fot. UAE Tour

Nieobecność Mathieu van der Poela nie oznacza, że na trasie Sibiu Tour zabraknie gwiazd. W Rumunii pojawi się m.in BORA-hansgrohe z kilkoma znanymi zawodnikami w składzie.

Wbrew temu, o czym mówiło się jeszcze kilka tygodni temu, w składzie niemieckiego zespołu zabraknie Lennarda Kamny. Według strony wyścigu liderem Bory na klasyfikację generalną będzie Patrick Konrad, dla którego będzie to trzeci występ w tym sezonie, po UAE Tour i Paryż-Nicea. Choć Austriak jest niezłym kolarzem, z kilkoma sukcesami na koncie, to w obu tegorocznych wyścigach był w cieniu swoich kolegów.

Teraz to on będzie walczył w “generalce”, w czym wspierać ma go Gregor Muhlberger, ale i tak nie będzie najważniejszą postacią w swojej ekipie – ta rola przypadnie raczej Pascalowi Ackermannowi. Niemiec będzie chciał w Rumunii dołożyć jakiś skalp do dwóch zwycięstw, które udało mu się wywalczyć przed pandemią. Pomogą mu w tym przede wszystkim stali członkowie jego pociągu: Andreas Schillinger, Michael Schwarzmann i Rüdiger Selig.

Bora będzie w Rumunii jedną z dwóch ekip World Touru – drugą jest Israel Start-Up Nation. Izraelczycy przyjadą do Rumunii w składzie: Matteo Badilatti, Rudy Barbier, Matthias Brändle, Mihkel Räim, Guy Niv i Daniel Turek, który dziś zajął 2. miejsce na 3. etapie Dookoła Mazowsza.

Skład BORA-hansgrohe na Sibiu Tour 2020:

Pascal Ackermann, Patrick Konrad, Andreas Schillinger, Gregor Muhlberger, Rudiger Selig, Michael Schwarzmann

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments