Foto: Okolo Slovenska

Jannik Steimle (Deceuninck – Quick-Step) wygrał jazdę indywidualną na czas wyścigu “Dookoła Słowacji” i został nowym liderem.

Po porannym krótkim etapie późnym popołudniem rozegrano “czasówkę” w Żylinie. Tak kończyło się ściganie podczas pierwszego dnia Tour de Slovaquie. Kolarze mieli do przejechania 7100 metrów po płaskiej trasie.

Długo na prowadzeniu utrzymywał się Jonathan Milan (Cycling Team Friuli) – 8’02”. Jego czas poprawił dopiero o siedem sekund Jannik Steimle (Deceuninck – Quick-Step).

Mimo przystąpienia do rywalizacji kilku dobrych “czasowców” ostatecznie okazało się, że nikt nie poprawił czasu Niemca. Drugi był Nico Denz (Team Sunweb), a trzeci Andreas Leknessund (Uno-X Pro Cycling Team).

Adrian Kurek (Mazowsze Serce Polski) zajął dwudzieste miejsce.

Jannik Steimle (Deceuninck – Quick-Step) został nowym liderem wyścigu.

Wyniki etapu 1b:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  STEIMLE Jannik Deceuninck – Quick Step 07:55
2  DENZ Nico Team Sunweb 0
3  LEKNESSUND Andreas Uno-X Pro Cycling Team 0
4  MILAN Jonathan Cycling Team Friuli ASD ,,
5  PRICE-PEJTERSEN Johan Uno-X Pro Cycling Team ,,
6  SÜTTERLIN Jasha Team Sunweb 0
7  HAGA Chad Team Sunweb 00:12
8  ARENSMAN Thymen Team Sunweb ,,
9  LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step ,,
10  ARCHBOLD Shane Deceuninck – Quick Step 00:15
11  HULGAARD Morten Uno-X Pro Cycling Team 0
12  OTRUBA Jakub Elkov – Kasper 0
13  DRUCKER Jempy BORA – hansgrohe ,,
14  BÁRTA Jan Elkov – Kasper 0
15  GARRISON Ian Deceuninck – Quick Step 0
16  HANSEN Lasse Norman Alpecin-Fenix 0
17  RENARD Alexis Israel Start-Up Nation ,,
18  SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step ,,
19  BIERMANS Jenthe Israel Start-Up Nation 00:25
20  KUREK Adrian Mazowsze Serce Polski 00:26
21  POWER Robert Team Sunweb ,,
22  KUKRLE Michael Elkov – Kasper ,,
23  HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step 00:27
24  ŤOUPALÍK Adam Elkov – Kasper 00:28
25  GAMPER Patrick BORA – hansgrohe ,,
26  DE BIE Sean Bingoal – Wallonie Bruxelles 00:29
27  BARBIER Rudy Israel Start-Up Nation ,,
28  ANDERSEN Idar Uno-X Pro Cycling Team 00:30
29  VAHTRA Norman Israel Start-Up Nation ,,
30  KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk ,,
31  STORER Michael Team Sunweb 00:31
32  LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits ,,
33  LIETAER Eliot Bingoal – Wallonie Bruxelles 00:32
34  MCCARTHY Jay BORA – hansgrohe ,,
35  BOIVIN Guillaume Israel Start-Up Nation ,,
36  HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang 00:35
37  HERRADA José Cofidis, Solutions Crédits ,,
38  BARCELÓ Fernando Cofidis, Solutions Crédits ,,
39  RICHARDSON Alexander Alpecin-Fenix ,,
40  MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits 00:36
41  SAUGSTAD Lars Uno-X Pro Cycling Team ,,
42  MEISEN Marcel Alpecin-Fenix 00:37
43  KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski ,,
44  VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step 00:38
45  STANISZEWSKI Daniel Mazowsze Serce Polski 00:39
46  RIKUNOV Petr Gazprom – RusVelo ,,
47  SUTER Joel Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
48  KARALIOK Yauheni Gazprom – RusVelo ,,
49  BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski 00:40
50  CARRETTA Riccardo Cycling Team Friuli ASD ,,
51  LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Crédits 00:41
52  KAMSTRA Brian Team Novo Nordisk ,,
53  STRAKHOV Dmitry Gazprom – RusVelo ,,
54  LAAS Martin BORA – hansgrohe ,,
55  NEUMAN Dominik Elkov – Kasper 00:43
56  RESELL Erik Nordsaeter Uno-X Pro Cycling Team ,,
57  KUZNETSOV Viacheslav Gazprom – RusVelo 00:44
58  SCHLEGEL Michal Elkov – Kasper ,,
59  GATTO Oscar BORA – hansgrohe ,,
60  SHALUNOV Evgeny Gazprom – RusVelo ,,
61  KUBIŠ Lukáš Dukla Banska Bystrica 00:45
62  BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski ,,
63  BRAND Sam Team Novo Nordisk ,,
64  RÄIM Mihkel Israel Start-Up Nation 00:46
65  ROBEET Ludovic Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
66  JOHANSEN Julius Uno-X Pro Cycling Team 00:48
67  PLANET Charles Team Novo Nordisk ,,
68  HANSEN Jesper Cofidis, Solutions Crédits 00:49
69  EINHORN Itamar Israel Start-Up Nation ,,
70  PEYSKENS Dimitri Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
71  VAN DER POEL David Alpecin-Fenix 00:50
72  ZAHÁLKA Matěj Elkov – Kasper ,,
73  HORVAT Žiga Adria Mobil 00:51
74  LOZANO David Team Novo Nordisk 00:52
75  HARING Martin Dukla Banska Bystrica ,,
76  OROS Samuel Slovakia 00:53
77  KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil 00:54
78  CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica 00:56
79  KURIANOV Stepan 00:57
80  KONCZER Michael Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
81  BEVILACQUA Simone Vini Zabù – KTM ,,
82  AIMONETTO Pietro Cycling Team Friuli ASD ,,
83  PER David Adria Mobil 00:58
84  GAJDULA Marek Slovakia 00:59
85  TYBOR Patrik Dukla Banska Bystrica 01:00
86  SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe ,,
87  PAASSCHENS Mathijs Bingoal – Wallonie Bruxelles 01:01
88  BRAJKOVIČ Janez Adria Mobil ,,
89  EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
90  PETRUS Lubomir Alpecin-Fenix 01:02
91  CHERKASOV Nikolay Gazprom – RusVelo ,,
92  MOLLY Kenny Bingoal – Wallonie Bruxelles 01:03
93  NAGY Simon Slovakia 01:04
94  TULETT Ben Alpecin-Fenix 01:05
95  MALOVEC Ľuboš Slovakia ,,
96  LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
97  BANASZEK Adrian Mazowsze Serce Polski 01:06
98  PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,
99  SAGAN Juraj BORA – hansgrohe ,,
100  HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk 01:07
101  ŠTOČEK Matúš Slovakia 01:09
102  ČANECKÝ Marek Dukla Banska Bystrica 01:12
103  HOČEVAR Kristjan Adria Mobil 01:13
104  BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica ,,
105  OMRZEL Aljaž Adria Mobil 01:15
106  KOLLER Jan Team Hrinkow Advarics Cycleang 01:16
107  PER Gorazd Adria Mobil 01:18
108  BRANDECKER Hannes Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
109  BAIS Davide Cycling Team Friuli ASD 01:20
110  VAN WILDER Ilan Team Sunweb 01:23
111  MODOLO Sacha Alpecin-Fenix ,,
112  IACCHI Alessandro Vini Zabù – KTM 01:25
113  RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang 01:28
114  BEVILACQUA Mattia Vini Zabù – KTM 01:29
115  ROVDER Pavol Dukla Banska Bystrica 01:31
116  GONZÁLEZ Roberto Carlos Vini Zabù – KTM 01:34
117  PETRELLI Gabriele Cycling Team Friuli ASD 01:35
118  FERRONATO Filippo Cycling Team Friuli ASD 01:38
119  STACCHIOTTI Riccardo Vini Zabù – KTM 01:40
120  DI RENZO Andrea Vini Zabù – KTM 01:47
121  MICHALICKA Stefan Slovakia 01:53
122  BLASKO Matej Slovakia ,,
123  PIETROBON Andrea Cycling Team Friuli ASD 02:04
DNS  MATÉ Luis Ángel Cofidis, Solutions Crédits

 

Klasyfikacja generalna po pierwszym dniu (TOP 20):

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  Jannik Steimle  Deceuninck-Quick Step 02:38:35
2  Nico Denz  Team Sunweb 6
3  Andreas Leknessund  Uno-X Pro Cycling Team 7
4  Jasha Sütterlin  Team Sunweb 9
5  Shane Archbold  Deceuninck-Quick Step 9
6  Chad Haga  Team Sunweb 12
7  Thymen Arensman  Team Sunweb 12
8  Yves Lampaert  Deceuninck-Quick Step 12
9  Morten Hulgaard  Uno-X Pro Cycling Team 17
10  Jakub Otruba  Elkov – Kasper 18
11  Jempy Drucker  Bora-Hansgrohe 18
12  Jan Barta  Elkov – Kasper 19
13  Ian Garrison  Deceuninck-Quick Step 23
14  Lasse Norman Hansen  Alpecin-Fenix 24
15  Alexis Renard  Israel Start-Up Nation 24
16  Sean De Bie  Bingoal-Wallonie Bruxelles 25
17  Jenthe Biermans  Israel Start-Up Nation 25
18  Adrian Kurek  Mazowsze – Serce Polski 26
19  Robert Power  Team Sunweb 26
20  Michael Kukrle  Elkov – Kasper 26