Foto: Ronde de l'Isard

Wessel Krul (SEG Racing Academy) wygrał po finiszu z ucieczki pierwszy etap Ronde de l’Isard.

43. edycja młodzieżowego Ronde de l’Isard rozpoczęła się dziś w Tuluzie. Kolarze po przejechaniu prawie 127 kilometrów mieli finiszować w Salies-du-Salat. Na dzisiejszym etapie usytuowano dwa lotne i jedną górską premię.

Tuż po starcie mieliśmy pierwszą lotną premię, którą wygrał Hugo Page (Groupama-FDJ Continental). Od samego początku mieliśmy wiele ataków. Ostatecznie na czele kręcili:  Wessel KRUL (SEG Racing Academy), Nils SINSCHEK (Development Team Sunweb), Hugo PAGE (Groupama-FDJ Continental) oraz Ben HEALY (Trinity Racing). Jedyną górską premię wygrał Krul i to on został pierwszym liderem tej klasyfikacji.

Za czwórką jechała bardzo duża grupa, w której znalazło się prawie 30 kolarzy. Peleton tracił w połowie dystansu już ponad siedem minut.

Ucieczka nie dawała za wygraną, a kiedy do mety zostało 13 kilometrów z drugiej grupy skontrowali: Jarno MOBACH (Development Team Sunweb), Reto MÜLLER (Swiss Racing Academy) oraz Alexandre BALMER (Groupama-FDJ Continental).

Ostatecznie o zwycięstwo walczyło czterech kolarzy. Najwięcej sił na finisz zachował Wessel Krul (SEG Racing Academy) i to on został pierwszym liderem wyścigu.

Wyniki pierwszego etapu:

1. KRUL Wessel SEG RACING ACADEMY 02:49:05
2. PAGE Hugo GROUPAMA FDJ 00:01
3. HEALY Ben TRINITY RACING ROAD 00:03
4. SINSCHEK Nils DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 00:07
5. MOBACH Jarno DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 00:34
6. SCHNEITER Joab SWISS RACING ACADEMY 00:36
7. BALLERSTEDT Maurice JUMBO – VISMA DEVELOPMENT TEAM 00:37
8. ASKEY Lewis GROUPAMA FDJ 00:37
9. FROIDEVAUX Robin AKROS – EXCELSIOR – THÖMUS 00:37
10. HEINSCHKE Leon DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 00:37
11. VERVLOESEM Xandres LOTTO SOUDAL U23 00:37
12. MÜLLER Reto SWISS RACING ACADEMY 00:37
13. FRIGO Marco SEG RACING ACADEMY 00:37
14. RICHARD Maxime CC ETUPES PAYS DE MONTBELLIARD 00:37
15. MAIRE Adrien AVC AIX EN PROVENCE 00:37
16. LEIJNSE Enzo DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 00:37
17. DEBEIR Arno GM RECYCLING TEAM 00:37
18. MONIQUET Sylvain GROUPAMA FDJ 00:37
19. BALMER Alexandre GROUPAMA FDJ 00:37
20. SWEENY Harrison LOTTO SOUDAL U23 00:42
21. MARIS Elias GM RECYCLING TEAM 01:43
22. AEBI Antoine AKROS – EXCELSIOR – THÖMUS 02:21
23. BONNET Thomas VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 02:33
24. BOVEN Lars JUMBO – VISMA DEVELOPMENT TEAM 02:33
25. SAUVAGNARGUES Jacques TRINITY RACING ROAD 02:33
26. JARNET Maxime EC SAINT ETIENNE LOIRE 02:33
27. SURIEUX Alexandre EC SAINT ETIENNE LOIRE 02:36
28. HEßMANN Michel JUMBO – VISMA DEVELOPMENT TEAM 02:38
29. VAN UDEN Casper DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 02:40
30. NAVARRO Gauthier SCO DIJON MATERIEL.COM 02:40
31. GARCIA PIERNA Raul EQUIPO LIZARTE 02:40
32. LAGNET Gari OCEANE TOP16 02:40
33. THOMAS Théo CC ETUPES PAYS DE MONTBELLIARD 02:40
34. DEBESAY Yakob GROUPAMA FDJ 02:40
35. TABELLION Valentin VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 02:40
36. HAINES Alex GSC BLAGNAC VS31 02:40
37. BENECH Pierre VCP LOUDEAC 02:40
38. LOPEZ CARAVACA Jordi EQUIPO LIZARTE 02:40
39. GAGNAIRE Thibaut EC SAINT ETIENNE LOIRE 02:40
40. DELBOVE Joris SCO DIJON MATERIEL.COM 02:40
41. BOSONI Victor SCO DIJON MATERIEL.COM 02:40
42. BRENANS Emile BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 02:40
43. BOILEAU Alan VCP LOUDEAC 02:40
44. BRAZ AFONSO Clément CC ETUPES PAYS DE MONTBELLIARD 02:40
45. BAREILLE Bastien OCEANE TOP16 02:40
46. GILBERT Aurélien VCP LOUDEAC 02:40
47. PARET PEINTRE Valentin CHAMBERY CYCLISME FORMATION 02:40
48. CHARRIN Aloïs CHAMBERY CYCLISME FORMATION 02:40
49. FISHER-BLACK Finn JUMBO – VISMA DEVELOPMENT TEAM 02:40
50. NONNEZ Théo GROUPAMA FDJ 02:40
51. DU FOUR Jens GM RECYCLING TEAM 02:40
52. FERNANDEZ RODRIGUEZ Sinue EQUIPO LIZARTE 02:40
53. LECLAINCHE Gwen CC ETUPES PAYS DE MONTBELLIARD 02:40
54. VAN GILS Maxim LOTTO SOUDAL U23 02:40
55. COBO CAYON Ivan EQUIPO LIZARTE 02:40
56. JOALLAND Yael CC ETUPES PAYS DE MONTBELLIARD 02:40
57. PHILLIPPON Elliot GSC BLAGNAC VS31 02:40
58. RETEGI GOÑI Mikel EQUIPO LIZARTE 02:40
59. LEEMREIZE Gijs JUMBO – VISMA DEVELOPMENT TEAM 02:40
60. BONNEU Kamiel GM RECYCLING TEAM 02:40
61. JAVOUHEY Clément SCO DIJON MATERIEL.COM 02:40
62. RYAN Archie JUMBO – VISMA DEVELOPMENT TEAM 02:40
63. BREUILLARD Nicolas AVC AIX EN PROVENCE 02:40
64. KNIGHT Oliver AVC AIX EN PROVENCE 02:40
65. CULVERWELL Sam TRINITY RACING ROAD 02:40
66. JOUSSEAUME Alan VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 02:40
67. THIBAULT Jean Denis TAG CYCLING | CANADA 02:40
68. SANKMANN Joosep EC SAINT ETIENNE LOIRE 02:40
69. NARBONNE ZUCCARELLI Axel AVC AIX EN PROVENCE 02:40
70. JEGAT Jordan TEAM U NANTES ATLANTIQUE 02:40
71. HÖGLUND August CHAMBERY CYCLISME FORMATION 02:40
72. VOISARD Yannis SWISS RACING ACADEMY 02:40
73. GLOAG Thomas TRINITY RACING ROAD 02:40
74. BAUTERS Arne GM RECYCLING TEAM 02:40
75. AGUT Maxime GSC BLAGNAC VS31 02:40
76. PAULY Ethan TAG CYCLING | CANADA 02:40
77. REES Oliver TRINITY RACING ROAD 02:40
78. CHAMPION Thomas BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 02:40
79. VAN TRICHT Stan SEG RACING ACADEMY 02:40
80. JAMIN Leo Paul TEAM U NANTES ATLANTIQUE 02:40
81. LEBRETON Jacques EC SAINT ETIENNE LOIRE 02:40
82. DELCROS Clément AVC AIX EN PROVENCE 02:40
83. HAYTER Leo DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 02:40
84. BÖGLI Jonathan SWISS RACING ACADEMY 02:40
85. WOOD Harrison SEG RACING ACADEMY 02:40
86. VANDENABEELE Henri LOTTO SOUDAL U23 02:40
87. MARIAULT Axel TEAM U NANTES ATLANTIQUE 02:40
88. GRIGNARD Sébastien LOTTO SOUDAL U23 02:40
89. PAULUS Milan SEG RACING ACADEMY 02:40
90. GACHIGNARD Thomas OCEANE TOP16 02:40
91. DEBONS Antoine AKROS – EXCELSIOR – THÖMUS 02:40
92. DIDIER Clément BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 02:40
93. GUILLOT Jocelyn BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 02:40
94. BOUCHET Axel GSC BLAGNAC VS31 02:40
95. LAURANCE Axel VCP LOUDEAC 02:40
96. LE CAM Brendan TEAM U NANTES ATLANTIQUE 02:40
97. VANDEPITTE Nathan OCCITANE CYCLISME FORMATION 02:56
98. LIMOUSIN Maxime VCP LOUDEAC 03:46
99. PROVOST Maximilien TEAM U NANTES ATLANTIQUE 04:14
100. VOIGT Eric CHAMBERY CYCLISME FORMATION 04:38
101. JULLIEN Anthony CHAMBERY CYCLISME FORMATION 07:27
102. GUENNEUGUES Erwann VCP LOUDEAC 07:27
103. TANGUY Maxan VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 07:43
104. LEFAURE Paul CC ETUPES PAYS DE MONTBELLIARD 07:43
105. DEVANNE Antoine VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 10:53
106. GROLIER Lucas VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 10:53
107. RIDEL Damien TEAM U NANTES ATLANTIQUE 13:05
108. CASCARO Arnaud OCCITANE CYCLISME FORMATION 13:05
109. SUNDE Blake GSC BLAGNAC VS31 13:05
110. LAPEIRA Paul CHAMBERY CYCLISME FORMATION 13:05
111. SCHNEIDER Lilian SCO DIJON MATERIEL.COM 13:05
112. PATTYN Steven LOTTO SOUDAL U23 13:05
113. THIÉBAUD Valère AKROS – EXCELSIOR – THÖMUS 13:05
114. RASCH Jesper SEG RACING ACADEMY 13:05
115. CLAEYS Robbe GM RECYCLING TEAM 13:05
116. ROMEO Hugo OCCITANE CYCLISME FORMATION 13:05
117. SALVATORI Thomas EC SAINT ETIENNE LOIRE 13:05
118. CAPRON Rémi AKROS – EXCELSIOR – THÖMUS 18:02
119. SCHELLENBERG Thomas TAG CYCLING | CANADA 18:02
120. DUCRUET Mathis BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 18:02
121. VOGEL Alex SWISS RACING ACADEMY 18:02
122. EGGENBERG Ruben SWISS RACING ACADEMY 18:02
123. FIEFVEZ Jordan OCEANE TOP16 18:02
124. WAREE Mathieu OCEANE TOP16 18:02
125. LESAGE Corentin BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 18:02
126. WESTLEY Dylan EQUIPO LIZARTE 22:19