fot. Alex Broadway/ASO

Słoweniec Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) wygrywa dziewiąty etap tegorocznego Tour de France. Koszulkę lidera stracił Brytyjczyk Adam Yates (Mitchelton-Scott) na rzecz rodaka Pogačara Primoža Rogliča (Jumbo-Visma).

Dziewiąty odcinek tegorocznej “Wielkiej Pętli” był zarazem drugim dniem spędzonym w Pirenejach. Kolarze przed dniem przerwy mieli do przejechania 153-kilometry ze znanego wszystkim sympatykom “Wielkiej Pętli” Pau do Laruns na, których znalazło się pięć kategoryzowanych podjazdów: jedna 4. kategorii i po dwie 3. i 1 kategorii. Najpoważniejszymi przeszkodami były: Col de la Hourcère (11,1 km, 8,8%) oraz ostatni podjazd przed metą Col de Marie Blanque (7,7 km, 8,6%), który w drugiej części podjazdu był bardzo stromy. Z jego szczytu do mety pozostawało 18,5-kilometra.

Od samego startu widzieliśmy wiele prób zawiązania się ucieczki. Peleton i poszczególne drużyny nie pozwalały na szybkie uformowanie się odjazdu. Pierwszą premię górską wygrał lider tejże klasyfikacji Benoit Cosnefroy (AG2R La Mondiale). Problemy już na początku etapu miał Fabio Aru (UAE Team Emirates). Włoch po pierwszej godzinie ścigania podczas, której peleton przebył 48,2-kilometra tracił już do peletonu ponad pięć minut, co nie zwiastowało dobrze na dalszą fazę rywalizacji.

U podnóża Col de la Hourcère w końcu uformował się odjazd. Znaleźli się w nim: Mickäel Chérel (AG2R La Mondiale), Warren Barguil (Arkéa-Samsic), David de la Cruz (UAE Team Emirates), Thibaut Pinot, David Gaudu, Sébastian Reichenbach (wszyscy Groupama-FDJ), Carlos Verona (Movistar Team), Lennard Kämna (Bora-Hansgrohe), Wout van Aert (Jumbo-Visma), Dylan Van Baarle (INEOS Grenadiers), Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept), Bauke Mollema (Trek-Segafredo). W peletonie, który z każdą chwilą był coraz mniejszy tempo dyktowała ekipa Jumbo-Visma, która chwilę później skasowała ten odjazd.

Następnie na kontratak zdecydował się Marc Hirschi (Team Sunweb). Za Szwajcarem ruszył siedmioosobowy pościg, w którym znaleźli się: zwycięzca Critérium du Dauphiné Daniel Felipe Martínez (EF Pro Cycling), Jonathan Castroviejo (INEOS Grenadiers), Lennard Kämna, David Gaudu, Sébastian Reichenbach, Davide Formolo (UAE Team Emirates) i Warren Barguil. Problemy miał atakujący wcześniej Thibaut Pinot, który został za grupą liderów w początkowej fazie podjazdu pod Col de la Hourcère. Do liderującego kolarza Sunweb kontratakujący tracili minutę i 20 sekund, natomiast różnica między Hirschim, a peletonem wynosiła półtorej minuty na szczycie premii górskiej 1. kategorii.

W międzyczasie do pościgu dołączył Omar Fraile (Astana). Na dojeździe pod Col de Soudet pogoda znacznie się pogorszyła, ponieważ zaczął padać deszcz i znacząco spadła temperatura. W tym samym czasie z wyścigu wycofał się Fabio Aru.

Na czele bez zmian swoją przewagę na zjeździe z Col de Soudet powiększał świetnie radzący sobie Hirschi. 60-kilometrów przed metą jego przewaga nad pościgiem wynosiła już trzy minuty, a nad peletonem aż cztery. Do peletonu dojechali tracący wcześniej kolarze. Grupę liderów prowadziła dalej ekipa Jumbo-Visma. Pościg został pochłonięty przez peleton u podnóża Col d’Ichere. Hirschi nadal miał bezpieczną przewagę wynoszącą cztery i pół minuty nad grupą zasadniczą.

Na początku finałowego podjazdu pod Col de Marie Blanque tempo podkręcił Wout van Aert i od grupy liderów odpadł między innymi Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers). W tym momencie na 23-kilometry przed metą przewaga przewodzącego na czele Szwajcara zmalała do dwóch minut i 45 sekund. Holenderska drużyna dalej prowadziła peleton, z którego odpadał wraz ze swoimi kolegami z drużyny BORA-hansgrohe Emmanuel Buchmann.

Nieco później na pierwszy atak zdecydował się Tadej Pogačar (UAE Team Emirates). Malutką grupę liderów dociągał Tom Dumoulin (Jumbo-Visma). Problemy miał lider Adam Yates, który został w tyle między innymi wraz z Alejandro Valverde (Movistar Team). Na czele wykrystalizowała się czteroosobowa czołówka: Pogačar, Primož Roglič (Jumbo-Visma), Mikel Landa (Bahrain-McLaren) oraz ubiegłoroczny zwycięzca Egan Bernal (INEOS Grenadiers). Do nich chwilę później dołączył Australijczyk Richie Porte (Trek-Segafredo).

Bonus na szczycie Col de Marie Blanque zdobył Marc Hirschi, na drugim miejscu dającym 5 sekund bonifikaty przyjechał Primož Roglič, a trzeci był Tadej Pogačar, który zarobił dwie sekundy i niemal nie spadł z roweru, gdy liznął koło swojego starszego rodaka. Na zjeździe kilkanaście sekund za liderującym Szwajcarem jechała dwójka Słoweńców, Bernal i Landa. Na płaskiej sekcji dojazdu do mety do 22-latka z Team Sunweb dojechała czwórka najmocniejszych kolarzy. Szwajcar w końcowej fazie poczekał chwilę na ścigających go kolarzy i nastawiał się na ogranie ich na końcowych metrach.

W finałowym sprincie najlepszy okazał się Tadej Pogačar (UAE Emirates). Drugie miejsce zajął nowy lider wyścigu Primož Roglič (Jumbo-Visma). Na ostatniej lokacie na etapowym podium finiszował Marc Hirschi, który został najbardziej walecznym kolarzem etapu.

Wyniki dziewiątego etapu Tour de France 2020:

1 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 03:55:17
2 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma
3 Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb
4 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers
5 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain McLaren
6 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 00:00:11
7 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 00:00:11
8 Romain Bardet (Fra) AG2R la Mondiale 00:00:11
9 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo 00:00:11
10 Rigoberto Uran (Col) EF Pro Cycling 00:00:11
11 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 00:00:11
12 Damiano Caruso (Ita) Bahrain McLaren 00:00:54
13 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 00:00:54
14 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers 00:00:54
15 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 00:00:54
16 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 00:00:54
17 Tom Dumoulin (Ned) Team Jumbo-Visma 00:00:54
18 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 00:00:54
19 Ion Izaguirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 00:01:14
20 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Pro Cycling 00:03:12
21 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma 00:03:12
22 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 00:04:12
23 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 00:04:12
24 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R la Mondiale 00:04:12
25 Harold Alfonso Tejada Canacue (Col) Astana Pro Team 00:04:12
26 Bob Jungels (Lux) Deceuninck-Quickstep 00:04:44
27 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 00:04:49
28 Mikael Cherel (Fra) AG2R la Mondiale 00:05:02
29 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Mitchelton-Scott 00:05:41
30 Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation 00:05:47
31 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 00:09:28
32 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 00:09:28
33 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 00:09:28
34 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma 00:09:53
35 Alberto Bettiol (Ita) EF Pro Cycling 00:10:23
36 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana Pro Team 00:10:23
37 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 00:10:23
38 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 00:10:23
39 Oliver Naesen (Bel) AG2R la Mondiale 00:10:23
40 José Rojas (Spa) Movistar Team 00:10:23
41 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 00:10:23
42 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 00:10:23
43 Dylan Van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 00:10:23
44 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 00:10:23
45 Wout van Aert (Bel) Team Jumbo-Visma 00:10:23
46 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 00:10:23
47 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 00:11:01
48 Michael Valgren (Den) NTT Pro Cycling 00:12:04
49 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 00:12:04
50 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 00:12:04
51 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 00:12:04
52 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 00:12:04
53 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 00:12:04
54 Domenico Pozzovivo (Ita) NTT Pro Cycling 00:12:04
55 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Pro Cycling 00:12:04
56 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 00:12:04
57 Hugh Carthy (GBr) EF Pro Cycling 00:12:04
58 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 00:12:04
59 Michael Schär (Swi) CCC Team 00:14:44
60 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 00:16:22
61 Jan Hirt (Cze) CCC Team 00:16:22
62 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 00:19:13
63 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain McLaren 00:19:13
64 Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers 00:19:13
65 Matteo Trentin (Ita) CCC Team 00:19:13
66 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 00:19:13
67 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 00:19:13
68 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 00:19:49
69 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe 00:19:49
70 David De la Cruz Melgarejo (Spa) UAE Team Emirates 00:21:34
71 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 00:21:34
72 Pello Bilbao (Spa) Bahrain McLaren 00:22:42
73 Ilnur Zakarin (Rus) CCC Team 00:22:42
74 Simon Geschke (Ger) CCC Team 00:22:42
75 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic 00:22:42
76 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 00:22:42
77 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 00:22:42
78 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 00:22:42
79 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team 00:22:42
80 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 00:22:42
81 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 00:22:42
82 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 00:22:42
83 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott 00:22:42
84 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 00:22:42
85 Tejay Van Garderen (USA) EF Pro Cycling 00:22:42
86 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 00:22:42
87 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 00:22:42
88 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott 00:22:42
89 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic 00:24:37
90 Krists Neilands (Lat) Israel Start-Up Nation 00:26:03
91 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 00:26:52
92 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers 00:26:52
93 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers 00:26:52
94 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 00:29:27
95 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 00:29:27
96 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 00:29:27
97 Nils Politt (Ger) Israel Start-Up Nation 00:29:27
98 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 00:29:27
99 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 00:29:27
100 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-Up Nation 00:29:27
101 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic 00:29:27
102 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 00:29:27
103 Tiesj Benoot (Bel) Team Sunweb 00:29:27
104 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 00:29:27
105 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 00:29:27
106 Marc Soler (Spa) Movistar Team 00:29:27
107 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team Sunweb 00:29:27
108 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma 00:29:27
109 Geoffrey Soupe (Fra) Total Direct Energie 00:29:27
110 Marco Haller (Aut) Bahrain McLaren 00:29:27
111 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 00:29:27
112 Ben Hermans (Bel) Israel Start-Up Nation 00:29:27
113 Matej Mohoric (Slo) Bahrain McLaren 00:29:27
114 Jonas Koch (Ger) CCC Team 00:29:27
115 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott 00:29:27
116 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 00:29:27
117 Ryan Gibbons (RSA) NTT Pro Cycling 00:29:27
118 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 00:29:27
119 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 00:29:27
120 Neilson Powless (USA) EF Pro Cycling 00:29:27
121 Edvald Boasson Hagen (Nor) NTT Pro Cycling 00:29:27
122 Jens Keukeleire (Bel) EF Pro Cycling 00:29:27
123 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 00:29:27
124 Wout Poels (Ned) Bahrain McLaren 00:29:27
125 Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers 00:29:27
126 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 00:29:27
127 Kevin Reza (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 00:29:27
128 Samuel Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 00:29:27
129 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 00:29:27
130 Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels-Vital Concept 00:29:27
131 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-Quickstep 00:29:27
132 Clement Venturini (Fra) AG2R la Mondiale 00:29:27
133 Pierre Latour (Fra) AG2R la Mondiale 00:29:27
134 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis 00:29:27
135 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma 00:29:27
136 Roman Kreuziger (Cze) NTT Pro Cycling 00:29:27
137 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 00:29:27
138 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-Quickstep 00:29:27
139 Nans Peters (Fra) AG2R la Mondiale 00:29:27
140 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 00:29:27
141 Guy Niv (Isr) Israel Start-Up Nation 00:29:27
142 Elia Viviani (Ita) Cofidis 00:29:27
143 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 00:29:27
144 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team 00:29:27
145 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-Quickstep 00:29:27
146 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-Quickstep 00:29:27
147 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 00:29:27
148 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 00:29:27
149 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 00:29:27
150 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie 00:29:27
151 Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-Up Nation 00:29:27
152 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 00:29:27
153 Sam Bennett (Irl) Deceuninck-Quickstep 00:29:27
154 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 00:29:27
155 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R la Mondiale 00:29:27
156 Michael Gogl (Aut) NTT Pro Cycling 00:29:27
157 Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie 00:29:27
158 Maximilian Walscheid (Ger) NTT Pro Cycling 00:29:27
159 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-Quickstep 00:29:27
160 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-Quickstep 00:29:27
161 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 00:29:27
162 Jerome Cousin (Fra) Total Direct Energie 00:29:27
163 André Greipel (Ger) Israel Start-Up Nation 00:29:27
164 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 00:29:27
165 Simone Consonni (Ita) Cofidis 00:29:27
166 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 00:32:13
DNF Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
DNF

Klasyfikacja generalna:

1 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma 38:40:01
2 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers 00:00:21
3 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 00:00:28
4 Romain Bardet (Fra) AG2R la Mondiale 00:00:30
5 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 00:00:32
6 Rigoberto Uran (Col) EF Pro Cycling 00:00:32
7 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 00:00:44
8 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 00:01:02
9 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 00:01:15
10 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain McLaren 00:01:42
11 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo 00:01:53
12 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 00:02:02
13 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 00:02:31
14 Tom Dumoulin (Ned) Team Jumbo-Visma 00:03:22
15 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers 00:03:42
16 Damiano Caruso (Ita) Bahrain McLaren 00:03:42
17 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 00:03:43
18 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 00:05:45
19 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Pro Cycling 00:06:08
20 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 00:12:13
21 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 00:15:21
22 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 00:18:26
23 Hugh Carthy (GBr) EF Pro Cycling 00:20:04
24 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 00:28:32
25 Ion Izaguirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 00:28:51
26 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma 00:29:55
27 Mikael Cherel (Fra) AG2R la Mondiale 00:32:15
28 Ilnur Zakarin (Rus) CCC Team 00:33:53
29 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma 00:35:15
30 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 00:36:04
31 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 00:37:19
32 Pello Bilbao (Spa) Bahrain McLaren 00:38:47
33 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 00:39:05
34 Harold Alfonso Tejada Canacue (Col) Astana Pro Team 00:39:58
35 Marc Soler (Spa) Movistar Team 00:40:38
36 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 00:40:50
37 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 00:41:01
38 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-Quickstep 00:41:17
39 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 00:43:05
40 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Pro Cycling 00:45:45
41 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 00:47:16
42 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R la Mondiale 00:47:25
43 Wout van Aert (Bel) Team Jumbo-Visma 00:47:50
44 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 00:48:18
45 Domenico Pozzovivo (Ita) NTT Pro Cycling 00:48:22
46 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 00:49:30
47 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 00:50:40
48 Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers 00:51:13
49 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 00:52:12
50 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 00:52:38
51 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Mitchelton-Scott 00:53:05
52 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 00:54:02
53 Bob Jungels (Lux) Deceuninck-Quickstep 00:54:20
54 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 00:58:26
55 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 00:59:04
56 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 00:59:25
57 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 00:59:31
58 Neilson Powless (USA) EF Pro Cycling 01:01:24
59 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 01:01:38
60 Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb 01:02:57
61 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 01:05:47
62 Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation 01:05:48
63 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 01:05:56
64 Dylan Van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 01:06:27
65 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 01:07:23
66 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 01:07:35
67 Ben Hermans (Bel) Israel Start-Up Nation 01:07:39
68 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 01:09:08
69 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe 01:09:59
70 Alberto Bettiol (Ita) EF Pro Cycling 01:14:56
71 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic 01:15:18
72 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 01:15:29
73 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 01:16:11
74 José Rojas (Spa) Movistar Team 01:17:11
75 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team 01:19:38
76 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 01:20:04
77 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 01:21:56
78 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 01:23:14
79 Michael Valgren (Den) NTT Pro Cycling 01:23:52
80 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 01:27:31
81 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana Pro Team 01:29:13
82 Simon Geschke (Ger) CCC Team 01:29:40
83 Pierre Latour (Fra) AG2R la Mondiale 01:29:49
84 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-Quickstep 01:32:29
85 Krists Neilands (Lat) Israel Start-Up Nation 01:33:51
86 Nans Peters (Fra) AG2R la Mondiale 01:34:06
87 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 01:34:06
88 Michael Schär (Swi) CCC Team 01:34:49
89 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 01:39:37
90 Jan Hirt (Cze) CCC Team 01:40:53
91 Oliver Naesen (Bel) AG2R la Mondiale 01:41:19
92 Edvald Boasson Hagen (Nor) NTT Pro Cycling 01:45:31
93 Tejay Van Garderen (USA) EF Pro Cycling 01:46:02
94 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 01:46:22
95 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain McLaren 01:48:47
96 Clement Venturini (Fra) AG2R la Mondiale 01:49:12
97 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 01:49:34
98 Matej Mohoric (Slo) Bahrain McLaren 01:53:32
99 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 01:53:33
100 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 01:54:16
101 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 01:54:58
102 Michael Gogl (Aut) NTT Pro Cycling 01:55:30
103 Matteo Trentin (Ita) CCC Team 01:56:03
104 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team 01:57:58
105 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 01:58:32
106 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott 01:59:26
107 Jens Keukeleire (Bel) EF Pro Cycling 02:00:38
108 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-Up Nation 02:01:35
109 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 02:01:56
110 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 02:04:02
111 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers 02:04:37
112 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 02:04:53
113 Roman Kreuziger (Cze) NTT Pro Cycling 02:05:16
114 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 02:05:21
115 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott 02:05:40
116 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis 02:06:11
117 Nils Politt (Ger) Israel Start-Up Nation 02:06:40
118 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 02:07:45
119 Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-Up Nation 02:08:07
120 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-Quickstep 02:08:58
121 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 02:09:40
122 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 02:09:58
123 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 02:10:30
124 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R la Mondiale 02:10:30
125 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma 02:10:42
126 Tiesj Benoot (Bel) Team Sunweb 02:12:33
127 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 02:13:32
128 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 02:13:46
129 Jonas Koch (Ger) CCC Team 02:13:49
130 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic 02:13:51
131 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-Quickstep 02:13:59
132 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-Quickstep 02:15:07
133 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott 02:15:24
134 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma 02:15:38
135 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-Quickstep 02:15:58
136 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team Sunweb 02:17:42
137 David De la Cruz Melgarejo (Spa) UAE Team Emirates 02:19:39
138 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 02:22:57
139 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 02:23:02
140 Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie 02:25:02
141 Geoffrey Soupe (Fra) Total Direct Energie 02:25:04
142 Guy Niv (Isr) Israel Start-Up Nation 02:25:28
143 Elia Viviani (Ita) Cofidis 02:26:19
144 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 02:26:26
145 Kevin Reza (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 02:28:04
146 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 02:28:13
147 Ryan Gibbons (RSA) NTT Pro Cycling 02:28:28
148 Sam Bennett (Irl) Deceuninck-Quickstep 02:29:14
149 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 02:29:21
150 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic 02:29:31
151 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 02:29:37
152 Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels-Vital Concept 02:29:39
153 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 02:29:47
154 Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers 02:30:16
155 Maximilian Walscheid (Ger) NTT Pro Cycling 02:30:33
156 Simone Consonni (Ita) Cofidis 02:30:48
157 Wout Poels (Ned) Bahrain McLaren 02:30:54
158 André Greipel (Ger) Israel Start-Up Nation 02:32:09
159 Marco Haller (Aut) Bahrain McLaren 02:32:30
160 Samuel Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 02:33:53
161 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 02:35:42
162 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 02:36:03
163 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 02:38:56
164 Jerome Cousin (Fra) Total Direct Energie 02:39:16
165 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie 02:39:54
166 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers 02:41:37