fot. Bahrain-McLaren

Za pośrednictwem mediów społecznościowych zespół Bahrain-McLaren ogłosił skład na rozpoczynającą się już 29 sierpnia “Wielką Pętlę”. Liderem ekipy z Bliskiego Wschodu będzie Mikel Landa, a w składzie zabraknie Marka Cavendisha.

Fani sprintera pochodzącego z Wyspy Man na pewno czują się zawiedzeni. Podobnie jak przed rokiem w drużynie Dimension Data (obecnie NTT) Brytyjczyk nie uzyskał uznania kierownictwa zespołu i w tym roku nie zbliży się do rekordu zwycięstw etapowych na Tour de France. Rekord dzierży oczywiście “Kanibal”, Eddy Merckx, który 34 razy wygrywał na etapach Grande Boucle. “Cav” w trakcie swojej bogatej kariery triumfował na 30 etapach tego wyścigu.

Głównym celem zespołu Bahrain-McLaren będzie walka o wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej. Mikel Landa po wielu latach spędzonych w Astanie, Team Sky oraz Movistarze w końcu będzie pełnoprawnym liderem swojej drużyny w najważniejszym wyścigu trzytygodniowym. W górach nieocenionym wsparciem dla Baska będą Pello Bilbao, Rafael Valls, Damiano Caruso oraz Wout Poels, który zapowiadał też, że chce powalczyć o zwycięstwo etapowe na górskich odcinkach Tour de France.

Po odjeździe o etapowy triumf zawalczy specjalista od ucieczek Matej Mohorič. Na pagórkowatych etapach o zwycięstwo po finiszu ze zredukowanego peletonu postara się Sonny Colbrelli, który dwukrotnie w 2018 roku był drugi na etapach “Wielkiej Pętli”. Skład uzupełni nieoceniony na płaskich, wietrznych etapach Marco Haller.

Skład Team Bahrain-McLaren na Tour de France 2020:

Mikel Landa, Pello Bilbao, Rafael Valls (wszyscy Hiszpania), Damiano Caruso, Sonny Colbrelli (obaj Włochy), Wout Poels (Niderlandy), Marco Haller (Austria) oraz Matej Mohorič (Słowenia).