Czas na powrót wielkiego mistrza. Vincenzo Nibali ponownie spróbuje swoich sił w roli lidera swojej ekipy na Giro d’Italia.

Zespół Trek – Segafredo, zgodnie z zapowiedziami, wysyła do Italii bardzo mocne zestawienie. Liderem teamu, jak można było się spodziewać, będzie 35-letni Vincenzo Nibali, dla którego może to być jedna z ostatnich szans na zwycięstwo w narodowym wyścigu. Nie będzie on jednak jedyną gwiazdą amerykańskiej formacji podczas La Corsa Rosa. Swoje szanse dostać powinien także Gulio Ciccone, który przed rokiem został najlepszym góralem całej imprezy, a tym razem może być głównym przybocznym wielkiego mistrza.

Jeśli chodzi o pozostałą część składu, cały jest on przeznaczony do pomocy wielkiemu mistrzowi. W najważniejszych momentach przydatne może być doświadczenie Pietera Weeninga, który w przeszłości był liderem Giro d’Italia. Aktywną jazdę powinien z kolei zaprezentować Gianluca Brambilla, który wciąż jest głodny sukcesów.

Całe zestawienie uzupełnią Julien Bernard, Nicola Conci, Jacopo Mosca i Antonio Nibali.

Skład Trek – Segafredo na Giro d’Italia 2020: Vincenzo Nibali, Gulio Ciccone, Pieter Weening, Gianluca Brambilla, Julien Bernard, Nicola Conci, Jacopo Mosca, Antonio Nibali.

Poprzedni artykułGeraint Thomas poprowadzi Team Ineos na Giro d’Italia
Następny artykułAnna van der Breggen: „To był naprawdę trudny wyścig”
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments