Foto: © Sigrid Eggers | Deceuninck - Quick-Step Cycling Team

Belgijska drużyna podobie, jak ekipa BORA – hansgrohe organizuje dla swoich zawodników obozy przygotowawcze do wznowienia sezonu. Część kolarzy „Watahy” będzie w połowie czerwca trenować we Flandrii.

Całe zgrupowanie ma być krótkie i trwać zaledwie trzy dni. Zawodnicy Deceuninck Quick-Step nie będą znajdować się w żadnym hotelu, tylko w wynajętym domu, aby jak najbardziej ograniczyć możliwość zarażenia koronawirusem. Ponadto kolarze mają być poddani testom na obecność tego wirusa.

Na tym obozie treningowym znajdą się głównie zawodnicy specjalizujący się w wyścigach klasycznych. O celach na to zgrupowanie w specjalnym komunikacie prasowym opowiedział trener kolarzy „Watahy” Koen Pilgrim.

Będziemy również wykorzystywać ten obóz, jako okazję do ponownego zapoznania się z trasami niektórych brukowanych klasyków, takich jak Ronde van Vlaanderen i Gandawa – Wevelgem. Chcielibyśmy także zrobić rekonesans Paryż-Roubaix, ale musielibyśmy przekroczyć granicę (z Francją), co może być skomplikowane teraz, ale i tak będziemy dobrze trenować

– powiedział Koen Pilgrim.

Zespół kierowany przez Patricka Lefevere’a zapowiedział, również że planowany jest obóz wysokościowy dla części kolarzy jeszcze w tym miesiącu.

Poprzedni artykułSachsenring-Radrennen z 50 kolarzami na starcie
Następny artykułTadej Pogačar spokojny przed wznowieniem sezonu i Tour de France
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments