fot. Deceuninck-Quick Step / Getty Images

Deceuninck-Quick Step ogłosił swój skład na pierwszy monument po wznowieniu sezonu. Znalazło się w nim miejsce dla kilku mocnych zawodników.

Primavera jest czasami nazywana monumentem dla sprinterów – nic dziwnego, to w końcu jedyny spośród pięciu największych wyścigów jednodniowych na świecie (nie licząc mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich), który wygrać może sprinter. Tak może być również tym razem, dlatego nic dziwnego, że Deceuninck, znany przecież ze świetnego rozprowadzenia sprinterów, znalazł w swoim składzie miejsce dla jednego z najszybszych zawodników na świecie – Sama Bennetta.

Irlandczyk zainaugurował już drugą część sezonu występem w Vuelta a Burgos. Jest w dobrej formie – udowodnił to wygrywając jeden z dwóch sprinterskich etapów podczas hiszpańskiej etapówki – na drugim z nich zajął 3. miejsce.

Jednak w ostatnich latach typowi sprinterzy odpadali na Poggio, a w grze o zwycięstwo pozostawali kolarze klasyczni – na taki wariant ekipa Patricka Lefevere’a również jest przygotowana – w końcu ma w swoich szeregach zwycięzcę z poprzedniego roku – Juliana Alaphilippe’a.

Jeśli okaże się, że Alaphilippe nie jest w wystarczająco dobrej formie, by powalczyć o zwycięstwo, co od momentu zakończenia ostatniego Tour de France zdarza mu się notorycznie, zastąpić go mogą inni kolarze, dobrze radzący sobie w klasykach – przede wszystkim Bob Jungels, ale też Kasper Asgreen czy Zdenek Stybar.

Skład Deceuninck-Quick Step na Milano-Sanremo 2020

Kasper Asgreen, Sam Bennett, Tim Declercq, Bob Jungels, Zdenek Stybar, Julian Alaphilippe