fot. Grzegorz Trzpil

Sześciu kolarzy delegowało kierownictwo drużyny Mazowsze Serce Polski do walki w dwóch bałkańskich wyścigach – Tour de Serbia (01-03.09), a także Belgrade-Banjaluka (04-07.09).

Wyścigi te inaugurują wrześniową kampanie zagranicznych startów. Tour de Serbia składa się z trzech etapów, pierwszy odcinek rozpoczyna się na terenie Bośni i Hercegowiny, w masywie górskim Jahorina, skąd kolarze przejadą do Serbii, kończąc zmagania w Zlatiborze. Cały etap uważany jest za królewski, gdyż liczy ponad 3000m przewyższenia.

Etap drugi to 157 kilometrów wiodących po pagórkowatym terenie. Większość małych podjazdów jest jednak zlokalizowana w pierwszej części etapu, więc spodziewać się możemy finiszu z grupy. Finałowy etap to płaskie 100 kilometrowe zmagania zakończone trzema rundami w Novym Sadzie.

Wtorkowy etap jest etapem królewskim i to ten etap zadecyduje o klasyfikacji generalnej. Nastawiamy się na to, żeby jeden z naszych górali był w odpowiednim miejscu na ostatnim podjeździe

– mówił przed startem dyrektor sportowy drużyny, Adrian Kucharek,

W świetnej dyspozycji jest Jakub Kaczmarek i to on jest naszym liderem. W przypadku jednak gdy inny z naszych górali będzie się czuł na siłach, na pewno także postaramy się umożliwić mu walkę o zwycięstwo. Jesteśmy dobrej myśli, chcemy ten wyścig ustawić pod siebie

– dodał Kucharek.

Dzień później rozpoczynamy zmagania w Belgrade-Banjaluka, czyli wyścigu pierwszej kategorii Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Pierwszy etap to gratka dla sprinterów, tutaj liczymy na szybkość Adriana Banaszka. Na drugi dzień królewski odcinek z kilkunastokilometrowym podjazdem do mety. Średnie nachylenie ostatnich 5 kilometrów wynosi 6%.

Etap trzeci oraz czwarty nie są aż tak wymagające, aczkolwiek są dobrą okazją do porwania peletonu poprzez narzucenia wysokiego tempa. Wyścig kończy się 7 września w miejscowości Banjaluka.

Znając specyfiki obu wyścigów drużyna postawiła na kolarzy dobrze czujących się w terenie górskim – świeżo upieczonego Górskiego Szosowego Mistrza Polski Jakuba Kaczmarka, Michała Podlaskiego, Marka Rutkiewicza, Emanuela Piaskowego oraz Karola Domagalskiego. Drużynę uzupełnia sprinter – Adrian Banaszek.

Skład Mazowsze Serce Polski Team na Tour de Serbia oraz
Belgrade-Banjaluka:

Jakub Kaczmarek, Emanuel Piaskowy, Marek Rutkiewicz, Michał Podlaski, Karol Domagalski oraz Adrian Banaszek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments