fot. Astana Pro Team

Jak poinformował portal Prosports.kz, Miguel Angel Lopez odejdzie z ekipy Astana Pro Team po sezonie 2020. Jest to spowodowane brakiem pieniędzy na utrzymanie Kolumbijczyka w zespole.

Po sześciu latach spędzonych w drużynie z Kazachstanu, Miguel Angel Lopez zmieni barwy. Ostatnim wyścigiem Kolumbijczyka w ekipie Aleksandra Vinokurova będzie Giro d’Italia, gdzie będzie pomagał Jakobowi Fuglsangowi.

Lata spędzone w Astanie były dla Lopeza bardzo udane. Zwyciężał między innymi w Volta Ciclista a Catalunya, Tour de Suisse czy Tour Colombia 2.1. Dwukrotnie stał na najniższym stopniu podium Wielkiego Touru, a oprócz tego, aż cztery razy kończył trzytygodniowy wyścig w czołowej dziesiątce. W zakończonym kilka dni temu Tour de France, Kolumbijczyk zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej, choć przed decydującą czasówką na La Planche des Belles Filles plasował się na trzeciej pozycji, za Primozem Roglicem i Tadejem Pogacarem. Lopez wyjechał z Francji z etapowym triumfem, który odniósł po pięknym ataku na Col de la Loze.

Miguel Angel Lopez wielokrotnie potwierdził, że jest bardzo dobrym góralem i będzie ogromnym wzmocnieniem dla swojej przyszłej ekipy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments