fot. Giro d'Italia

Richard Carapaz weźmie udział w Tour de Pologne. Dla Ekwadorczyka nasz największy wyścig będzie jednym z elementów przygotowań do Giro d’Italia.

Zgodnie z przewidywaniami, miejsce Wyścigu Dookoła Polski w nowym terminarzu, spowodowało, że stał się on kuszącym celem dla gwiazd światowego peletonu. Niedawno przyjazd do naszego kraju zadeklarowali dwaj kolarze Treka – Jasper Stuyven i Mads Pedersen, a teraz, jak podaje hiszpańska agencja prasowa “EFE” w ich ślady poszedł Richard Carapaz.

Dla Ekwadorczyka będzie to drugi start u nas Debiutował dwa lata temu i był to jego jedyny wyścig wieloetapowy pomiędzy Giro d’Italia (gdzie zajął zaskakująco dobre, 4. miejsce) i Vuelta a Espana. Zajął wówczas 12. miejsce.

Tym razem Tour de Pologne może być jego pierwszym wyścigiem po wznowieniu sezonu. Wcześniej planuje jeszcze start w Vuelta a Burgos (28 lipca-1 sierpnia), ale wciąż nie wiadomo, czy ta impreza odbędzie się w tym roku.

Natomiast po Tour de Pologne 27-latek planuje wziąć udział w Tirreno-Adriatico, jednak jego najważniejszym celem w tym roku będzie Giro d’Italia. We Włoszech będzie chciał obronić tytuł wywalczony przed rokiem, a oba wyścigi mają mu w tym pomóc.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments