Fot. Szymon Sikora

Polska sieć obuwnicza CCC kończy współpracę z ekipą na poziomie World Tour z końcem tego sezonu. Dyrektor generalny Jim Ochowicz rozpoczął już poszukiwania nowego sponsora tytularnego na rok 2021.

O tym fakcie dowiedzieliśmy się za pośrednictwem specjalnego oświadczenia prasowego, które biuro prasowe CCC Team opublikowało dzisiejszego przedpołudnia.

Patrząc w przyszłość w 2021 roku CCC nie będzie już sponsorem tytularnym naszego zespołu, dlatego teraz aktywnie szukamy nowego sponsora tytularnego. Jesteśmy w niespotykanych czasach, ale jesteśmy przekonani, że istnieją firmy, które chcą inwestować w kolarstwo, zwłaszcza biorąc pod uwagę globalny wzrost popularności jazdy na rowerze w ostatnich miesiącach. Dzięki własności i licencji Continuum Sports z 2007 roku z amerykańskiej drużyny kontynentalnej staliśmy się jedną z największych drużyn na poziomie World Tour w peletonie w ostatnich latach i mamy zamiar to kontynuować ze wsparciem nowego sponsora tytularnego

– oświadczył Jim Ochowicz.

Tym samym potwierdzają się plotki, które na przestrzeni ostatnich tygodni i miesięcy docierały do nas. Trudna sytuacja gospodarcza, która uderzyła w drużynę CCC sprawiła, że przedsiębiorstwo kierowane przez Pana Dariusza Miłka wycofuje się ze sponsorowania męskiej ekipy na poziomie World Tour. Co stanie się z kobiecą sekcją CCC-Liv oraz młodzieżowym zespołem CCC Development Team? Na te pytania powinniśmy poznać odpowiedzi w kolejnych tygodniach.

Poprzedni artykułWyścigi we Francji przygotują Toma Dumoulina do Tour de France
Następny artykułDariusz Banaszek: „Uważam, że sezon zaczęliśmy bardzo dobrze” [video]
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments