fot. Astana

Kolarz drużyny Astana Hugo Houle, który ścigał się w wyścigu Tour de Pologne, poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że pomimo wcześniejszych doniesień nie chorował na koronawirusa. 

Kilka dni temu donosiliśmy o tym, że po powrocie z wyścigu Tour de Pologne u Hugo Houle’a wykryto zakażenie koronawirusem. Dziś jednak Kanadyjczyk poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nie był zakażony, co pozwala powątpiewać w skuteczność testów PCR na obecność COVID-19.

– Cieszę się, że mogę poinformować o tym, iż po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu przeprowadzonego po wyścigu Il Lombardia, teraz dwukrotnie otrzymałem negatywny wynik. Ponadto wykonano mi inne badania, które wykazały, że nigdy nie chorowałem na COVID-19. Cieszę się, że mogę wrócić do ścigania i nie mogę doczekać się nadchodzących wyścigów

– powiedział Houle, który otrzymał powołanie do składu Astany na Tour de France.

Wiadomość od kolarza Astany jest pocieszająca, ale jednocześnie należy przypomnieć, że w poniedziałek dowiedzieliśmy się, że na koronawirusa chorował Sergio Henao z drużyny UAE Team Emirates, który pokonał już tę chorobę i także wraca do rywalizacji. Więcej o tym > TUTAJ.