fot. Team Ineos

Szefowe Team Ineos ogłosili skład swojego zespołu na 77. Tour de Pologne. Zgodnie z oczekiwaniami nie ma w nim Michała Kwiatkowskiego. Jest za to inny Michał – Gołaś.

Liderem ekipy z Wielkiej Brytanii będzie najprawdopodobniej Richard Carapaz. Start Ekwadorczyka był przesądzony już od dłuższego czasu. Wyścig w Polsce nie będzie jego pierwszym startem po wznowieniu – wcześniej startował w Vuelta a Burgos. W Hiszpanii zajął 6. miejsce i pokazał, że może i jego forma nie jest jeszcze szczytowa (bo też być nie powinna – najważniejsze w tym sezonie będzie dla niego październikowe Giro), ale z pewnością stać go na to, by w Polsce uplasować się w czołówce.

Poza nim w składzie Ineosu znajdą się Owain Doull, Ian Stannard, Luke Rowe, Eddie Dunbar i Rohan Dennis. Najciekawsze są te dwa nazwiska na liście. Eddie Dunbar w tym sezonie pokazał już, że potrafi rywalizować o czołowe lokaty w wyścigach etapowych, zajmując 6. miejsce w Tour de la Provence i 11. w UAE Tour.

Obecność Dennisa może natomiast nieco zaskakiwać – w końcu w Tour de Pologne nie ma żadnej czasówki, a to właśnie na tego typu etapach najlepiej spisuje się Australijczyk. Jednak od jakiegoś czasu zawodnik z antypodów pokazuje, że radzi sobie w krótszych etapówkach – chyba wszyscy pamiętamy jego niezłe występy w ostatnich edycjach Tour Down Under i Tour de Suisse. Może więc w przypadku niedyspozycji Carapaza, to on będzie walczył o to, by nazwa Team Ineos znalazła się w pierwszej “10” klasyfikacji generalnej?

Skład Team INEOS na Tour de Pologne 2020

Richard Carapaz, Owain Doull, Ian Stannard, Luke Rowe, Eddie Dunbar i Rohan Dennis