fot. Total Direct Energie

Zespół Total Direct Energie ogłosił w mediach społecznościowych informację o przedłużeniu kontraktu z Anthonym Turgisem. Francuz zostanie w swojej ekipie do końca 2022 roku.

Turgis rozpoczął zawodową karierę w Cofidisie. W 2019 roku dołączył do Total Direct Energie i w poprzednim sezonie spisał się bardzo dobrze w barwach nowej drużyny. Wygrał Grand Prix Cycliste la Marseillaise, Paris – Chauny oraz był drugi w Dwars doors Vlaanderen.

Obecny sezon 26-letni kolarz rozpoczął od dobrych rezultatów. W Marsylii tym razem był 8., a później zajął 2. miejsce na etapie Tour du Var, był 7. na etapie Paryż – Nicea. Turgis walczy o miejsce w składzie na Tour de France, Ronde van Vlaanderen i Paryż – Roubaix. Start w tych prestiżowych wyścigach jest głównym celem Francuza, który przedłużył kontrakt z Total Direct Energie do końca 2022 roku.

Szybko odnalazłem się w zespole Total Direct Energie i pomogło mi to w pierwszym sezonie. W drużynie mamy do siebie zaufanie, więc nie miałem powodów, żeby odchodzić. Bardzo się cieszę, że mogę kontynuować przygodę z zespołem. Dam z siebie wszystko. Chciałbym pojechać we Flandrii. To cel, który wyznaczyliśmy z zespołem. Ważny dla mnie jest także Tour de France. Zrobię wszystko, żeby być gotowy na te wyścigi

– powiedział Anthony Turgis dla oficjalnej strony Total Direct Energie.

Kontrakt z francuskim zespołem do końca 2022 roku ma także najnowszy nabytek, 22-letni Valentin Ferron. Po obecnym sezonie kończą się umowy: Nikiego Terpstry, Jonathana Hiverta, Reina Taaramae, Geoffreya Soupe czy Pima Ligtharta.