fot. Mazowsze Serce Polski

Jakub Kaczmarek (Mazowsze Serce Polski) po solowej akcji, w pięknym stylu wygrał drugi etap rumuńskiej etapówki – Tour of Szeklerland. Koszulkę najlepszego górala zdobył jego drużynowy kolega Norbert Banaszek.

Piątkowy, królewski odcinek wyścigu w Rumunii liczył prawie 200 kilometrów. Na jego trasie zaplanowano aż siedem premii górskich. Od początku etapu bardzo dobrze taktycznie jechali kolarze polskiej grupy Mazowsze Serce Polski. W czteroosobową ucieczkę dnia zabrał się Norbert Banaszek, który wygrał trzy premie górskie.

Taktyka nasza na ten etap była taka, aby od początku jechać aktywnie. Przez pierwsze 150 kilometrów, w odjeździe jechał Norbert Banaszek. Punktował na górskich premiach, a reszta drużyny spokojnie czekała na końcówkę.

– powiedział nam dyrektor sportowy drużyny Mazowsze Serce Polski Adrian Kucharek.

Jak peleton zaczął się zbliżać do Norberta, postanowiliśmy zaskoczyć rywali i atakować dwójkami. Jeden z nich się powiódł. Na 40 kilometrów przed metą na solowy atak zdecydował się Kuba Kaczmarek, który w pięknym stylu dojechał do mety. Jestem bardzo szczęśliwy, ekipa wykonała fantastyczną pracę

– zakończył Kucharek.

Ostatecznie Jakub Kaczmarek zwyciężając etap, dał drużynie z Mazowsza ósme zwycięstwo w sezonie i został liderem wyścigu.

Jutro odbędą się dwa ostatnie etapy: 3a – jazda indywidualna na czas (6 km) i popołudniowy płaski etap o długości 122 kilometrów.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments