fot. Twitter

Zespół Deceuninck Quick-Step w zbliżającym się Tour de France ponownie skupi się przede wszystkim na walce o triumfy etapowe. “Watahę” poprowadzą Julian Alaphilippe oraz Sam Bennett.

Zeszłoroczny występ Juliana Alaphilippe’a: dwa wygrane etapy, czternaście dni w maillot jaune oraz finalnie piąta lokata w klasyfikacji generalnej były jedną z najpiękniejszych historii ostatnich lat na trasie “Wielkiej Pętli”. W tym roku na Francuza nie będzie nakładana presja ponownej walki o czołowe lokaty “generalki”, o czym zapewnił dyrektor sportowy Deceuninck Quick-Step Tom Steels.

Julianowi będzie bardzo trudno powtórzyć zeszłoroczny rezultat, ale nie jest to konieczne. Będziemy jechać dzień po dniu i zobaczymy, co się stanie. Istnieje dla niego kilka ciekawych okazji, ale mogę powiedzieć, że nie myślimy o podobnym scenariuszu do tego z ostatniego roku. Sam (Bennett) jest naszą opcją na sprinty z peletonu, które nie będą już tak proste, jak w przeszłości, ponieważ trasa tegorocznego Tour de France jest jedną z najtrudniejszych w ostatnim czasie. Myślę, że będą maksymalnie cztery klasyczne etapy dla sprinterów w przeciągu trzech tygodni wyścigu

– mówił Steels.

O rozprowadzenie Sama Bennetta zadba niezawodny Michael Morkøv. Pociąg sprinterski, jeszcze będą współtworzyć świeżo upieczony mistrz Danii Kasper Asgreen oraz specjalista od wyścigów klasycznych Zdenek Štybar. Obaj wspomniani zawodnicy z pewnością są w stanie samodzielnie powalczyć z ucieczki o triumf na etapie Touru. W trudniejszym terenie pomocą dla Juliana Alaphilippe’a służyć będą Dries Devenyns oraz Bob Jungels, który w poprzednich latach sam przejawiał ambicję walki o czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej Grand Tourów. Skład uzupełni niezniszczalny “El Tractor” Tim Declercq wykonujący w każdym wyścigu tytaniczną pracę na czele peletonu.

Skład Deceuninck Quick-Step na Tour de France 2020:

Sam Bennett (Irlandia), Bob Jungels (Luksemburg), Michael Morkøv, Kasper Asgreen (obaj Dania), Tim Declercq, Dries Devenyns (obaj Belgia), Julian Alaphilippe (Francja) oraz Zdenek Štybar (Czechy).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments