Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Polski Związek Kolarski (PZKOL) ogłosił składy reprezentacji Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych na zbliżające się wyścigi ze startu wspólnego na Mistrzostwach Europy w Plouay. Niespodziewanie w składzie na wyścig elity mężczyzn zabrakło świeżo upieczonego mistrza Polski Stanisława Aniołkowskiego (CCC Development Team).

W jutrzejszym wyścigu elity mężczyzn (26 sierpnia) na pagórkowatej trasie w Plouay skład “Biało-Czerwonych” stworzą: Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski), Piotr Brożyna, Patryk Stosz (obaj Voster ATS Team), Maciej Paterski (Wibatech Merx Team), Przemysław Kasperkiewicz (UC Nantes Atlantiques) oraz Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling).

Zaledwie dwa dni temu w wyścigu o mistrzostwo Polski triumfował Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team). Dziwi, więc fakt braku powołania 23-letniego zawodnika do kadry na ten wyścig. Stanisław Aniołkowski w jednym z mediów społecznościowych pokusił się o komentarz na ten temat oraz na formę “komunikacji” i decyzji podejmowanych przez władze i działaczy Polskiego Związku Kolarskiego.

Walczyć do końca, pomimo przeciwności losu 💪Dzięki temu udało mi się spełnić marzenie o zostaniu Mistrzem Polski…

Opublikowany przez Stanisław Aniołkowski Wtorek, 25 sierpnia 2020

W składzie na czwartkowy wyścig elity kobiet znalazły się: mistrzyni Polski w wyścigu ze startu wspólnego Marta Lach (CCC-Liv), Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM Racing), mistrzyni Polski w jeździe na czas Anna Plichta (Trek Segafredo), Małgorzata Jasińska (Casa Dorada Women Cycling), Monika Brzeźna (Mat Atom Deweloper) oraz Dorota Przęzak (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów).

Skład reprezentacji Polski z podziałem na kategorie wiekowe:

Juniorki – trener Marcin Adamów

  1. Brożyna Ewa – Mayday Team
  2. Krześlak Natalia – TKK “PACIFIC” Toruń Nestle Fitness Cycling Team
  3. Wiktoria Milda – ALKS STAL Grudziądz Big Star
  4. Olejniczak Zuzanna – Kolarski Klub Sportowy Gostyń
  5. Szalińska Tamara – UKS FTP Jedynka Kórnik
  6. Wielowska Nikola – KK Ziemia Darłowska

Juniorzy– trener Tomasz Owsian

  1. Frątczak Radosław – UKS Copernicus Toruń CCC – SMS Toruń
  2. Gajdulewicz Mateusz – Warszawski Klub Kolarski
  3. Szymon Korniak – UKS Copernicus Toruń CCC – SMS Toruń
  4. Musialik Jakub – Miejsko Gminny LKS Błękitni w Koziegłowach – MEXLLER
  5. Ośko Miłosz – (rezerwa) – Warszawski Klub Kolarski
  6. Sęk Igor – UKS Copernicus Toruń CCC – SMS Toruń
  7. Smreczek Kacper – WLKS Krakus – BBC CZAJA

U23 Kobiety – trener Mariusz Mazur

  1. Jaskulska Marta – CCC Liv
  2. Kumięga Karolina – TKK “PACIFIC” Toruń Nestle Fitness Cycling Team
  3. Nerlo Aurela – CCC Liv
  4. Rysz Kaja – Mat Atom Deweloper
  5. Sagan Anna – TKK “PACIFIC” Toruń Nestle Fitness Cycling Team
  6. Włodarczyk Dominika – Mat Atom Deweloper

U23 Męźczyźni– trener Tomasz Kiendyś

  1. Krawczyk Szymon – CCC Development Team
  2. Kuś Adam – TC Chrobry Scott Głogów
  3. Maciejuk Filip – Leopard Pro Cycling
  4. Murias Jakub – Voster ATS Team
  5. Papierski Damian – CCC Development Team
  6. Pękala Piotr – CCC Development Team

Elita Kobiet – trener Mariusz Mazur

  1. Brzeźna Monika – Mat Atom Deweloper
  2. Jasińska Małgorzata – Casa Dorada Women Cycling
  3. Lach Marta – CCC Liv
  4. Niewiadoma Katarzyna- Canyon – Sram
  5. Plichta Anna – Trek Segafredo
  6. Przęzak Dorota – LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

Elita Mężczyzn – dyrektor sportowy Marek Leśniewski

  1. Bernas Paweł – Mazowsze Serce Polski
  2. Brożyna Piotr – Voster ATS Team
  3. Kasperkiewicz Przemysław – UC Nantes Atlantiques
  4. Paterski Maciej – Wibatech Merx Team
  5. Rekita Szymon – Leopard Pro Cycling
  6. Stosz Patryk – Voster ATS Team