fot. Mitchelton-Scott/Facebook/Getty Images Sport

Mistrzyni świata i Europy podpisała z hiszpańską ekipą kontrakt na dwa sezony, opuszczając po pięciu sezonach Mitchelton – Scott.

Movistar ogłosił, że Annemiek van Vleuten (Mitchelton – Scott) będzie zawodniczką kobiecej drużyny w sezonach 2021 i 2022. Wcześniej mówiło się o zainteresowaniu ze strony Jumbo – Visma, gdzie trafila już Marianne Vos. Mistrzyni świata jakiś czas temu wykluczyła przejście od holenderskiego zespołu.

Co ciekawe, to nie pierwsza styczność van Vleuten z ekipą Movistar. Holenderka miała okazję trenować z nią w 2014 roku, kiedy zaproszono ją na wspólne treningi.

Miałam już okazję trenować z zespołem Movistar. Było to w Sierra Nevada w 2014 roku. To było bardzo miłe doświadczenie, zwłaszcza, że była to pierwsza męska drużyna, która zaprosiła mnie do wspólnych treningów. Atmosfera była rodzinna, nie było żadnego stresu podczas treningu. Miałam nawet okazję pograć w tenis stołowy z Alejandro Valverde.

Holenderka jest podekscytowana zmianą otoczenia i możliwością współpracy z Patxi Villą. Potwierdza, że nie myśli o zakończeniu kariery, mając świadomość, że nie jest już najmłodsza.

Ten projekt mnie mocno pociąga. czekam już na współpracę z Patxi Villą, pod okiem którego mam nadzieję być jeszcze mocniejsza. Nie jestem najmłodsza ale chcę być jeszcze silniejsza i wierzę, że w tym zespole znajdę dodatkową energię.

Menedżer zespołu Movistar, Sebastián Unzué, podkreślił, jak bardzo przybycie van Vleuten zmieni zespół.

Zespół Movistar przed przybyciem Annemiek i zespół po jej przyjściu to dwie różne ekipy. Podejście naszego zespołu z konkurencyjnego punktu widzenia w ciągu najbliższych kilku lat drastycznie się zmieni. Jej największą sportową zaletą jest to, że jest ona prawdopodobnie jedyną zawodniczką, która moim zdaniem może wystartować w każdym wyścigu w kalendarzu z realną szansą by wygrać. Przyjście van Vleuten to wielkie wyzwanie dla zespołu i duża motywacja. Daje nam nadzieję, że uda nam się mierzyć wysoko i walczyć o zwycięstwo lub dobrze radzić sobie w najważniejszych wydarzeniach sezonu. Annemiek jest idealną osobą do prowadzenia tego projektu. doskonale oddaje wiele sportowych i ludzkich wartości, które ten zespół zawsze chciał zaszczepić wśród swoich zawodników. Zawsze wierzyłem, że wspaniali kolarze rozwijają się lepiej, mając świetne przykłady do naśladowania, a Annemiek jest niewątpliwie najlepszą zawodniczką na świecie.

Ostatnią opinię ciężko kwestionować. Holenderka triumfowała w sezonie 2020 w sześciu z dziewięciu wyścigach, w których wystartowała.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments