Drużyna Trek-Segafredo wygrała pierwszy etap jazdy drużynowej na czas wyścigu Giro Rosa. Pierwszą liderką klasyfikacji generalnej została jedna największych faworytek do końcowego zwycięstwa Elisa Longo Borghini.
31. edycję wyścigu Giro d’Italia Internazionale Femminile (Giro Rosa) otworzył liczący niecałe 17 kilometrów etap jazdy drużynowej na czas w Grosseto. Profil trasy był całkowicie płaski, a zatem faworyzował najbardziej zgrane, najszybsze i najlepsze pod względem technicznym drużyny. Do największych faworytek zdecydowanie należały zawodniczki ekip Trek-Segafredo oraz Mitchelton-Scott.
Zawodniczki drużyny Trek-Segafredo sprostały roli największych faworytek, ustanawiając na trasie w Grosseto czas 20:05. Dwie sekundy za Longo Borghini i spółką uplasowała się drużyna Boels-Dolmans, zaś podium (z pięciosekundową stratą) domknęła drużyna Mitchelton-Scott.
🇮🇹 #girorosa
Yes!!! 20.05.99 and we win the TTT
Bravo team that was amazing 👏👏👏 pic.twitter.com/kOC8zEtEVx
— Trek-Segafredo (@TrekSegafredo) September 11, 2020
Pierwszy czas w dzisiejszym wyścigu zanotowała drużyna BePink – 21:28. Piętnaście minut później rezultat został poprawiony przez Movistar – 21:27. Hiszpanki długo siedziały na tzw. gorącym krześle. Ich czas został poprawiony dopiero przez czwarty skład od końca, czyli Mitchelton-Scott z obrończynią tytułu Annemiek Van Vleuten w składzie. Było to 20:10.
Zgodnie z powyższym, dwiema lepszymi od australijskiej drużyny ekipami były Boels-Dolmans i Trek-Segafredo.
Wyniki pierwszego etapu:
1
Trek-Segafredo Women
0:20:05
Audrey Cordon Ragot (Fra) Trek-Segafredo Women
Elizabeth Deignan (GBr) Trek-Segafredo Women
Elisa Longo Borghini (Ita) Trek-Segafredo Women
Ellen Van Dijk (Ned) Trek-Segafredo Women
Tayler Wiles (USA) Trek-Segafredo Women
Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo Women
2
Boels Dolmans Cyclingteam
0:20:08
Anna Van der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
Chantal Van den Broek-Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cyclingteam
Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
Jolien D’Hoore (Bel) Boels Dolmans Cyclingteam
3
Mitchelton-Scott Women
0:20:10
Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton-Scott Women
Amanda Spratt (Aus) Mitchelton-Scott Women
Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton-Scott Women
Moniek Tenniglo (Ned) Mitchelton-Scott Women
Sarah Roy (Aus) Mitchelton-Scott Women
Grace Brown (Aus) Mitchelton-Scott Women
4
Equipe Paule Ka
0:20:15
Niamh Fisher-Black (NZl) Equipe Paule Ka
Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen (Den) Equipe Paule Ka
Elise Chabbey (Swi) Equipe Paule Ka
Elizabeth Banks (GBr) Equipe Paule Ka
Marlen Reusser (Swi) Equipe Paule Ka
Mikayla Harvey (NZl) Equipe Paule Ka
5
Team Sunweb Women
0:20:19
Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women
Alison Jackson (Can) Team Sunweb Women
Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women
Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women
Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women
Coryn Rivera (USA) Team Sunweb Women
6
Canyon-Sram Racing
0:20:21
Alena Amialiusik (Blr) Canyon-Sram Racing
Hannah Barnes (GBr) Canyon-Sram Racing
Elena Cecchini (Ita) Canyon-Sram Racing
Lisa Klein (Ger) Canyon-Sram Racing
Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-Sram Racing
Omer Shapira (Isr) Canyon-Sram Racing
7
CCC-Liv
0:20:47
Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC-Liv
Sabrina Stultiens (Ned) CCC-Liv
Marianne Vos (Ned) CCC-Liv
Sofia Bertizzolo (Ita) CCC-Liv
Soraya Paladin (Ita) CCC-Liv
Pauliena Rooijakkers (Ned) CCC-Liv
8
Ceratizit-WNT Pro
0:20:48
Erica Magnaldi (Ita) Ceratizit-WNT Pro
Lara Vieceli (Ita) Ceratizit-WNT Pro
Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ceratizit-WNT Pro
Kirsten Wild (Ned) Ceratizit-WNT Pro
Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ceratizit-WNT Pro
Lisa Brennauer (Ger) Ceratizit-WNT Pro
9
Ale’ BTC Ljubljana
0:20:54
Maaike Boogaard (Ned) Ale’ BTC Ljubljana
Tatiana Guderzo (Ita) Ale’ BTC Ljubljana
Margarita Victoria Garcia Cañellas (Spa) Ale’ BTC Ljubljana
Eugenia Bujak (Slo) Ale’ BTC Ljubljana
Urska Zigart (Slo) Ale’ BTC Ljubljana
Anna Trevisi (Ita) Ale’ BTC Ljubljana
10
Valcar-Travel & Service
0:20:56
Marta Cavalli (Ita) Valcar-Travel & Service
Teniel Campbell (Tto) Valcar-Travel & Service
Vittoria Guazzini (Ita) Valcar-Travel & Service
Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar-Travel & Service
Elena Pirrone (Ita) Valcar-Travel & Service
Barbara Malcotti (Ita) Valcar-Travel & Service
11
FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
0:21:25
Cecilie Uttrup Ludwig (Den) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
Stine Borgli (Nor) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
Emilia Fahlin (Swe) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
Evita Muzic (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
12
Movistar Team Women
0:21:27
Katrine Aalerud (Nor) Movistar Team Women
Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women
Jelena Eric (Srb) Movistar Team Women
Barbara Guarischi (Ita) Movistar Team Women
Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Team Women
Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Movistar Team Women
13
Bepink
0:21:28
Vania Canvelli (Ita) Bepink
Silvia Valsecchi (Ita) Bepink
Simona Frapporti (Ita) Bepink
Markéta Hájková (Cze) Bepink
Silvia Zanardi (Ita) Bepink
Giorgia Catarzi (Ita) Bepink
14
Lotto Soudal Ladies
0:21:43
Julie Van de Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies
Teuntje Beekhuis (Ned) Lotto Soudal Ladies
Arianna Fidanza (Ita) Lotto Soudal Ladies
Abby-Mae Parkinson (GBr) Lotto Soudal Ladies
Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies
Lone Meertens (Bel) Lotto Soudal Ladies
15
Cogeas Mettler Look Pro
0:22:01
Olga Zabelinskaya (Uzb) Cogeas Mettler Look Pro
Maria Novolodskaya (Rus) Cogeas Mettler Look Pro
Mia Radotic (Cro) Cogeas Mettler Look Pro
Diana Klimova (Rus) Cogeas Mettler Look Pro
Aigul Gareeva (Rus) Cogeas Mettler Look Pro
16
Top Girls Fassa Bortolo
0:22:18
Michela Balducci (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
Giorgia Bariani (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
Elisa Dalla Valle (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
Greta Marturano (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
Debora Silvestri (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
17
Astana Women’s Team
0:22:18
Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team
Olivija Baleisyte (Ltu) Astana Women’s Team
Blanca Liliana Moreno Canchon (Col) Astana Women’s Team
Francesca Pattaro (Ita) Astana Women’s Team
Katia Ragusa (Ita) Astana Women’s Team
Olga Shekel (Ukr) Astana Women’s Team
18
Chronos-Casa Dorada
0:22:25
Malgorzata Jasinska (Pol) Cronos-Casa Dorada
Asja Paladin (Ita) Cronos-Casa Dorada
Rachel Neylan (Aus) Cronos-Casa Dorada
Sandra Alonso Dominquez (Spa) Cronos-Casa Dorada
Nadia Quagliotto (Ita) Cronos-Casa Dorada
Ainara Elbusto Arteaga (Spa) Cronos-Casa Dorada
19
Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano
0:22:37
Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano
Letizia Borghesi (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano
Carmela Cipriani (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano
Sofia Collinelli (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano
Giulia Marchesini (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano
Gemma Sernissi (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano
20
Bizkaia-Durango
0:22:55
Alice Maria Arzuffi (Ita) Bizkaia-Durango
Carla Oberholzer (RSA) Bizkaia-Durango
Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Bizkaia-Durango
Elizabeth Holden (GBr) Bizkaia-Durango
Nadine Michaela Gill (GBR) Bizkaia-Durango
Ariana Gilabert Vilaplana (Spa) Bizkaia-Durango
21
Eurotarget-Bianchi-Vittoria
0:22:56
Elena Franchi (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria
Alice Gasparini (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria
Beatrice Rossato (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria
Arianna Sessi (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria
Martina Fidanza (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria
Francesca Pisciali (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria
22
LVIV
0:23:05
Julia Biryukova (Ukr) LVIV
Olena Sharga (Ukr) LVIV
Evgenia Vysotska (Ukr) LVIV
Naomi De Roeck (Bel) LVIV
Fiona Turnbull (GBr) LVIV
Spela Kern (Slo) LVIV
23
Servetto-Piumate-Beltrami TSA
0:23:10
Anna Potokina (Rus) Servetto-Piumate-Beltrami TSA
Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto-Piumate-Beltrami TSA
Francesca Baroni (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA
Sara Casasola (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA
Nicole Fede (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA
Elis Simeoni (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA
Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:
1 | Elisa Longo Borghini (Ita) Trek-Segafredo Women | 0:20:05 |
2 | Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo Women | |
3 | Ellen Van Dijk (Ned) Trek-Segafredo Women | |
4 | Elizabeth Deignan (GBr) Trek-Segafredo Women | |
5 | Chantal Van den Broek-Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam | 0:20:08 |
6 | Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam | |
7 | Jolien D’Hoore (Bel) Boels Dolmans Cyclingteam | |
8 | Anna Van der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam | |
9 | Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cyclingteam | |
10 | Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam | |
11 | Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton-Scott Women | 0:20:10 |
12 | Grace Brown (Aus) Mitchelton-Scott Women | |
13 | Amanda Spratt (Aus) Mitchelton-Scott Women | |
14 | Sarah Roy (Aus) Mitchelton-Scott Women | |
15 | Elizabeth Banks (GBr) Equipe Paule Ka | 0:20:15 |
16 | Marlen Reusser (Swi) Equipe Paule Ka | |
17 | Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen (Den) Equipe Paule Ka | |
18 | Elise Chabbey (Swi) Equipe Paule Ka | |
19 | Mikayla Harvey (NZl) Equipe Paule Ka | |
20 | Tayler Wiles (USA) Trek-Segafredo Women | 0:20:18 |
21 | Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women | 0:20:19 |
22 | Alison Jackson (Can) Team Sunweb Women | |
23 | Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women | |
24 | Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women | |
25 | Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women | |
26 | Coryn Rivera (USA) Team Sunweb Women | |
27 | Lisa Klein (Ger) Canyon-Sram Racing | 0:20:21 |
28 | Hannah Barnes (GBr) Canyon-Sram Racing | |
29 | Alena Amialiusik (Blr) Canyon-Sram Racing | |
30 | Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-Sram Racing | |
31 | Elena Cecchini (Ita) Canyon-Sram Racing | |
32 | Omer Shapira (Isr) Canyon-Sram Racing | |
33 | Sabrina Stultiens (Ned) CCC-Liv | 0:20:47 |
34 | Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC-Liv | |
35 | Marianne Vos (Ned) CCC-Liv | |
36 | Soraya Paladin (Ita) CCC-Liv | |
37 | Sofia Bertizzolo (Ita) CCC-Liv | |
38 | Pauliena Rooijakkers (Ned) CCC-Liv | 0:20:48 |
39 | Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ceratizit-WNT Pro | |
40 | Lisa Brennauer (Ger) Ceratizit-WNT Pro | |
41 | Kirsten Wild (Ned) Ceratizit-WNT Pro | |
42 | Erica Magnaldi (Ita) Ceratizit-WNT Pro | |
43 | Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ceratizit-WNT Pro | |
44 | Eugenia Bujak (Slo) Ale’ BTC Ljubljana | 0:20:54 |
45 | Tatiana Guderzo (Ita) Ale’ BTC Ljubljana | |
46 | Maaike Boogaard (Ned) Ale’ BTC Ljubljana | |
47 | Margarita Victoria Garcia Cañellas (Spa) Ale’ BTC Ljubljana | |
48 | Vittoria Guazzini (Ita) Valcar-Travel & Service | 0:20:56 |
49 | Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar-Travel & Service | |
50 | Marta Cavalli (Ita) Valcar-Travel & Service | |
51 | Elena Pirrone (Ita) Valcar-Travel & Service | |
52 | Teniel Campbell (Tto) Valcar-Travel & Service | 0:20:58 |
53 | Barbara Malcotti (Ita) Valcar-Travel & Service | |
54 | Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton-Scott Women | 0:21:12 |
55 | Cecilie Uttrup Ludwig (Den) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | 0:21:25 |
56 | Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | |
57 | Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | |
58 | Emilia Fahlin (Swe) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | |
59 | Evita Muzic (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | |
60 | Katrine Aalerud (Nor) Movistar Team Women | 0:21:27 |
61 | Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women | |
62 | Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Team Women | |
63 | Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Movistar Team Women | |
64 | Giorgia Catarzi (Ita) Bepink | 0:21:28 |
65 | Silvia Zanardi (Ita) Bepink | |
66 | Silvia Valsecchi (Ita) Bepink | |
67 | Simona Frapporti (Ita) Bepink | |
68 | Abby-Mae Parkinson (GBr) Lotto Soudal Ladies | 0:21:43 |
69 | Arianna Fidanza (Ita) Lotto Soudal Ladies | |
70 | Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies | |
71 | Julie Van de Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies | |
72 | Moniek Tenniglo (Ned) Mitchelton-Scott Women | 0:21:54 |
73 | Markéta Hájková (Cze) Bepink | 0:22:00 |
74 | Aigul Gareeva (Rus) Cogeas Mettler Look Pro | 0:22:01 |
75 | Olga Zabelinskaya (Uzb) Cogeas Mettler Look Pro | |
76 | Diana Klimova (Rus) Cogeas Mettler Look Pro | |
77 | Maria Novolodskaya (Rus) Cogeas Mettler Look Pro | |
78 | Greta Marturano (Ita) Top Girls Fassa Bortolo | 0:22:18 |
79 | Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo | |
80 | Giorgia Bariani (Ita) Top Girls Fassa Bortolo | |
81 | Debora Silvestri (Ita) Top Girls Fassa Bortolo | |
82 | Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team | |
83 | Katia Ragusa (Ita) Astana Women’s Team | |
84 | Francesca Pattaro (Ita) Astana Women’s Team | |
85 | Olga Shekel (Ukr) Astana Women’s Team | |
86 | Barbara Guarischi (Ita) Movistar Team Women | 0:22:24 |
87 | Anna Trevisi (Ita) Ale’ BTC Ljubljana | |
88 | Malgorzata Jasinska (Pol) Cronos-Casa Dorada | 0:22:25 |
89 | Sandra Alonso Dominquez (Spa) Cronos-Casa Dorada | |
90 | Nadia Quagliotto (Ita) Cronos-Casa Dorada | |
91 | Asja Paladin (Ita) Cronos-Casa Dorada | |
92 | Rachel Neylan (Aus) Cronos-Casa Dorada | |
93 | Jelena Eric (Srb) Movistar Team Women | 0:22:35 |
94 | Sofia Collinelli (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 0:22:37 |
95 | Carmela Cipriani (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
96 | Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
97 | Letizia Borghesi (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
98 | Gemma Sernissi (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
99 | Giulia Marchesini (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
100 | Alice Maria Arzuffi (Ita) Bizkaia-Durango | 0:22:55 |
101 | Elizabeth Holden (GBr) Bizkaia-Durango | |
102 | Carla Oberholzer (RSA) Bizkaia-Durango | |
103 | Nadine Michaela Gill (GBR) Bizkaia-Durango | |
104 | Martina Fidanza (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 0:22:56 |
105 | Francesca Pisciali (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
106 | Alice Gasparini (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
107 | Elena Franchi (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
108 | Beatrice Rossato (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
109 | Arianna Sessi (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
110 | Lara Vieceli (Ita) Ceratizit-WNT Pro | 0:23:00 |
111 | Spela Kern (Slo) LVIV | 0:23:05 |
112 | Olena Sharga (Ukr) LVIV | |
113 | Julia Biryukova (Ukr) LVIV | |
114 | Evgenia Vysotska (Ukr) LVIV | |
115 | Olivija Baleisyte (Ltu) Astana Women’s Team | 0:23:06 |
116 | Anna Potokina (Rus) Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 0:23:10 |
117 | Francesca Baroni (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA | |
118 | Sara Casasola (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA | |
119 | Nicole Fede (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA | |
120 | Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto-Piumate-Beltrami TSA | |
121 | Elis Simeoni (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 0:23:12 |
122 | Naomi De Roeck (Bel) LVIV | 0:23:31 |
123 | Audrey Cordon Ragot (Fra) Trek-Segafredo Women | |
124 | Vania Canvelli (Ita) Bepink | 0:23:37 |
125 | Urska Zigart (Slo) Ale’ BTC Ljubljana | 0:23:47 |
126 | Teuntje Beekhuis (Ned) Lotto Soudal Ladies | 0:23:52 |
127 | Lone Meertens (Bel) Lotto Soudal Ladies | |
128 | Elisa Dalla Valle (Ita) Top Girls Fassa Bortolo | 0:23:55 |
129 | Niamh Fisher-Black (NZl) Equipe Paule Ka | 0:24:05 |
130 | Ainara Elbusto Arteaga (Spa) Cronos-Casa Dorada | 0:24:09 |
131 | Stine Borgli (Nor) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | 0:24:11 |
132 | Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Bizkaia-Durango | 0:24:45 |
133 | Mia Radotic (Cro) Cogeas Mettler Look Pro | 0:25:32 |
134 | Fiona Turnbull (GBr) LVIV | 0:25:33 |
135 | Blanca Liliana Moreno Canchon (Col) Astana Women’s Team | 0:25:46 |
136 | Michela Balducci (Ita) Top Girls Fassa Bortolo | 0:26:04 |
137 | Ariana Gilabert Vilaplana (Spa) Bizkaia-Durango | 0:26:34 |