fot. ASO/Alex Broadway

Trzy francuskie wyścigi etapowe przygotują Egana Bernala (Team Ineos) do próby obrony tytułu zwycięzcy w wyścigu Tour de France. 23-letni Kolumbijczyk wróci do Europy 19 lipca. 

Egan Bernal poinformował, że wróci na Stary Kontynent 19 lipca, a także podał swój kalendarz startów. Przed Wielką Pętlą wystartuje w trzech wyścigach, co da mu w sumie dwanaście dni wyścigowych: Route d’Occitane (1-4 sierpnia), Tour de l’Ain (7-9 sierpnia) oraz Critérium du Dauphiné (12-16 sierpnia).

Tour de France zaplanowano na 29 sierpnia-20 września, zatem od momentu pierwszego startu po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do startu francuskiego wielkiego touru, Bernal będzie miał dwadzieścia osiem dni. Kolarz drużyny Ineos od kilku tygodni trenuje na zewnątrz w swoim rodzinnym regionie wokół miasta Zipaquirá. Od czasu do czasu dzieli się w mediach społecznościowych imponującymi danymi z sesji treningowych, które wskazują na to, że jest w wysokiej dyspozycji.

19 lipca będzie datą, kiedy to do Europy powróci nie tylko Egan Bernal, ale także inni kolumbijscy kolarze, dla których ministerstwo sportu wynajęło specjalny lot czarterowy (Kolumbia wprowadziła zakaz lotów międzynarodowych do 1 sierpnia).

Według informacji portalu Cyclingnews, Bernal uda się do swojego domu w Andorze, a następnie przeniesie się do bazy drużyny Ineos w Monako, skąd jest rzut beretem do Francji i do Nicei, gdzie zaplanowano Grand Départ tegorocznego wyścigu Tour de France.

Brytyjscy dziennikarze podają także, że Team Ineos stworzył już szeroki skład na Wielką Pętlę, w którym znalazł się Michał Kwiatkowski, a także m.in. Dylan Van Baarle, Luke Rowe, Tao Geoghegan Hart, Andrey Amador, Jonathan Castroviejo i Pavel Sivakov, który potwierdził nam podczas wywiadu “na żywo” na Facebooku, że jego celem na ten sezon jest otrzymanie powołania do składu na Tour de France. Pamiętajmy jednak, że na wyścig pojedzie tylko ośmiu kolarzy, a trzy miejsca z góry zajęli Egan Bernal, Chris Froome i Geraint Thomas.