fot. BORA-hansgrohe / Ralph Scherzer

W rozpoczynającym się już jutro “wyścigu Dwóch Mórz” w składzie zespołu BORA – hansgrohe znajdą się między innymi: Rafał Majka, Maciej Bodnar i Paweł Poljański.

Wszyscy trzej Polacy ścigający się w niemieckim zespole poprzez występ w Tirreno-Adriatico będą przygotowywać się do zbliżającego się wyścigu Giro d’Italia (3-25 października) do, którego są awizowani we wstępnym składzie.

Rafał Majka wielokrotnie startował w trakcie swojej kariery w “wyścigu Dwóch Mórz”. Nigdy, jednak kolarz pochodzący z Zegartowic nie błyszczał w walce o Trójząb Posejdona – nagrodę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Najbliżej sukcesu był w 2018 roku, gdy na etapie do Sarnano Sassotetto Majka musiał uznać wyższość tylko Mikela Landy. Z pewnością Polak nie jest jeszcze w optymalnej formie, ponieważ dopiero co zakończył swój obóz treningowy w Livigno, gdzie trenował wraz ze swoim wiernym kompanem i oddanym pomocnikiem Pawłem Poljańskim. W “generalce” o dobry wynik może pokusić się, także Austriak Patrick Konrad.

Na płaskich etapach o triumf etapowy postara się Pascal Ackermann. Niemiec będzie mieć duże wsparcie od swojego rodaka Rüdigera Seliga, który potrafi bardzo dobrze rozprowadzać swoich sprinterów. Maciej Bodnar, również będzie dużym wsparciem, zarówno dla Majki, jak i Ackermanna, co na przestrzeni swojej kariery wielokrotnie udowodniał. Być może tegoroczny v-ce mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas pokusi się też o dobry wynik na kończącej wyścig “czasówce” w San Benedetto del Tronto. Skład uzupełni 25-letni, włoski góral Matteo Fabbro.

Skład BORA – hansgrohe na Tirreno-Adriatico 2020:

Paweł Poljański, Maciej Bodnar, Rafał Majka (wszyscy Polska), Matteo Fabbro (Włochy), Patrick Konrad (Austria), Rüdiger Selig oraz Pascal Ackermann (obaj Niemcy).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments