fot. Mitchelton-Scott/Twitter

Australijska ekipa Mitchelton-Scott zmienia swoją nazwę i tytularnego sponsora. Z natychmiastowym skutkiem będzie znana pod nazwą Team Manuela Fundación. 

Zupełnie niespodziewanie dowiadujemy się dziś za pośrednictwem komunikatu prasowego wystosowanego przez ekipę Mitchelton-Scott, że po wznowieniu sezonu i w kolejnych latach ujrzymy między kolarzy tego zespołu w zupełnie innych barwach. Nowym sponsorem ekipy, w której ścigają się bracia Yates jest Manuela Fundación. Jest to hiszpańska organizacja non-profit z siedzibą w Granadzie. Ze współpracy z tym podmiotem bardzo zadowolony jest właściciel australijskiego zespołu Gerry Ryan.

Po niepokojącym i niepewnym okresie, szczególnie w ostatnich miesiącach cieszymy się, że możemy uzyskać wsparcie od Francisco Huertasa i Manuela Fundación, aby zapewnić naszą przyszłość w 2021 roku i później

– powiedział Ryan.

Przypomnijmy, że w czasie pandemii koronawirusa ekipa Mitchelton-Scott mocno odczuła już skutki kryzysu gospodarczego. Co za tym idzie, zarówno kolarze, jak i obsługa miała według informacji Het Nieuwsblad mieć znacząco zredukowane wynagrodzenia. Teraz przyszłość zespołu na poziomie World Tour rysuje się w jaśniejszych barwach. Na ten moment nie podano szczegółowych informacji dotyczących obowiązującego kontraktu. Wiemy jedynie, że ma on mieć charakter “długoterminowej umowy”.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments