Foto: Tim de Waele/Getty Images

Kanadyjczyk Michael Woods po pięciu latach spędzonych w ekipie kierowanej przez Jonathana Vaughtersa (obecnie EF Pro Cycling) w przyszłym sezonie będzie się ścigać w Israel Start-Up Nation.

33-letni zawodnik rodem z Toronto będzie kluczowym pomocnikiem dla Chrisa Froome’a w jego walce o kolejny triumf w Tour de France w następnym roku. Kanadyjczyk świetnie radzi sobie podczas trudnych wyścigów klasycznych, co udowodnił swoją drugą lokatą w Liège – Bastogne – Liège z 2018 roku. Także w wysokich górach z pewnością będzie bardzo solidnym wsparciem dla “Białego Kenijczyka”. Sam Michael Woods jest zachwycony możliwością dołączenia do nowej drużyny.

Spędziłem pięć wspaniałych lat w Slipstream Sports (EF Pro Cycling), co utrudniło podjęcie decyzji o opuszczeniu zespołu. Jednak kiedy do tego doszło, Paulo (Saldanha) i Sylvan (Adams) wierzyli we mnie od pierwszego dnia i jestem bardzo podekscytowany możliwością odwzajemnienia ich wiary we mnie i bycia częścią Israel Start-Up Nation w 2021 roku. Z Chrisem Froome’m i kilkoma innymi świetnymi kolarzami uważam, że ISN ma potencjał nie tylko do wygrania Tour de France w przyszłym roku, ale także do wygrywania wyścigów w całym kalendarzu World Tour. Dla mnie perspektywa jazdy podczas Tour de France dla najlepszego kolarza tego pokolenia w wyścigach wieloetapowych jest bardzo ekscytująca. Ponadto, mając już na pokładzie Dana Martina, naprawdę widzę, że jesteśmy w stanie uzyskać wspólnie powalczyć w Ardenach i włoskich klasykach

– przyznał brązowy medalista mistrzostw świata w Innsbrucku z 2018 roku.

Michael Woods jest już szóstym nabytkiem izraelskiej ekipy. Przypomnijmy, że kontrakty z drużyną Israel Start-Up Nation podpisali już: Chris Froome (Team INEOS), Carl Fredrik Hagen (Lotto Soudal), Patrick Bevin (CCC Team), Daryl Impey (Mitchelton-Scott) oraz Sebastian Berwick (St George Continental Cycling Team).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments