fot. Astana / Getty Sport

Duńczyk ścigający się od 2013 roku w barwach kazachskiej Astany po raz pierwszy w swojej bogatej karierze wystartuje w Tour de Pologne.

Zwycięzca Liège-Bastogne-Liège ujawnił swoje plany startowe po wznowieniu sezonu. tym samym pojawi się on podczas naszego narodowego wyścigu. Sam Fuglsang pokusił się o komentarz dla biura prasowego Tour de Pologne.

To będzie mój pierwszy start w Tour de Pologne. Bardzo się na to cieszę. To będzie mój drugi start wznawianego sezonu, ale pierwszy w wyścigu etapowym. Jestem więc bardzo zmotywowany

– mówi Duńczyk

Poznaliśmy, również kalendarz Jakoba Fuglsanga na postpandemiczny sezon. Dla kolarza Astany większość jego startów będzie mieć miejsce we Włoszech. 1 sierpnia wznowi on swoje starty w Toskanii podczas Strade Bianche. Następnie przyjdzie czas na start w naszym narodowym wyścigu. Po Tour de Pologne (5-9 sierpnia) Fuglsang powróci do Włoch na start we dwóch klasykach Gran Piemonte (12 sierpnia) oraz Il Lombardia (15 sierpnia). Ostatnim wyścigiem przygotowawczym przed najważniejszym celem sezonu dla Fuglsanga, czyli Giro d’Italia (3-25 października) będzie “Wyścig Dwóch Mórz”, Tirreno-Adriatico (7-13 września). Prawdopodobnie Duńczyk poprowadzi też swoją kadrę w mistrzostwach świata w Aigle-Martigny w Szwajcarii w wyścigu ze startu wspólnego 27 września.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments