fot. Groupama-FDJ

Głównym celem francuskiego kolarza Groupama – FDJ po wznowieniu sezonu będzie włoskie Giro.

Demare sezon 2020 rozpoczął z przygodami. Mimo trzeciego miejsca na jednym z etapów UAE Tour nie będzie tego wyścigu dobrze wspominał. Pobyt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wydłużyła bowiem kwarantanna w hotelu. Wszystko oczywiście z powodu panującej epidemii koronawirusa.

W maju francuski sprinter podczas jazdy na rowerze górskim złamał nadgarstek i musiał na jakiś czas zawiesić treningi. Na szczęście wszystko wróciło do normy, a jego ekipa poinformowała o kalendarzu startów Arnaud Demare’a.

Na początek zobaczymy go podczas Vuelta a Burgos, skąd wybierze się do Włoch na Milano-Torino i Milano – San Remo. Właśnie monument w San Remo będzie jego pierwszym ważnym celem tego sezonu.

W sierpniu zobaczymy go jeszcze na VOO-Tour de Wallonie i Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine. Warto przypomnieć, że w 2018 roku na francuskiej “etapówce” Demare wygrał wszystkie pięć etapów i oczywiście klasyfikację generalną.

Wrześniowy kalendarz Francuza zawiera natomiast GP de Fourmies / La Voix du Nord, Skoda-Tour de Luxembourg i Paris-Chauny. Od 3. października Demare zacznie batalię z innymi sprinterami na Giro d’Italia. Włoski wyścig jest dla niego głównym celem tego sezonu.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments