fot. Mazowsze Serce Polski Cycling Team

Zwycięstwem Adriana Kurka (Mazowsze Serce Polski) zakończyło się kryterium o Wyścig Kolarski o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. 

Po przerwie w ściganiu związanej z pandemią koronawirusa kolarze wrócili do ścigania w Polsce. Na torze w Modlinie przez dwa dni rozgrywany jest Wyścig Kolarski o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. Elita mężczyzn rywalizowała na dystansie 20 okrążeń o długości 3,2 kilometra.

Rywalizację zdominował Adrian Kurek. Kolarz Mazowsze Serce Polski przez większość wyścigu jechał na czele stawki i pewnie sięgnął po zwycięstwo. Drugi był jego kolega z zespołu, Michał Podlaski. Podium uzupełnił kolejny zawodnik Mazowsze Serce Polski, Paweł Bernas. Kurek zdobył 66 punktów, Podlaski 19, a Bernas 16.

W wyścigu juniorów najlepszy okazał się Miłosz Ośko (Warszawski Klub Kolarski). W kategorii elity kobiet triumfowała Anna Harkowska (Mazowsze Serce Polski). Jutro drugi dzień rywalizacji na torze w Modlinie. Transmisja zostanie przeprowadzona na profilu na Facebooku naszego portalu.

Pełne wyniki