fot. Mitchelton-Scott/Twitter

Po zaskakujących informacjach dotyczących przejęcia australijskiej ekipy Mitchelton-Scott przez Team Manuela Fundación dziś pojawiają się informacje o pierwszych wewnętrznych sporach pomiędzy właścicielem ekipy Gerry Ryanem oraz nowym sponsorem tytularnym. Ostatecznie transakcja została anulowana.

Zespół na poziomie World Tour miał się ścigać jako Manuela Fundación od 1 lipca. Natomiast w tę środę właściciel zespołu Gerry Ryan powiedział, że nadal posiada on licencję zespołu, a ogłoszenie umowy sponsorskiej było przedwczesne. Emilio Rodríguez, czyli dyrektor sportowy projektu Manuela Fundación w rozmowie z hiszpańską agencją “EFE” miał zupełnie inne zdanie.

Przyszliśmy do tego zespołu, aby być właścicielami, a nie tylko sponsorem. Będziemy także właścicielami licencji, gdy wszystkie dokumenty zostaną załatwione przez UCI. Przyszliśmy, aby uratować zespół, ale na naszych własnych warunkach

– powiedział Hiszpan.

Jesteśmy później podano informację, że transakcja została anulowana i ekipa nadal będzie się ścigać jako Mitchelton-Scott. Obecnie pensje kolarzy są obniżone o ponad 70% i w pełni zostaną opłacone po powrocie do ścigania. Gerry Ryan przyznał także, że zespół nadal szuka sponsora, ale teraz najważniejsze będą starty w tegorocznych wyścigach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments