fot. Chris Froome/Twitter

Kolarz Team Ineos Dylan Van Baarle zdradził holenderskim mediom, że Chris Froome powiedział kolegom, iż zostaje w drużynie na Tour de France. Spekulacje na temat transferu Brytyjczyka przed Wielką Pętlą są w ostatnich tygodniach jedynym z tematów numer jeden w mediach o tematyce kolarskiej. 

Jako pierwsi informację o tym, że Chris Froome, którego kontrakt z Ineos kończy się po tym sezonie, szuka nowego pracodawcy przed Wielką Pętlą, by uniknąć rywalizacji o pozycję lidera z Eganem Bernalem i Geraintem Thomasem podali dziennikarze portalu Cyclingnews. Ostatnio natomiast włoski portal Tuttobiciweb pisał, że Froome podpisze na początku sierpnia trzyletnią umowę z drużyną Israel Start-Up Nation.

Do tego tematu odniósł się w wywiadzie dla holenderskiego dziennika “AD” Dylan Van Baarle, który zimą trenował wraz z Froomem w RPA, a teraz przebywa z nim oraz z kolarzami znajdującymi się długiej liście do składu Ineos na Tour de France na zgrupowaniu.

– Oczywiście, rozmawialiśmy o tym, ponieważ w ostatnim czasie jest to gorący temat. Jednak z tego, co mi wiadomo, [Chris] zostaje w Ineos i chce w naszych barwach wystartować w Tour de France. Ja nie wiem, co dzieje się za kulisami w jego sprawie, ale na podstawie tego, co nam powiedział, pojedzie z nami na Tour

– powiedział Dylan Van Baarle.

Chris Froome jest kolarzem Teamu Ineos (wcześniej Sky) od początku istnienia drużyny i to właśnie w jej barwach cztery razy stanął na najwyższym stopniu podium w Tour de France, a także odniósł wszystkie inne największe sukcesy w swojej dotychczasowej karierze. Choć wiadomości o jego odejściu są na razie tylko plotkami, to wiadomo, że nawet najpiękniejsza przygoda musi się kiedyś skończyć.