fot. SCOTT Bike/Twitter

SCOTT i ZWIFT burzą bariery kolarskich dyscyplin łącząc jedne z największych nazwisk z kolarstwa w tygodniu pełnym wirtualnych wyścigów, wyzwań i konkursów.

Cykl wydarzeń rozpocznie się w niedzielę 21 czerwca o godzinie 17:00 czasu środkowoeuropejskiego ze SCOTT-em wielką grupową jazdą. Większość sponsorowanych przez SCOTT-a zawodników z kolarstwa górskiego (MTB), triathlonu i kolarstwa szosowego dołączy do święta jazdy na dwóch kółkach na platformie ZWIFT. W dniach 22–28 czerwca użytkownicy ZWIFT-a znajdą kilka okazji do jazdy grupowej z profesjonalnymi kolarzami oraz do treningów każdego dnia.

Z listą kolarzy, która zawiera jedne z największych nazwisk współczesnych
wyścigów kolarskich nigdy nie było, tak łatwo wpaść na niektórych z twoich
ulubionych zawodowców przy jednym z codziennych treningów! Dołącz do wirtualnej jazdy treningowej z Nino Schurterem, mistrzem świata XC, zachowaj najwięcej sił na swój finałowy sprint z Simonem Yatesem, dołącz do sesji treningowej VO2 Max z
Estebanem Chavesem albo śledź epickie starcia sponsorowanych przez SCOTT-a profesjonalnych sportowców pojawiających się na wirtualnej linii startowej.

Świętując życie na dwóch kółkach, uczestnicy tygodnia SCOTT będą mieli
szansę na wygranie roweru marzeń, najnowszego roweru szosowego SCOTT Addict RC
PRO. Kolarze z całego świata mogą wziąć udział w losowaniu, licząc w kilometrach zarówno online w ZWIFT, jak i poza nim na asfalcie. Zarejestruj się, ciesz się jazdą, a wygrasz. Jest to tak proste, jak Ci się wydaje.

Więcej informacji o tygodniu SCOTTA, wyzwaniach i kolejnych konkursach można znaleźć pod tym linkiem.

Starcie dyscyplin

Czy kiedykolwiek chciałeś wiedzieć, jak profesjonalny kolarz XC wypada w starciu z szosowcem, kiedy wykluczy się umiejętności techniczne jazdy na rowerze? Lub jak zawodowy triathlonista mierzy się z kolarzem startującym w Tour de France?
Cóż, dowiedzmy się! W tym ostatecznym zderzeniu dyscyplin wszystko jest
możliwe, łącząc na starcie niesamowitą listę kolarzy.

Złoty i srebrny medalista olimpijski w triathlonie, czyli bracia Alistair i Jonny Brownlee
zmierzą się ze zwycięzcami etapów na Grand Tourach – Simonem i Adamem Yatesem. To
będzie prawdopodobnie największa bitwą braci przeciwko braciom w kolarstwie, jaką kiedykolwiek ktoś widział.

Następna rywalizacja odbędzie się pomiędzy aktualną mistrzyni świata w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego UCI, Annemiek van Vleuten w wirtualnej jeździe wraz z Kate Courtney, mistrzynią świata MTB XC World Cup.

Wielki finał łączy ekipę SCOTT SRAM MTB Racing, kolarzy Mitchelton SCOTT, a także sponsorowanych przez SCOTT-a triathlonistów Sebastiana Kienle
oraz braci Brownlee w wyjątkowym interdyscyplinarnym starciu.

Wszystkie rywalizacje będą transmitowane przez GCN, GMBN i GTN. Jeśli te starcia będą, tak obiecujące jak zawodnicy, którzy pojawią się na linii startu, lepiej by było
nie przegapić żadnego. Śledź wyścigi na kanale GCN na platformie YouTube.