fot. Ola Sulikowska

Już w najbliższy czwartek rozpocznie się I edycja etapowego wyścigu kolarskiego Sowiogórski Tour – Wyścig Nadziei Olimpijskich, realizowany w ramach projektu Ministerstwa Sportu. Na dolnośląskich szosach do rywalizacji stanie elita kobiet, juniorki oraz juniorzy.

Pierwsza edycja Sowiogórskiego Touru – Wyścigu Nadziei Olimpijskich odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia. Do rywalizacji przystąpią panie z elity, juniorki oraz juniorzy, mierząc się z urokliwymi, lecz wymagającymi trasami w gminie Dzierżoniów. Na zawodniczki i zawodników czekają dwa etapy ze startu wspólnego, a na zakończenie walka z samym sobą, czyli jazda indywidualna na czas, która ostatecznie rozstrzygnie klasyfikację generalną.

Cieszymy się, że w tak trudnym czasie związanym z pandemią możemy podtrzymać sportową rywalizację. Nie byłoby to możliwe gdyby nie Ministerstwo Sportu, które w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, dało nam ogromne wsparcie finansowe, aby zorganizować Sowiogórski Tour – powiedział Mariusz Mazur, organizator wyścigu. Dziękujemy również pozostałym sponsorom, mającym swój duży udział w tym, aby I edycja wyścigu po Sowich Górach mogła się odbyć. Otrzymaliśmy także pomoc od Grupy Wyszehradzkiej, której aktualnie przewodniczy Polska. To wspaniała okazja do promowania zarówno kolarstwa, jak i dolnośląskiego regionu.

Konfiguracja trasy zapowiada dużą dawkę sportowych emocji, będzie interwałowo i dynamicznie. Specyfika wyścigu po dzierżoniowskiej gminie stanowi dobre przygotowanie dla kolarek i kolarzy przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy.

Myślę, że zawodniczki i zawodnicy na Sowiogórskim Tourze zaspokoją głód ścigania, spowodowany zawieszeniem sportowych imprez. Wyścig będzie naprawdę ciekawy, a poza czołówką polskich drużyn, spodziewamy się na starcie węgierskiej drużyny kobiet. Jazda na czas jest jednocześnie memoriałem Kornela Morawieckiego, to właśnie ten ostatni etap pozwoli wyłonić zwycięzców w klasyfikacji generalnej

– dodał Mariusz Mazur.

Rozpiska etapów I edycji Sowiogórskiego Touru:

13 sierpnia – I etap

Roztocznik

13:00 – junior
16:00 – kobiety open

14 sierpnia – II etap

Ostroszowice
13:00 – junior
16:00 – kobiety open

15 sierpnia – III etap (ITT)

Osolin/Bagno
14:00 – junior
16:30 – kobiety open

Więcej informacji dotyczących I edycji Sowiogórskiego Touru dostępne są na oficjalnych profilach wyścigu na Facebooku oraz na Instagramie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments