fot. RCS Sport

Najlepsi kolarze szosowi z Kolumbii są już w Europie. Samolot ze sportowcami z południowoamerykańskiego państwa wylądował dzisiaj rano na lotnisku w Madrycie.

Dzisiaj, 20 lipca Kolumbijczycy obchodzą Święto Niepodległości. W tym wyjątkowym dniu na lotnisku Barajas pod Madrytem wylądował samolot z ponad 100 sportowcami z Kolumbii, z dyscyplin takich jak: piłka nożna, koszykówka i kolarstwo.

Taki specjalny lot był najlepszą metodą na bezpieczne dostanie się do Europy w czasie pandemii koronawirusa. Cała procedura odbyła się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Wszyscy przeszli testy na COVID-19. Dzięki temu sportowcy, w tym kolarze mogą już w Europie przygotowywać się do startów bez odbycia 14-dniowej kwarantanny.

W gronie kolumbijskich kolarzy, którzy przybyli dzisiaj do Madrytu, byli m.in. będący już w dobrej formie po wypadku Nairo Quintana, Esteban Chaves, Sergio Higuita, Rigoberto Uran, Fernando Gaviria, Miguel Angel Lopez i Egan Bernal. Ostatni z nich już za ponad miesiąc przystąpi do obrony tytułu na Tour de France.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments