fot. Tour de Vendee

Ostatnio na szczęście pojawia się coraz mniej informacji o odwołanych wyścigach, a odliczane jedynie są dni do wznowienia sezonu. Jednak organizatorzy Tour de Vendée przekazali do informacji publicznej wiadomość, że tegoroczna edycja została odwołana.

Tour de Vendée to semiklasyk zaliczany do kategorii 1.1. Wyścig rozgrywany jest w środkowo-zachodniej Francji w departamencie Vendée. Zmagania przeznaczone są dla sprinterów i zaliczane także do Pucharu Francji. Tegoroczna edycja, która miała się odbyć 4 października, została niestety przełożona na przyszły rok.

Może to zaskakująca decyzja, ale w pełni uzasadniona. Kryzys ekonomiczny dotknął naszych partnerów i nie są w stanie pomóc nam w organizacji wyścigu. Jesteśmy z nimi solidarni i liczymy na to, że będziemy współpracować przy organizacji zawodów w przyszłym roku. Dzisiaj jest jeszcze za wcześnie, aby mówić, czy dałoby się zagwarantować bezpieczeństwo w związku z pandemią, ale decyzję musieliśmy podjąć już teraz. W przyszłym roku zorganizujemy 49. edycję, a w 2022 roku będziemy świętować 50. edycję

– napisali organizatorzy w komunikacie.

Najwięcej, bo aż 4 zwycięstwa w Tour de Vendée zanotował Jaan Kirsipuu. W poprzednim roku na „francuskim” podium stanęli: Marc Sarreau, Christophe Laporte i Bryan Coquard.

Poprzedni artykułMaximilian Schachmann skupi się na Tour de France i wyścigach klasycznych
Następny artykułŁukasz Owsian we wstępnym składzie Arkei-Samsic na Tour de France 2020
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments