
80 ▲23 Burchio Federico Work Service Dynatek Vega 16:44
81 ▲27 Gaffuri Mattia Velo Club Mendrisio 16:50
82 ▲33 Castrillo Jaime Equipo Kern Pharma ,,
83 ▼55 Tesfatsion Natnael NTT Continental Cycling Team 17:37
84 ▼79 Krawczyk Szymon CCC Development Team 18:08
85 ▼84 Larsen Niklas Uno-X Pro Cycling Team 18:12
86 ▲28 Colombo Raul Work Service Dynatek Vega 18:19
87 ▼71 Finkšt Tilen Ljubljana Gusto Santic 18:22
88 ▼56 Baseggio Matteo General Store Essegibi F.lli Curia 18:41
89 ▼58 Rocchetta Cristian General Store Essegibi F.lli Curia ,,
90 ▼54 Carretta Riccardo Cycling Team Friuli ASD ,,
91 ▼51 Korošec Rok Ljubljana Gusto Santic 18:47
92 ▼51 Grošelj Matic Ljubljana Gusto Santic ,,
93 ▼44 Per David Adria Mobil 18:51
94 ▼42 Pattyn Steven Lotto – Soudal U23 19:00
95 ▼41 Pritzen Marc Oliver NTT Continental Cycling Team 19:02
96 ▼67 Andersen Idar Uno-X Pro Cycling Team 19:03
97 ▼83 Banaszek Norbert Mazowsze Serce Polski 19:11
98 ▼35 Coati Luca Casillo – Petroli Firenze – Hopplà 19:15
99 ▼31 Zanoncello Enrico Zalf Euromobil Désirée Fior 19:20
100 ▼31 Tagliani Filippo Zalf Euromobil Désirée Fior ,,
101 ▼80 Kuen Maximilian Team Vorarlberg Santic 19:24
102 ▼69 Pietrobon Andrea Cycling Team Friuli ASD 19:36
103 ▼22 Furlan Matteo Iseo Serrature – Rime – Carnovali 19:38
104 ▼65 Kulbe Lars Team SKS Sauerland NRW 19:39
105 ▼21 Salvietti Niccolò Sangemini Trevigiani Mg.k Vis 19:51
106 ▼21 Sowinski Artur Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
107 ▼51 Heming Mika Maloja Pushbikers 19:59
108 ▼14 Furlan Francesco Team Gaiaplast Bibanese 20:02
109 ▼37 Mangertseder Matthias Maloja Pushbikers 20:14
110 ▼39 Barison Emanuele Zalf Euromobil Désirée Fior 20:15
111 ▼32 Zambelli Samuele Iseo Serrature – Rime – Carnovali 20:33
112 ▼29 Mehagnoul Marc U C Monaco 20:42
113 ▼8 Belloni Manuel Velo Club Mendrisio 20:45
114 ▼5 Colnaghi Davide Team Named Rocked 21:17
115 ▼5 Colnaghi Andrea Team Named Rocked ,,
116 ▲31 Belletta Pierelis Team Named Rocked 21:26
117 ▲18 Debenedetti Davide Cycling Development Guerciotti 21:34
118 ▼6 Aimonetto Pietro Cycling Team Friuli ASD 22:09
119 ▲23 Garzi Fabio Team Named Rocked 22:38
120 ▼7 Murn Bostjan Adria Mobil 22:58
121 ▲31 Zandri Francesco Work Service Dynatek Vega 23:46
122 ▼3 Broex Victor Wielerploeg Groot Amsterdam 24:11
123 ▼3 Knauer Florenz Maloja Pushbikers 24:23
124 ▼2 Cervellera Andrea Casillo – Petroli Firenze – Hopplà 24:38
125 ▼8 Gorak Dominik CCC Development Team 24:52
126 ▲25 Slock Liam GM Recycling Team 24:57
127 ▼3 Di Sante Antonio Sangemini Trevigiani Mg.k Vis 25:13
128 ▼2 Bilyi Maksim D’Amico – UM Tools 25:16
129 ▼1 Casule Simone Team Gaiaplast Bibanese 25:18
130 Lakota Luka KK Kranj 25:19
131 ▼10 Banaszek Alan Mazowsze Serce Polski ,,
132 ▲1 Szollosi Ferenc Gallina Colosio Eurofeed 25:25
133 ▲7 Stenson Adam U C Monaco 25:55
134 ▼11 Karl Ádám Kristóf U C Monaco 25:58
135 ▼4 Di Bernardo Nicolo Team Gaiaplast Bibanese 26:19
136 ▼4 Arioli Federico Gallina Colosio Eurofeed 26:20
137 ▼8 dalla Pola Riccardo Team Gaiaplast Bibanese ,,
138 ▼1 Muraro Michele Cycling Development Guerciotti 26:24
139 ▼1 Sali Edoardo Gallina Colosio Eurofeed 26:35
140 ▼1 Buda Simone Cycling Development Guerciotti 26:39
141 ▲3 Ivanov Tsvetan Bulgaria 26:47
142 ▲3 Ivanov Borislav Bulgaria ,,
143 ▼2 Cocusse Remi U C Monaco 26:50
144 ▲4 Aldegheri Davide Velo Club Mendrisio 28:00
145 ▲5 Venkov Ventsislav Bulgaria 28:34
146 ▲3 Aleksandrov Yasen Bulgaria 40:15