fot. © Sportfoto

Kolarz ekipy Mazowsze Serce Polski Jakub Kaczmarek utrzymał swoją przewagę w klasyfikacji generalnej i triumfował w Tour of Szeklerland (2.2). Finałowy popołudniowy odcinek padł natomiast łupem Włocha Davide Bauce (Delio Gallina Colisio).

Ostatni etap wyścigu rozgrywanego w Rumunii liczył sobie 122 kilometry. Płaski profil trasy preferował najszybszych kolarzy w stawce.

Po starcie na czele zawiązała się czteroosobowa ucieczka. Wśród uciekinierów znalazł się między innymi kolarz CCC Development Team Damian Papierski. Niestety peleton nie był łaskawy dla harcowników. Zgodnie z oczekiwaniami o wszystkim zdecydował finałowy sprint. W nim najlepszy okazał się Włoch Davide Bauce z ekipy Delio Gallina Colisio. Drugi finiszował Stanisław Aniołkowski. Zawodnik CCC Development Team wygrał klasyfikację punktową rumuńskiej „etapówki”. Trzecią lokatę na ostatnim etapie zajął sprinter z bogatą przeszłością w World Tourze, Andrea Guardini (Giotti Victoria Automotive).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Jakub Kaczmarek. Drugie miejsce w „generalce” zajął reprezentant Rumunii, Serghei Tvetcov, a na trzecią lokatę, dzięki bonifikacie awansował Stanisław Aniołkowski.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments