fot. Mitchelton-Scott/Twitter

Kolejna z drużyn na poziomie World Tour jest zmuszona do cięcia wynagrodzeń swoich pracowników. Tym razem na zmniejszenie płac zdecydowała się ekipa Mitchelton-Scott.

Wspomniane cięcia będą dotyczyć, zarówno żeńskiej, jak i męskiej części zespołu. Ponadto redukcja obejmie, również pracowników obsługi. Dla wszystkich przewidziano zmniejszenie wynagrodzeń o 70 %. Te doniesienia ujawnił belgijski dziennik Het Nieuwsblad.

Tym samym australijski zespół jest kolejnym, który decyduje się na taki zabieg. Po podobnych redukcjach między innymi w drużynach CCC Team, Bahrain-McLaren oraz Astany w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych zapowiedzi, takich decyzji od innych ekip na poziomie World Tour.

Na ten moment nie wiadomo kiedy pracownicy Mitchelton-Scott będą dostawać całe wynagrodzenie zapisane w kontraktach. Na szczęście żaden z pracowników nie został zwolniony z drużyny, dzięki właśnie tak wysokim cięciom na liście płac. Miejmy nadzieję, że inne zespoły zawodowe postąpią podobnie i nie będą zwalniać ludzi pracujących przy kolarstwie.