fot. Deceuninck Quick-Step

Po wczorajszej straszliwej kraksie na mecie pierwszego etapu 77. edycji Tour de Pologne “kolarska” część internetu miała w swoich myślach stan zdrowia Fabio Jakobsena. Zebraliśmy słowa wsparcia dla młodego Holendra płynące z całego świata.

Rodak kolarza Deceuninck Quick-Step, Niki Terpstra, który sam kilka tygodni temu miał poważny wypadek na rowerze pisze w swoich mediach społecznościowych “Walcz Fabio”.

View this post on Instagram

Keep fighting Fabio 👊🙏

A post shared by Niki Terpstra Racing (@nikiterpstra) on

Także przebywający w kolumnie wyścigu Tour de Pologne Thomas De Gendt (Lotto Soudal) wyraził słowa wsparcia dla Fabio Jakobsena, jak i zwrócił uwagę, co tak naprawdę ważne jest w życiu.

dni, takie jak ten jedyną rzeczą, którą możesz zrobić to zadzwonić do żony i dzieci, aby powiedzieć, że je kochasz

Belg Jasper Philipsen, również był zamieszany w kraksę przy katowickim Spodku, ale na szczęście dla niego skończyło się, jedynie na kilku zadrapaniach i stłuczeniach. Jego myśli są razem z mistrzem Holandii.

Także nasi polscy kolarze: Michał Kwiatkowski oraz Rafał Majka wyrazili to, co wszyscy życzymy Fabio od wczorajszego wieczoru.

Także ekipa Dylana Groenewegena, czyli głównego winowajcy tego feralnego zdarzenia zespół Jumbo-Visma słusznie przeprosił za zachowanie swojego kolarza i udzielił wsparcia najbardziej poszkodowanemu.

Oczywiście cała rodzina kolarzy “Watahy” jest myślami ze swoim kolegą z drużyny.

Ostatnie informacje o ciężkim, ale stabilnym stanie zdrowia Fabio Jakobsena napełniają nas nadzieją na to, że 23-letni zawodnik Deceuninck Quick-Step wkrótce zostanie wybudzony ze śpiączki farmakologicznej i powróci do zdrowia.