fot. Cofidis

Kolejne drużyny z francuską licencją ogłosiły składy swoich ekip na najważniejszy wyścig trzytygodniowy. Tour de France rozpoczyna się już w sobotę 29 sierpnia w Nicei.

Podopieczni Cedrica Vasseura w 'Wielkiej Pętli” skupią się, zarówno na walce w sprintach, jak i w klasyfikacji generalnej wyścigu. Sprinterem francuskiego zespołu będzie Włoch Elia Viviani. Mistrz olimpijski w omnium z Rio de Janeiro będzie mieć wsparcie mocnego pociągu sprinterskiego w osobach swojego rodaka Simone Consonniego oraz Christophe Laporte.

W walce o czołową dziesiątkę w „generalce” liczyć się będzie trzeci kolarz niedawno zakończonego Critérium du Dauphiné Guillaume Martin. Francuzowi może służyć ogromną pomocą doświadczony Hiszpan Jesús Herrada, który jest w stanie, także powalczyć o sukces etapowy po ucieczce, jak to miało miejsce na szóstym odcinku ostatniego wyścigu Vuelta a España. Skład uzupełnią Francuzi: Nicolas Edet, Anthony Perez i Pierre-Luc Périchon.

Skład Cofidis Solutions Credit na Tour de France 2020:

Elia Viviani, Simone Consonni (obaj Włochy), Nicolas Edet, Anthony Perez, Pierre-Luc Périchon, Guillaume Martin, Christophe Laporte (wszyscy Francja) oraz Jesús Herrada (Hiszpania).

Ekipa prowadzona przez Jérôme’a Pineau w końcu otrzymała „dziką kartę” na Tour de France. Tym samym o swój pierwszy triumf w karierze w rodzimym wyścigu powalczy sprinter Bryan Coquard, który w Grande Boucle nie startował od 2016 roku. W walce o zwycięstwo etapowe pomoże mu pociąg sprinterski, który stworzą znani kolarze, tacy jak: Kévin Reza oraz jedyny Belg w składzie Jens Debusschere. W górach o sukces etapowy pokusi się doświadczony Pierre Rolland, który dwukrotnie w 2011 i 2012 wygrywał etapy na Alpe d’huez i La Toussuire – Les Sybelles. W ucieczkach pokaże się, też jeden z walecznych Francuzów Cyril Gautier. Skład uzupełnią trzej debiutanci: Cyril Barthe, Maxime Chevalier i Quentin Pacher.

Skład B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM na Tour de France 2020:

Bryan Coquard, Cyril Barthe, Maxime Chevalier, Cyril Gautier, Quentin Pacher, Kévin Reza, Pierre Rolland (wszyscy Francja) oraz Jens Debusschere (Belgia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments