Fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Już jutro startuje 31. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego “Solidarności” i Olimpijczyków. Czterodniową rywalizację kolarze rozpoczną w Nisku, a zakończą w sobotę w Łodzi.

Popularna “Solidarka” w tym roku ma wpisywać się w obchody 40. rocznicy powstania
NSZZ Solidarność. Trasa całego wyścigu odwiedzi pięć województw: podkarpackie, małopolskie, śląskie, świętokrzyskie i łódzkie.

Co prawda na liście startowej brakuje w tym roku ubiegłorocznego zwycięzcy wyścigu Estończyka Normana Vahtry, który obecnie jest zawodnikiem Israel Start-Up Nation, ale nie brakuje znanych w polskim i europejskim peletonie kolarzy.

Z pewnością o triumf w wyścigu powalczy mistrz Polski i zwycięzca zakończonego w weekend wyścigu Albertina Bałtyk-Karkonosze Tour Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team). Ekipę Israel Cycling Academy poprowadzi znany z wyścigów w Polsce Czech Daniel Turek. W drużynie Vostera znajdą się groźni na finiszach: Sylwester Janiszewski i Paweł Franczak.

W silnym składzie na wyścig zawitają podopieczni Dariusza Banaszka. Ekipa Mazowsze Serce Polski wraz ze zwycięzcą zakończonego w poniedziałek wyścigu Belgrad-Banjaluka (2.1) Jakubem Kaczmarkiem będą chcieli odnieść kolejne sukcesy, tym razem na krajowym podwórku. W wyścigu groźny powinien być, także wrocławski zespół Wibatech Merx, który poprowadzi Maciej Paterski. Na czterech etapach “Solidarki” na pewno widoczni będą belgijscy, młodzi kolarze Lotto Soudal U23 oraz prokontynentalna norweska ekipa Uno-X Pro Cycling Team.

Lista startowa:

TARTU2024/balticchaincycling.TBC com

1* PELTONEN Ukko Iisakki FIN

2. 2* LITVINTSEV Anton EST

3. 3* ANSONS Kristers LAT

4. 4* RUBENIS Pauls LAT

5. 5* JUNTUNEN Antti Jussi

Dyrektor Sp. / Sport Director: FLAKSIS Toms

Israel Cycling Academy ISR

6. 7 TUREK Daniel CZE

7. 8* PLAMONDON Robin CAN

8. 9* BEN MOSHE Yuval ISR

9. 10 PERRY Beniamin CAN

10. 11* DAVIDZON Lahav ISR

11. 12 EINHORN Itamar ISR

Dyrektor Sp. / Sport Director: DEMPSTER Zakkari

METEC – TKH

13* HOHMANN Lars NED

13. 14* MARSMAN Tim NED

14. 15 OTTEMA Rick NED

15. 16 VAN DALEN Jason NED

16. 17* VAN BOKHOVEN Ramon NED

17. 18* VAN DER TUUK Danny NED

Dyrektor Sp. / Sport Director: VAN HOUWELINGEN Adri

LOTTO Soudal Development Team BEL

18. 19* APERS Ruben BEL

19. 20* MARIT Arne BEL

20. 21* PATTYN Steven BEL

21. 22* VAN DE PAAR Jarne BEL

22. 23* VAN EETVELT Lennert BEL

23. 24* VANHOOF Ward BEL

Dyrektor Sp. / Sport Director: VAN DE WOUWER Kurt

LRM LZS Region Mazowsze POL

24. 25* MANOWSKI Mateusz POL

25. 26* MIAZGA Jan POL

26. 27 KRUPA Adrian POL

27. 28* RAJTAK Mateusz POL

28. 29* FIJAK Jan POL

29. 30* WENGLORZ Michał POL

Dyrektor Sp. / Sport Director: TOMASZEWSKI Paweł

VOS VOSTER ATS TEAM POL

30. 31 FRANCZAK Paweł POL

31. 32 BROŻYNA Piotr POL

32. 33 GRABIS Mateusz POL

33. 34 STACHOWIAK Adam POL

34. 35 PARMA Krzysztof POL

35. 36 JANISZEWSKI Sylwester POL

Dyrektor Sp. / Sport Director: WITECKI Mariusz

CHR TC CHROBRY SCOTT GŁOGÓW POL

36. 37* KOPIWODA Dominik POL

37. 38* PYLYPCHUK Vitalii UKR

38. 39* ZARĘBSKI Marcin POL

39. 40* MIERZYŃSKI Piotr POL

40. 41* GIERACKI Patryk POL

Dyrektor Sp. / Sport Director: BAŁD Bolesław

ACS AC SPARTA PRAHA CZE

41. 43 STÖHR Jan CZE

42. 44 KALOJÍROS Tomáš CZE

43. 45* PUSTUŁA Michał POL

44. 46 RYBA Jan CZE

45. 47 FIALA Petr CZE

Dyrektor Sp. / Sport Director: RUBAS Zdenek

POL POLISH National Team POL

46. 49* MAŁKOWSKI Artur POL

47. 50* GRZENKOWICZ Nikodem POL

48. 51 HONKISZ Adrian POL

49. 52* DOMIN Krzysztof POL

50. 53* PROĆ Bartlomiej POL

51. 54* KLOC Dawid POL

Dyrektor Sp. / Sport Director: DOMIN Andrzej

PUS P&S METALLTECHNIK GER

52. 55 JÄGELER Robert GER

53. 56 MANDRYSCH John GER

54. 57* LINDNER Tom GER

55. 58* OELKE Tim GER

56. 59* NOLDE Tobias GER

57. 60* ASCHENBRENNER Michel GER

Dyrektor Sp. / Sport Director: WACKERNAGEL Lars

MPC MEMIL Pro Cycling SWE

58. 61* WALLINDER Willhelm SWE

59. 62* WALLINDER Wincent SWE

60. 63* ERIKSSON Christoffer SWE

61. 64 LJUNGGREN Carl SWE

62. 65* GUSTAFSSON Elias SWE

63. 66* ANDERSSON Andreas SWE

Dyrektor Sp. / Sport Director: STRID Frederik

LKT LKT-Team-Brandenburg GER

64. 67* BANUSCH Richard GER

65. 68* RUDYS Paul GER

66. 69* WEBER Philip GER

67. 70* ZETZSCHE Theo GER

68. 71* TAEBLING Paul GER

69. 72* GATHEMANN Albert GER

Dyrektor Sp. / Sport Director: BLOCHWITZ Steffen

MSP MAZOWSZE SERCE POLSKI POL

70. 79 BANASZEK Alan POL

71. 80 BANASZEK Norbert POL

72. 81 BERNAS Paweł POL

73. 82 KACZMAREK Jakub POL

74. 83 PAWLAK Tobiasz POL

75. 84 RUTKIEWICZ Marek POL

Dyrektor Sp. / Sport Director: RADOSZ Robert

SKC TUFO – PARDUS Prostejov CZE

76. 85* BÁRTA Tomáš CZE

77. 86* HNÍK Jakub CZE

78. 87* BABOR Daniel CZE

79. 88* ŘEHA Filip CZE

80. 89* STOČEK Bruno CZE

81. 90* TYRPEKL Karel CZE

Dyrektor Sp. / Sport Director: MRACEK Michal

TLT TOPFOREX – LAPIERRE CZE

82. 91 PETRUŠ Jiří CZE

83. 92* HETFLEIŠ Petr CZE

84. 93* BLAŠKO Matej SVK

85. 94* KOHOUT Martin CZE

86. 95* GAJDULA Marek SVK

87. 96* HONSA František CZE

Dyrektor Sp. / Sport Director: KALTOFEN Petr

UXP Uno-X Pro Cycling Team NOR

88. 97 SAUGSTAD Lars NOR

89. 98 KULSET Kristian NOR

90. 99 WÆRSTED Syver NOR

91. 100 ABRAHAMSEN Jonas NOR

92. 101 TRÆEN Torstein NOR

93. 102 RESELL Erik Nordsaeter NOR

Dyrektor Sp. / Sport Director: ARVESEN Kurt Asle

SVK SLOVAK National Team SVK

94. 103 NÔTA Štefan SVK

95. 104* BANIAR Matus SVK

96. 105* KRAMARČÍK Pavol SVK

97. 106* CHREN Martin SVK

98. 107* GAVENDA Martin SVK

99. 108 MALOVEC Lubos SVK

Dyrektor Sp. / Sport Director: VANČO Jakub

TDP Team DUKLA PRAHA CZE

100. 109 PIETRULA Nicolas CZE

101. 110 KRAUS Jan CZE

102. 111* KAŠPAR Jan CZE

103. 112* VONEŠ Jan CZE

104. 113* JANOŠ Matyáš CZE

105. 114* VOLTR Martin CZE

Dyrektor Sp. / Sport Director: KADLEC Milan

EBO EPRONEX – Bss Oil Team HUN

106. 115 LOVASSY Krisztián HUN

107. 116 SOLYMOSI Márton HUN

108. 117 GÖNCZY Gergő HUN

109. 118 KISS Gergely HUN

110. 119* VAS Balázs HUN

111. 120* ISTLSTEKKER Zsolt HUN

Dyrektor Sp. / Sport Director: KÖLLŐ Zsuzsanna

CAT Cycling Academy Trencin SVK

112. 121 STÖHR Pavel CZE

113. 122 LAJCHA Juraj SVK

114. 123* OROS Samuel SVK

115. 124 GAVENDA Miroslav SVK

116. 125* LÍŠKA Andrej SVK

117. 126 GRUBER Pavel SVK

Dyrektor Sp. / Sport Director: BRONIS Roman

WIB WIBATECH MERX POL

118. 127 BOGUSŁAWSKI Marceli POL

119. 128 PATERSKI Maciej POL

120. 129* BUDZIŃSKI Marcin POL

121. 130* SZÓSTKA Paweł POL

122. 131* BUDZIŃSKI Tomasz POL

Dyrektor Sp. / Sport Director: CIASNOCHA Wiesław

CDT CCC DEVELOPMENT TEAM POL

123. 133 ANIOŁKOWSKI Stanisław POL

124. 134* TRACZ Szymon POL

125. 135* WAWRZYNIAK Karol POL

126. 136* PAPIERSKI Damian POL

127. 137* GAŁKA Michał POL

Dyrektor Sp. / Sport Director: BROŻYNA Tomasz

LGS LJUBLJANA GUSTO SANTIC SLO

128. 139 FINKŠT Tilen SLO

129. 140 GROŠELJ Matic SLO

130. 141 KOROŠEC Rok SLO

131. 142* POTOČKI Viktor CRO

132. 143* SKOK Anže SLO

133. 144* PRAH Aljaž SLO

Dyrektor Sp. / Sport Director: ZELE Luka

PGA WPGA Amsterdam Racing Academy NED

134. 145* BOELE Niels NED

135. 146* VAN GESTEL Luuk NED

136. 147* VELING Quinten NED

137. 148 VAN WIJK Oscar NED

138. 149* KRIJNSEN Jelte NED

139. 150* HOPPEZAK Vincent NED

Dyrektor Sp. / Sport Director: KOS Rene