Fot. Młoda Photography / naszosie.pl

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) ogłosiła zmiany w kalendarzu wznowionego sezonu. Potwierdzone zostały zmiany terminów Mediolan – San Remo i Il Lombardia.

Najważniejsze włoskie wyścigi jednodniowe odbędą się tuż po wznowieniu sezonu. Strade Bianche utrzymało termin 1 sierpnia. Ostatnio miało miejsce dużo dyskusji na temat dnia rozegrania Mediolan – San Remo. Wiosenne mistrzostwa świata zostaną rozegrane 8 sierpnia, czyli podczas Tour de Pologne. Drugi z włoskich monumentów, Il Lombardia rozegrany zostanie tydzień później, czyli 15 sierpnia. Wyścig w Lombardii miał się pierwotnie odbyć dopiero w październiku.

Zaplanowany na październik Tour of Guangxi został przeniesiony na termin od 5 do 10 listopada, czyli rozpocznie się pod koniec Vuelta a Espana. Wyścig kobiet w Chinach odbędzie się 10 listopada. Nowy termin otrzymał Cyclassics Hamburg. Niemiecki klasyk odbędzie się 3 października.

Pierwszym wyścigiem po długiej przerwie będzie Sibiu Cycling Tour, które jest zaplanowane od 2 do 5 lipca. Wszystkie terminy zależne są od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Na stronie UCI znajduje się nowy kalendarz World Tour.