fot. Trek-Segafredo

Drużyna Trek-Segafredo wygrała pierwszy etap jazdy drużynowej na czas  wyścigu Giro Rosa. Pierwszą liderką klasyfikacji generalnej została jedna największych faworytek do końcowego zwycięstwa Elisa Longo Borghini.  

31. edycję wyścigu Giro d’Italia Internazionale Femminile (Giro Rosa) otworzył liczący niecałe 17 kilometrów etap jazdy drużynowej na czas w Grosseto. Profil trasy był całkowicie płaski, a zatem faworyzował najbardziej zgrane, najszybsze i najlepsze pod względem technicznym drużyny. Do największych faworytek zdecydowanie należały zawodniczki ekip Trek-Segafredo oraz Mitchelton-Scott.

Zawodniczki drużyny Trek-Segafredo sprostały roli największych faworytek, ustanawiając na trasie w Grosseto czas 20:05. Dwie sekundy za Longo Borghini i spółką uplasowała się drużyna Boels-Dolmans, zaś podium (z pięciosekundową stratą) domknęła drużyna Mitchelton-Scott.

Pierwszy czas w dzisiejszym wyścigu zanotowała drużyna BePink – 21:28. Piętnaście minut później rezultat został poprawiony przez Movistar – 21:27. Hiszpanki długo siedziały na tzw. gorącym krześle. Ich czas został poprawiony dopiero przez czwarty skład od końca, czyli Mitchelton-Scott z obrończynią tytułu Annemiek Van Vleuten w składzie. Było to 20:10.

Zgodnie z powyższym, dwiema lepszymi od australijskiej drużyny ekipami były Boels-Dolmans i Trek-Segafredo.

Wyniki pierwszego etapu: 

1
Trek-Segafredo Women
0:20:05

Audrey Cordon Ragot (Fra) Trek-Segafredo Women

Elizabeth Deignan (GBr) Trek-Segafredo Women

Elisa Longo Borghini (Ita) Trek-Segafredo Women

Ellen Van Dijk (Ned) Trek-Segafredo Women

Tayler Wiles (USA) Trek-Segafredo Women

Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo Women

2
Boels Dolmans Cyclingteam
0:20:08

Anna Van der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam

Chantal Van den Broek-Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam

Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam

Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cyclingteam

Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam

Jolien D’Hoore (Bel) Boels Dolmans Cyclingteam

3
Mitchelton-Scott Women
0:20:10

Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton-Scott Women

Amanda Spratt (Aus) Mitchelton-Scott Women

Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton-Scott Women

Moniek Tenniglo (Ned) Mitchelton-Scott Women

Sarah Roy (Aus) Mitchelton-Scott Women

Grace Brown (Aus) Mitchelton-Scott Women

4
Equipe Paule Ka
0:20:15

Niamh Fisher-Black (NZl) Equipe Paule Ka

Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen (Den) Equipe Paule Ka

Elise Chabbey (Swi) Equipe Paule Ka

Elizabeth Banks (GBr) Equipe Paule Ka

Marlen Reusser (Swi) Equipe Paule Ka

Mikayla Harvey (NZl) Equipe Paule Ka

5
Team Sunweb Women
0:20:19

Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women

Alison Jackson (Can) Team Sunweb Women

Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women

Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women

Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women

Coryn Rivera (USA) Team Sunweb Women

6
Canyon-Sram Racing
0:20:21

Alena Amialiusik (Blr) Canyon-Sram Racing

Hannah Barnes (GBr) Canyon-Sram Racing

Elena Cecchini (Ita) Canyon-Sram Racing

Lisa Klein (Ger) Canyon-Sram Racing

Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-Sram Racing

Omer Shapira (Isr) Canyon-Sram Racing

7
CCC-Liv
0:20:47

Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC-Liv

Sabrina Stultiens (Ned) CCC-Liv

Marianne Vos (Ned) CCC-Liv

Sofia Bertizzolo (Ita) CCC-Liv

Soraya Paladin (Ita) CCC-Liv

Pauliena Rooijakkers (Ned) CCC-Liv

8
Ceratizit-WNT Pro
0:20:48

Erica Magnaldi (Ita) Ceratizit-WNT Pro

Lara Vieceli (Ita) Ceratizit-WNT Pro

Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ceratizit-WNT Pro

Kirsten Wild (Ned) Ceratizit-WNT Pro

Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ceratizit-WNT Pro

Lisa Brennauer (Ger) Ceratizit-WNT Pro

9
Ale’ BTC Ljubljana
0:20:54

Maaike Boogaard (Ned) Ale’ BTC Ljubljana

Tatiana Guderzo (Ita) Ale’ BTC Ljubljana

Margarita Victoria Garcia Cañellas (Spa) Ale’ BTC Ljubljana

Eugenia Bujak (Slo) Ale’ BTC Ljubljana

Urska Zigart (Slo) Ale’ BTC Ljubljana

Anna Trevisi (Ita) Ale’ BTC Ljubljana

10
Valcar-Travel & Service
0:20:56

Marta Cavalli (Ita) Valcar-Travel & Service

Teniel Campbell (Tto) Valcar-Travel & Service

Vittoria Guazzini (Ita) Valcar-Travel & Service

Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar-Travel & Service

Elena Pirrone (Ita) Valcar-Travel & Service

Barbara Malcotti (Ita) Valcar-Travel & Service

11
FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
0:21:25

Cecilie Uttrup Ludwig (Den) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope

Stine Borgli (Nor) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope

Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope

Emilia Fahlin (Swe) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope

Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope

Evita Muzic (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope

12
Movistar Team Women
0:21:27

Katrine Aalerud (Nor) Movistar Team Women

Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women

Jelena Eric (Srb) Movistar Team Women

Barbara Guarischi (Ita) Movistar Team Women

Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Team Women

Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Movistar Team Women

13
Bepink
0:21:28

Vania Canvelli (Ita) Bepink

Silvia Valsecchi (Ita) Bepink

Simona Frapporti (Ita) Bepink

Markéta Hájková (Cze) Bepink

Silvia Zanardi (Ita) Bepink

Giorgia Catarzi (Ita) Bepink

14
Lotto Soudal Ladies
0:21:43

Julie Van de Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies

Teuntje Beekhuis (Ned) Lotto Soudal Ladies

Arianna Fidanza (Ita) Lotto Soudal Ladies

Abby-Mae Parkinson (GBr) Lotto Soudal Ladies

Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies

Lone Meertens (Bel) Lotto Soudal Ladies

15
Cogeas Mettler Look Pro
0:22:01

Olga Zabelinskaya (Uzb) Cogeas Mettler Look Pro

Maria Novolodskaya (Rus) Cogeas Mettler Look Pro

Mia Radotic (Cro) Cogeas Mettler Look Pro

Diana Klimova (Rus) Cogeas Mettler Look Pro

Aigul Gareeva (Rus) Cogeas Mettler Look Pro

16
Top Girls Fassa Bortolo
0:22:18

Michela Balducci (Ita) Top Girls Fassa Bortolo

Giorgia Bariani (Ita) Top Girls Fassa Bortolo

Elisa Dalla Valle (Ita) Top Girls Fassa Bortolo

Greta Marturano (Ita) Top Girls Fassa Bortolo

Debora Silvestri (Ita) Top Girls Fassa Bortolo

Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo

17
Astana Women’s Team
0:22:18

Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team

Olivija Baleisyte (Ltu) Astana Women’s Team

Blanca Liliana Moreno Canchon (Col) Astana Women’s Team

Francesca Pattaro (Ita) Astana Women’s Team

Katia Ragusa (Ita) Astana Women’s Team

Olga Shekel (Ukr) Astana Women’s Team

18
Chronos-Casa Dorada
0:22:25

Malgorzata Jasinska (Pol) Cronos-Casa Dorada

Asja Paladin (Ita) Cronos-Casa Dorada

Rachel Neylan (Aus) Cronos-Casa Dorada

Sandra Alonso Dominquez (Spa) Cronos-Casa Dorada

Nadia Quagliotto (Ita) Cronos-Casa Dorada

Ainara Elbusto Arteaga (Spa) Cronos-Casa Dorada

19
Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano
0:22:37

Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano

Letizia Borghesi (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano

Carmela Cipriani (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano

Sofia Collinelli (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano

Giulia Marchesini (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano

Gemma Sernissi (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano

20
Bizkaia-Durango
0:22:55

Alice Maria Arzuffi (Ita) Bizkaia-Durango

Carla Oberholzer (RSA) Bizkaia-Durango

Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Bizkaia-Durango

Elizabeth Holden (GBr) Bizkaia-Durango

Nadine Michaela Gill (GBR) Bizkaia-Durango

Ariana Gilabert Vilaplana (Spa) Bizkaia-Durango

21
Eurotarget-Bianchi-Vittoria
0:22:56

Elena Franchi (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria

Alice Gasparini (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria

Beatrice Rossato (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria

Arianna Sessi (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria

Martina Fidanza (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria

Francesca Pisciali (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria

22
LVIV
0:23:05

Julia Biryukova (Ukr) LVIV

Olena Sharga (Ukr) LVIV

Evgenia Vysotska (Ukr) LVIV

Naomi De Roeck (Bel) LVIV

Fiona Turnbull (GBr) LVIV

Spela Kern (Slo) LVIV

23
Servetto-Piumate-Beltrami TSA
0:23:10

Anna Potokina (Rus) Servetto-Piumate-Beltrami TSA

Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto-Piumate-Beltrami TSA

Francesca Baroni (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA

Sara Casasola (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA

Nicole Fede (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA

Elis Simeoni (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek-Segafredo Women 0:20:05
2 Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo Women
3 Ellen Van Dijk (Ned) Trek-Segafredo Women
4 Elizabeth Deignan (GBr) Trek-Segafredo Women
5 Chantal Van den Broek-Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam 0:20:08
6 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
7 Jolien D’Hoore (Bel) Boels Dolmans Cyclingteam
8 Anna Van der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
9 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cyclingteam
10 Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
11 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton-Scott Women 0:20:10
12 Grace Brown (Aus) Mitchelton-Scott Women
13 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton-Scott Women
14 Sarah Roy (Aus) Mitchelton-Scott Women
15 Elizabeth Banks (GBr) Equipe Paule Ka 0:20:15
16 Marlen Reusser (Swi) Equipe Paule Ka
17 Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen (Den) Equipe Paule Ka
18 Elise Chabbey (Swi) Equipe Paule Ka
19 Mikayla Harvey (NZl) Equipe Paule Ka
20 Tayler Wiles (USA) Trek-Segafredo Women 0:20:18
21 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women 0:20:19
22 Alison Jackson (Can) Team Sunweb Women
23 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women
24 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women
25 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women
26 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb Women
27 Lisa Klein (Ger) Canyon-Sram Racing 0:20:21
28 Hannah Barnes (GBr) Canyon-Sram Racing
29 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-Sram Racing
30 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-Sram Racing
31 Elena Cecchini (Ita) Canyon-Sram Racing
32 Omer Shapira (Isr) Canyon-Sram Racing
33 Sabrina Stultiens (Ned) CCC-Liv 0:20:47
34 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC-Liv
35 Marianne Vos (Ned) CCC-Liv
36 Soraya Paladin (Ita) CCC-Liv
37 Sofia Bertizzolo (Ita) CCC-Liv
38 Pauliena Rooijakkers (Ned) CCC-Liv 0:20:48
39 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ceratizit-WNT Pro
40 Lisa Brennauer (Ger) Ceratizit-WNT Pro
41 Kirsten Wild (Ned) Ceratizit-WNT Pro
42 Erica Magnaldi (Ita) Ceratizit-WNT Pro
43 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ceratizit-WNT Pro
44 Eugenia Bujak (Slo) Ale’ BTC Ljubljana 0:20:54
45 Tatiana Guderzo (Ita) Ale’ BTC Ljubljana
46 Maaike Boogaard (Ned) Ale’ BTC Ljubljana
47 Margarita Victoria Garcia Cañellas (Spa) Ale’ BTC Ljubljana
48 Vittoria Guazzini (Ita) Valcar-Travel & Service 0:20:56
49 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar-Travel & Service
50 Marta Cavalli (Ita) Valcar-Travel & Service
51 Elena Pirrone (Ita) Valcar-Travel & Service
52 Teniel Campbell (Tto) Valcar-Travel & Service 0:20:58
53 Barbara Malcotti (Ita) Valcar-Travel & Service
54 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton-Scott Women 0:21:12
55 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:21:25
56 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
57 Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
58 Emilia Fahlin (Swe) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
59 Evita Muzic (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
60 Katrine Aalerud (Nor) Movistar Team Women 0:21:27
61 Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women
62 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Team Women
63 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Movistar Team Women
64 Giorgia Catarzi (Ita) Bepink 0:21:28
65 Silvia Zanardi (Ita) Bepink
66 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink
67 Simona Frapporti (Ita) Bepink
68 Abby-Mae Parkinson (GBr) Lotto Soudal Ladies 0:21:43
69 Arianna Fidanza (Ita) Lotto Soudal Ladies
70 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies
71 Julie Van de Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies
72 Moniek Tenniglo (Ned) Mitchelton-Scott Women 0:21:54
73 Markéta Hájková (Cze) Bepink 0:22:00
74 Aigul Gareeva (Rus) Cogeas Mettler Look Pro 0:22:01
75 Olga Zabelinskaya (Uzb) Cogeas Mettler Look Pro
76 Diana Klimova (Rus) Cogeas Mettler Look Pro
77 Maria Novolodskaya (Rus) Cogeas Mettler Look Pro
78 Greta Marturano (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:22:18
79 Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
80 Giorgia Bariani (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
81 Debora Silvestri (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
82 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team
83 Katia Ragusa (Ita) Astana Women’s Team
84 Francesca Pattaro (Ita) Astana Women’s Team
85 Olga Shekel (Ukr) Astana Women’s Team
86 Barbara Guarischi (Ita) Movistar Team Women 0:22:24
87 Anna Trevisi (Ita) Ale’ BTC Ljubljana
88 Malgorzata Jasinska (Pol) Cronos-Casa Dorada 0:22:25
89 Sandra Alonso Dominquez (Spa) Cronos-Casa Dorada
90 Nadia Quagliotto (Ita) Cronos-Casa Dorada
91 Asja Paladin (Ita) Cronos-Casa Dorada
92 Rachel Neylan (Aus) Cronos-Casa Dorada
93 Jelena Eric (Srb) Movistar Team Women 0:22:35
94 Sofia Collinelli (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano 0:22:37
95 Carmela Cipriani (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano
96 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano
97 Letizia Borghesi (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano
98 Gemma Sernissi (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano
99 Giulia Marchesini (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano
100 Alice Maria Arzuffi (Ita) Bizkaia-Durango 0:22:55
101 Elizabeth Holden (GBr) Bizkaia-Durango
102 Carla Oberholzer (RSA) Bizkaia-Durango
103 Nadine Michaela Gill (GBR) Bizkaia-Durango
104 Martina Fidanza (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria 0:22:56
105 Francesca Pisciali (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria
106 Alice Gasparini (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria
107 Elena Franchi (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria
108 Beatrice Rossato (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria
109 Arianna Sessi (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria
110 Lara Vieceli (Ita) Ceratizit-WNT Pro 0:23:00
111 Spela Kern (Slo) LVIV 0:23:05
112 Olena Sharga (Ukr) LVIV
113 Julia Biryukova (Ukr) LVIV
114 Evgenia Vysotska (Ukr) LVIV
115 Olivija Baleisyte (Ltu) Astana Women’s Team 0:23:06
116 Anna Potokina (Rus) Servetto-Piumate-Beltrami TSA 0:23:10
117 Francesca Baroni (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA
118 Sara Casasola (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA
119 Nicole Fede (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA
120 Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto-Piumate-Beltrami TSA
121 Elis Simeoni (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA 0:23:12
122 Naomi De Roeck (Bel) LVIV 0:23:31
123 Audrey Cordon Ragot (Fra) Trek-Segafredo Women
124 Vania Canvelli (Ita) Bepink 0:23:37
125 Urska Zigart (Slo) Ale’ BTC Ljubljana 0:23:47
126 Teuntje Beekhuis (Ned) Lotto Soudal Ladies 0:23:52
127 Lone Meertens (Bel) Lotto Soudal Ladies
128 Elisa Dalla Valle (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:23:55
129 Niamh Fisher-Black (NZl) Equipe Paule Ka 0:24:05
130 Ainara Elbusto Arteaga (Spa) Cronos-Casa Dorada 0:24:09
131 Stine Borgli (Nor) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:24:11
132 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Bizkaia-Durango 0:24:45
133 Mia Radotic (Cro) Cogeas Mettler Look Pro 0:25:32
134 Fiona Turnbull (GBr) LVIV 0:25:33
135 Blanca Liliana Moreno Canchon (Col) Astana Women’s Team 0:25:46
136 Michela Balducci (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:26:04
137 Ariana Gilabert Vilaplana (Spa) Bizkaia-Durango 0:26:34