fot. Mediolan - San Remo

Organizatorzy wyścigu Mediolan – San Remo zaprezentowali trasę tegorocznej edycji. W tym roku sierpniowa “La Primavera” pojedzie po tych samych szosach, jak w poprzednich latach.

Wyścig z metą w San Remo jest jedną z pierwszych imprez w nowym kalendarzu. Mediolan – San Remo odbędzie się 8 sierpnia, tydzień po pierwszym po przerwie wyścigu UCI World Tour, czyli Strade Bianche. “La Primavera” pokrywać się będzie z Tour de Pologne.

Trasa tegorocznej edycji “Wiosennych Mistrzostw Świata”, które wyjątkowo odbędą się w sierpniu, nie jest niespodzianką. Nie ma bowiem zmian w porównaniu do poprzednich lat. Trasa liczyć będzie 291 kilometrów. Po około 140 kilometrów na peleton czeka pierwszy z podjazdów – Passo del Turchino. Na około 30 kilometrów przed metą do pokonania będzie Cipressa, na której mogą rozpocząć się pierwsze ważne ataki. Najważniejszym z podjazdów jest słynne Poggio, które zakończy się 5,5 kilometra przed metą. Kolarze tradycyjnie finiszować będą na Via Roma.

Zdjęcie

Trasa nie uległa zmianie, ale inne będą godziny rozegrania wyścigu. Kolarze wystartują o 11:35. Na Via Roma spodziewani będą około 18:30, czyli dużo później niż zazwyczaj. Tytułu bronić będzie Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step). Obecnie na wstępnej liście startowej znajdują się także: zwycięzca z 2017 roku Michał Kwiatkowski (Team Ineos), Greg van Avermaet (CCC Team), Mathieu van der Poel (Alpecin – Fenix), Peter Sagan (Bora-hansgrohe), Elia Viviani (Cofidis Solutions Credit), Arnaud Demare (Groupama – FDJ), Caleb Ewan (Lotto Soudal), Fernando Gaviria (UAE Team Emirates) i Alejandro Valverde (Movistar Team).