fot. Sibiu Cycling Tour

Już w czwartek rozpocznie się wyścig Sibiu Cycling Tour. Na trzy dni przed startem imprezy kolejne zespoły podjęły decyzję o rezygnacji z udziału w wyścigu.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Alpecin – Fenix zrezygnował ze startu w Sibiu Cycling Tour, a jego miejsce zajął Wibatech Merx Wrocław. Dzisiaj portal Cicloweb przekazał informacje o rezygnacji kolejnych grup. Jedną z nich jest Androni Giocattoli – Sidermec. Włoski zespół w ostatnich latach dominował na trasie Sibiu Cycling Tour. Przed rokiem wygrał Kevin Rivera, który jednak nie mógłby bronić tytułu ze względu na problemy z opuszczeniem Kostaryki. Gianni Savio postanowił jednak, że cały zespół zrezygnuje ze startu w Rumunii i skupi się na Strade Bianche.

Także dzisiaj z występu w rumuńskim wyścigu zrezygnował Gazprom – Rusvelo. Istnieje bowiem problem z wjazdem rosyjskich obywateli do Rumunii. Wcześniej oprócz Alpecin – Fenix decyzję o rezygnacji podjął zespół Felbermayr – Simplon Wels. Powodem są względy bezpieczeństwa. Sytuacja związana z pandemią w Rumunii z dnia na dzień jest coraz gorsza. Wczoraj odnotowano blisko 900 nowych przypadków zachorowań.

W czwartek na starcie Sibiu Cycling Tour mają pojawić się kolarze Bora – hansgrohe, Israel Start – Up Nation, a także polskie zespoły: Wibatech Merx Wrocław, Voster ATS Team, CCC Development Team i Mazowsze Serce Polski.