Foto: Skoda-Tour de Luxembourg

John Degenkolb (Lotto Soudal) wygrał trzeci etap Skoda-Tour de Luxembourg. To jego pierwszy triumf po 19 miesiącach i pierwszy w barwach belgijskiej drużyny.

W trzecim dniu ścigania w Luksemburgu na kolarzy czekał etap z Rosport do Schifflange. Na pagórkowatej trasie do pokonania było pięć oznaczonych podjazdów, a łączny dystans wynosił ponad 164 kilometry.

Pierwszą lotną premię wygrał Eduard-Michael Grosu (NIPPO DELKO One Provence). Po tym sprincie peleton puścił ucieczkę, w którą zabrali się: Zhandos Bizhigitov (Astana Pro Team), Ryan Mullen (Trek – Segafredo), Vincenzo Albanese (Bardiani-CSF-Faizanè), Baptiste Planckaert (Bingoal – Wallonie Bruxelles) i Jacob Hindsgaul Madsen (Uno-X Pro Cycling Team).

Na 60 kilometrów przed metą ich przewaga wynosiła około trzy minuty.

Drugą i trzecią lotną premię wygrał Albanese. Tempa konkurentów z ucieczki nie wytrzymał Bizhigitov i na 10 kilometrów przed metą na czele została czwórka. Ich przewaga wynosiła już tylko 50 sekund, a w peletonie mocno pracowali kolarze UAE Team Emirates.

Peleton sfinalizował swoją pracę na na 4400 metrów przed kreską. Na atak zdecydował się wtedy Jan Bakelants (Circus – Wanty Gobert). Nie mógł tego faktu odpuścić lider wyścigu, Diego Ulissi (UAE-Team Emirates). Jednak w dużej grupie mocniej nacisnęli kolarze Groupama-FDJ i ponownie wszystko się zjechało.

Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował finisz z mocno naciągniętej grupy. Bliski zwycięstwa był młodziutki Quinn Simmons (Trek – Segafredo), ale to John Degenkolb (Lotto – Soudal) zaatakował w najbardziej odpowiednim momencie.

Dla “Dege” to pierwszy triumf po 19 miesiącach. Drugi był Eduard-Michael Grosu (NIPPO DELKO One Provence), który został nowym liderem wyścigu. Trzecie miejsce wywalczył Pieter Vanspeybrouck (Circus – Wanty Gobert).

Wyniki trzeciego etapu:

1 DEGENKOLB John LOTTO SOUDAL les 159,8 km en 3h35’43” (moy. 44,447 km/h) (b : 10”)
2 GROSU Eduard Michael NIPPO DELKO PROVENCE MT (b : 9”)
3 VANSPEYBROUCK Pieter CIRCUS-WANTY-GOBERT MT (b : 4”)
4 JANSE VAN RENSBURG Reinardt NTT PRO CYCLING TEAM MT
5 *GIDICH Yevgeniy ASTANA PRO TEAM MT
6 JENSEN August RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM MT
7 CAPIOT Amaury SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT
8 *WARLOP Jordi SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT
9 NAESEN Lawrence AG2R LA MONDIALE MT
10 KRIEGER Alexander ALPECIN-FENIX MT
11 ABERASTURI IZAGA Jon CAJA RURAL-SEGUROS RGA MT
12 DE WITTE Mathias NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE MT
13 BOUDAT Thomas TEAM ARKEA-SAMSIC MT
14 ULISSI Diego UAE TEAM EMIRATES MT
15 LIVYNS Arjen BINGOAL WB MT
16 HARDY Romain TEAM ARKEA-SAMSIC MT
17 *CENTRONE Ivan NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE MT
18 *WRIGHT Fred BAHRAIN-MCLAREN MT
19 *BUDDING Martijn RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM MT
20 BOL Jetse BURGOS-BH MT
21 THALMANN Roland TEAM VORARLBERG SANTIC MT
22 *SIMMONS Quinn TREK-SEGAFREDO MT
23 CAPECCHI Eros BAHRAIN-MCLAREN MT
24 BAKELANTS Jan CIRCUS-WANTY-GOBERT MT (b : 1”)
25 *LEYSEN Senne ALPECIN-FENIX MT
26 VAN DER LIJKE Nick RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM MT
27 VAKOC Petr ALPECIN-FENIX MT
28 *PARET-PEINTRE Aurélien AG2R LA MONDIALE MT
29 VAN DER SANDE Tosh LOTTO SOUDAL MT
30 HOELGAARD Markus UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM MT
31 MARENGO Umberto VINI ZABU’-KTM MT
32 *KRON Andreas Lorentz RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM MT
33 MEURISSE Xandro CIRCUS-WANTY-GOBERT MT
34 *CHAMPOUSSIN Clément AG2R LA MONDIALE MT
35 *PRONSKIY Vadim ASTANA PRO TEAM MT
36 GRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM MT
37 DEMARE Arnaud GROUPAMA-FDJ MT
38 *FEDELI Alessandro NIPPO DELKO PROVENCE MT
39 *WIRTGEN Tom BINGOAL WB MT
40 DE GENDT Aimé CIRCUS-WANTY-GOBERT MT
41 OWSIAN Lukasz TEAM ARKEA-SAMSIC MT
42 *SCHMID Mauro LEOPARD PRO CYCLING MT
43 BUSATO Matteo VINI ZABU’-KTM MT
44 BIDARD François AG2R LA MONDIALE MT
45 DE VREESE Laurens ASTANA PRO TEAM MT
46 GILBERT Philippe LOTTO SOUDAL MT
47 *SHAW James RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM MT
48 *MAAS Jan LEOPARD PRO CYCLING MT
49 *BUITRAGO SANCHEZ Santiago BAHRAIN-MCLAREN MT
50 *VAN POUCKE Aaron SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT
51 WELLENS Tim LOTTO SOUDAL MT (b : 2”)
52 PICHON Laurent TEAM ARKEA-SAMSIC MT
53 LEVEAU Jérémy NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE MT
54 *MARTIN GALAN Sergio Roman CAJA RURAL-SEGUROS RGA MT
55 *ERIKSSON Lucas RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM MT
56 *SLEEN Torjus UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM MT
57 GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE MT
58 DELTOMBE Kevin SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT
59 KING Benjamin NTT PRO CYCLING TEAM MT
60 *ALBANESE Vincenzo BARDIANI CSF FAIZANE MT (b : 6”)
61 *LOPEZ PEREZ Juan Pedro TREK-SEGAFREDO MT
62 SPRENGERS Thomas SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT
63 VANENDERT Jelle BINGOAL WB MT
64 *HUYS Laurens BINGOAL WB MT
65 *IRISARRI RINCON Jon CAJA RURAL-SEGUROS RGA MT
66 *SKAARSETH Anders UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM MT
67 *QUARTERMAN Charlie TREK-SEGAFREDO MT
68 WYSS Danilo NTT PRO CYCLING TEAM MT
69 *GENIETS Kevin GROUPAMA-FDJ MT
70 *HVIDEBERG Jonas Iversby UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM MT
71 *SUNDERLAND Dylan NTT PRO CYCLING TEAM MT
72 *KLUCKERS Arthur LEOPARD PRO CYCLING MT
73 *BONNAMOUR Franck TEAM ARKEA-SAMSIC MT
74 FERASSE Thibault NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE MT
75 DEGAND Thomas CIRCUS-WANTY-GOBERT MT
76 GALLOPIN Tony AG2R LA MONDIALE MT
77 *RIES Michel TREK-SEGAFREDO MT
78 MARTINELLI Davide ASTANA PRO TEAM 13
79 VLIEGEN Loïc CIRCUS-WANTY-GOBERT 16
80 SENNI Manuel BARDIANI CSF FAIZANE 40
81 BOLE Grega BAHRAIN-MCLAREN MT
82 GUERIN Alexis TEAM VORARLBERG SANTIC MT
83 MALUCELLI Matteo CAJA RURAL-SEGUROS RGA 43
84 *HINDSGAUL MADSEN Jacob UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 47 (b : 4”)
85 COMBAUD Romain NIPPO DELKO PROVENCE 01:11
86 CAVENDISH Mark BAHRAIN-MCLAREN MT
87 SINKELDAM Ramon GROUPAMA-FDJ MT
88 *GIBSON Matthew BURGOS-BH MT
89 GUARNIERI Jacopo GROUPAMA-FDJ MT
90 SCOTSON Miles GROUPAMA-FDJ MT
91 *OSORIO Juan Felipe BURGOS-BH 01:15
92 *FUENTES PANIEGO Angel BURGOS-BH MT
93 MAESTRI Mirco BARDIANI CSF FAIZANE 01:16
94 REKITA Szymon LEOPARD PRO CYCLING MT
95 *PHILIPSEN Jasper UAE TEAM EMIRATES 01:26
96 JANSSENS Jimmy ALPECIN-FENIX 01:35
97 LE ROUX Romain TEAM ARKEA-SAMSIC 01:42
98 *MEILER Lukas TEAM VORARLBERG SANTIC 01:47
99 *SCHINNAGEL Johannes TEAM VORARLBERG SANTIC MT
100 *PLANCKAERT Emiel SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT
101 PLANCKAERT Baptiste BINGOAL WB MT
102 SAEZ BENITO Hector CAJA RURAL-SEGUROS RGA 02:00
103 SIEBERG Marcel BAHRAIN-MCLAREN 02:02
104 STÜSSI Colin TEAM VORARLBERG SANTIC 02:45
105 *OLIVEIRA ALVES Rui Filipe UAE TEAM EMIRATES 0
106 CLARKE William TREK-SEGAFREDO 03:01
107 MULLEN Ryan TREK-SEGAFREDO MT (b : 2”)
108 EZQUERRA MUELA Jesús BURGOS-BH 03:43
109 *SUREDA Jaume BURGOS-BH MT
110 *RAJOVIC Dusan NIPPO DELKO PROVENCE MT
111 SISKEVICIUS Evaldas NIPPO DELKO PROVENCE MT
112 ANTOMARCHI Julien NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE 04:20
113 *PESSOT Alessandro BARDIANI CSF FAIZANE MT
114 VAN EMPEL Etienne VINI ZABU’-KTM MT
115 KONOVALOVAS Ignatas GROUPAMA-FDJ 05:02
116 BYSTRØM Sven Erik UAE TEAM EMIRATES MT
117 BIZHIGITOV Zhandos ASTANA PRO TEAM 07:22
118 *OLIVEIRA ALVES Ivo Emanuel UAE TEAM EMIRATES 11:14
119 *HEIDEMANN Miguel LEOPARD PRO CYCLING 11:15
120 DERNIES Tom NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE MT
121 THOMSON Jay Robert NTT PRO CYCLING TEAM 13:42
122 *ZINGLE Axel NIPPO DELKO PROVENCE MT
123 BENFATTO Marco BARDIANI CSF FAIZANE MT
124 *PETELIN Jan VINI ZABU’-KTM MT
125 WALSLEBEN Philipp ALPECIN-FENIX MT
126 BOHLI Tom UAE TEAM EMIRATES MT
127 *SVENDGAARD Michael Carbel NTT PRO CYCLING TEAM MT
128 *NICOLAU BELTRAN Joel CAJA RURAL-SEGUROS RGA MT

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 GROSU Eduard Michael NIPPO DELKO PROVENCE les 334 km en 7h38’49” (moy. 43,654 km/h)
2 ULISSI Diego UAE TEAM EMIRATES 5
3 CAPIOT Amaury SPORT VLAANDEREN-BALOISE 9
4 KRIEGER Alexander ALPECIN-FENIX 11
5 *ALBANESE Vincenzo BARDIANI CSF FAIZANE 12
6 *OLIVEIRA ALVES Rui Filipe UAE TEAM EMIRATES MT
7 *WARLOP Jordi SPORT VLAANDEREN-BALOISE 15
8 JANSE VAN RENSBURG Reinardt NTT PRO CYCLING TEAM MT
9 WELLENS Tim LOTTO SOUDAL 16
10 BAKELANTS Jan CIRCUS-WANTY-GOBERT 17
11 VAKOC Petr ALPECIN-FENIX MT
12 ABERASTURI IZAGA Jon CAJA RURAL-SEGUROS RGA 18
13 NAESEN Lawrence AG2R LA MONDIALE MT
14 HARDY Romain TEAM ARKEA-SAMSIC MT
15 DE WITTE Mathias NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE MT
16 HOELGAARD Markus UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM MT
17 JENSEN August RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM MT
18 CAPECCHI Eros BAHRAIN-MCLAREN MT
19 VAN DER SANDE Tosh LOTTO SOUDAL MT
20 *FEDELI Alessandro NIPPO DELKO PROVENCE MT
21 BOL Jetse BURGOS-BH MT
22 *SIMMONS Quinn TREK-SEGAFREDO MT
23 *CENTRONE Ivan NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE MT
24 THALMANN Roland TEAM VORARLBERG SANTIC MT
25 *PARET-PEINTRE Aurélien AG2R LA MONDIALE MT
26 BIDARD François AG2R LA MONDIALE MT
27 *CHAMPOUSSIN Clément AG2R LA MONDIALE MT
28 *SHAW James RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM MT
29 *BUITRAGO SANCHEZ Santiago BAHRAIN-MCLAREN MT
30 *SCHMID Mauro LEOPARD PRO CYCLING MT
31 OWSIAN Lukasz TEAM ARKEA-SAMSIC MT
32 *KRON Andreas Lorentz RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM MT
33 LEVEAU Jérémy NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE MT
34 *PRONSKIY Vadim ASTANA PRO TEAM MT
35 DE GENDT Aimé CIRCUS-WANTY-GOBERT MT
36 MEURISSE Xandro CIRCUS-WANTY-GOBERT MT
37 GILBERT Philippe LOTTO SOUDAL MT
38 *SLEEN Torjus UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM MT
39 FERASSE Thibault NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE MT
40 MARENGO Umberto VINI ZABU’-KTM 29
41 *LEYSEN Senne ALPECIN-FENIX MT
42 *ERIKSSON Lucas RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM MT
43 *WIRTGEN Tom BINGOAL WB MT
44 LIVYNS Arjen BINGOAL WB 34
45 *GIDICH Yevgeniy ASTANA PRO TEAM MT
46 PICHON Laurent TEAM ARKEA-SAMSIC MT
47 GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE MT
48 *RIES Michel TREK-SEGAFREDO MT
49 SPRENGERS Thomas SPORT VLAANDEREN-BALOISE 38
50 VANENDERT Jelle BINGOAL WB MT
51 *HUYS Laurens BINGOAL WB MT
52 *SUNDERLAND Dylan NTT PRO CYCLING TEAM 41
53 DELTOMBE Kevin SPORT VLAANDEREN-BALOISE 43
54 *IRISARRI RINCON Jon CAJA RURAL-SEGUROS RGA MT
55 DE VREESE Laurens ASTANA PRO TEAM 57
56 *MAAS Jan LEOPARD PRO CYCLING MT
57 *LOPEZ PEREZ Juan Pedro TREK-SEGAFREDO MT
58 *HINDSGAUL MADSEN Jacob UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 01:01
59 *BUDDING Martijn RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 01:06
60 BOLE Grega BAHRAIN-MCLAREN 01:18
61 DEGENKOLB John LOTTO SOUDAL 01:23
62 SENNI Manuel BARDIANI CSF FAIZANE 01:34
63 *PHILIPSEN Jasper UAE TEAM EMIRATES 01:35
64 BOUDAT Thomas TEAM ARKEA-SAMSIC MT
65 VAN DER LIJKE Nick RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM MT
66 MARTINELLI Davide ASTANA PRO TEAM 01:48
67 *OSORIO Juan Felipe BURGOS-BH 01:49
68 *QUARTERMAN Charlie TREK-SEGAFREDO 01:52
69 COMBAUD Romain NIPPO DELKO PROVENCE 01:54
70 BUSATO Matteo VINI ZABU’-KTM 02:04
71 DEGAND Thomas CIRCUS-WANTY-GOBERT MT
72 DEMARE Arnaud GROUPAMA-FDJ 02:09
73 VANSPEYBROUCK Pieter CIRCUS-WANTY-GOBERT 02:18
74 WYSS Danilo NTT PRO CYCLING TEAM MT
75 SCOTSON Miles GROUPAMA-FDJ 02:19
76 KING Benjamin NTT PRO CYCLING TEAM 02:24
77 *FUENTES PANIEGO Angel BURGOS-BH 02:39
78 SINKELDAM Ramon GROUPAMA-FDJ 02:44
79 *VAN POUCKE Aaron SPORT VLAANDEREN-BALOISE 03:01
80 *MARTIN GALAN Sergio Roman CAJA RURAL-SEGUROS RGA 03:16
81 GRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM 03:22
82 GUARNIERI Jacopo GROUPAMA-FDJ 03:30
83 GUERIN Alexis TEAM VORARLBERG SANTIC 03:31
84 LE ROUX Romain TEAM ARKEA-SAMSIC 03:35
85 MALUCELLI Matteo CAJA RURAL-SEGUROS RGA 03:44
86 *SCHINNAGEL Johannes TEAM VORARLBERG SANTIC 04:10
87 EZQUERRA MUELA Jesús BURGOS-BH 04:17
88 SIEBERG Marcel BAHRAIN-MCLAREN 04:26
89 VLIEGEN Loïc CIRCUS-WANTY-GOBERT 04:31
90 JANSSENS Jimmy ALPECIN-FENIX 04:51
91 MULLEN Ryan TREK-SEGAFREDO 04:52
92 *WRIGHT Fred BAHRAIN-MCLAREN 04:53
93 SAEZ BENITO Hector CAJA RURAL-SEGUROS RGA 05:01
94 REKITA Szymon LEOPARD PRO CYCLING 05:03
95 CAVENDISH Mark BAHRAIN-MCLAREN 05:11
96 *PLANCKAERT Emiel SPORT VLAANDEREN-BALOISE 05:23
97 PLANCKAERT Baptiste BINGOAL WB 05:34
98 *GIBSON Matthew BURGOS-BH 05:43
99 *SKAARSETH Anders UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 05:49
100 *GENIETS Kevin GROUPAMA-FDJ 06:02
101 *HVIDEBERG Jonas Iversby UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 06:23
102 GALLOPIN Tony AG2R LA MONDIALE 06:27
103 SISKEVICIUS Evaldas NIPPO DELKO PROVENCE 06:34
104 MAESTRI Mirco BARDIANI CSF FAIZANE 06:43
105 *SUREDA Jaume BURGOS-BH 07:00
106 CLARKE William TREK-SEGAFREDO 07:04
107 VAN EMPEL Etienne VINI ZABU’-KTM 08:07
108 ANTOMARCHI Julien NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE MT
109 BYSTRØM Sven Erik UAE TEAM EMIRATES 09:00
110 *KLUCKERS Arthur LEOPARD PRO CYCLING 09:30
111 *BONNAMOUR Franck TEAM ARKEA-SAMSIC 09:44
112 BIZHIGITOV Zhandos ASTANA PRO TEAM 10:38
113 *PESSOT Alessandro BARDIANI CSF FAIZANE 11:39
114 *RAJOVIC Dusan NIPPO DELKO PROVENCE 12:02
115 *OLIVEIRA ALVES Ivo Emanuel UAE TEAM EMIRATES 13:10
116 *NICOLAU BELTRAN Joel CAJA RURAL-SEGUROS RGA 14:16
117 DERNIES Tom NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE 14:37
118 *HEIDEMANN Miguel LEOPARD PRO CYCLING 15:39
119 *MEILER Lukas TEAM VORARLBERG SANTIC 16:35
120 *SVENDGAARD Michael Carbel NTT PRO CYCLING TEAM 17:04
121 BENFATTO Marco BARDIANI CSF FAIZANE 17:26
122 *ZINGLE Axel NIPPO DELKO PROVENCE 17:29
123 KONOVALOVAS Ignatas GROUPAMA-FDJ 19:50
124 *PETELIN Jan VINI ZABU’-KTM 19:57
125 THOMSON Jay Robert NTT PRO CYCLING TEAM 21:56
126 WALSLEBEN Philipp ALPECIN-FENIX 22:05
127 BOHLI Tom UAE TEAM EMIRATES 22:49
128 STÜSSI Colin TEAM VORARLBERG SANTIC 24:44