Bob Jungels jest jednym z najważniejszych kolarzy Deceuninck-Quick Step. Mistrz Luksemburgu przedstawił swoje plany na wznowiony sezon. Jego głównymi celami będą Tour de France i klasyki.

Bob Jungels rozpoczął sezon od startu w Kolumbii. Następnie wystartował w Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne – Bruksela – Kuurne i Paryż – Nicea. Najlepiej zaprezentował się we francuskim wyścigu, gdzie zajął 15. miejsce.

Luksemburczyk walczy o nowy kontrakt w Deceuninck-Quick Step. Zwycięzca Liege – Bastogne – Liege 2018 ostatnio po raz pierwszy od przerwy w ściganiu spotkał się z kolegami z drużyny. Kolarze „Watahy” trenowali w grupach na trasie Gent – Wevelgem.

Jungels zaprezentował swój program startowy. Do rywalizacji wróci 1 sierpnia na Strade Bianche. Klasyki będą ważnym punktem w jego kalendarzu. Tydzień później pojedzie w Mediolan – San Remo. Następnie czekają go Criterium du Dauphine (12-16 sierpnia) i walka o siódme tytuły (wyścig wspólny i jazda na czas) na mistrzostwach kraju (21-23 sierpnia).

Sierpniowe starty kolarza z Luksemburga będą także przygotowaniem do Tour de France. Bob Jungels 29 sierpnia po raz trzeci w karierze stanie na starcie „Wielkiej Pętli”. Co prawda, kolarz Deceuninck-Quick Step zapewne zrezygnuje z mistrzostw świata, ale oprócz Tour de France celuje głównie w klasyki. W jego kalendarzu startowym znalazły się: Strzała Walońska (30 września), Liege – Bastogne – Liege (4 października), Amstel Gold Race (10 października), Ronde van Vlaanderen (18 października) i Paryż – Roubaix (25 października).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments