W miniony weekend odbyła się 72. edycja Sachsenring-Radrennen. Na torze wyścigowym rywalizowało 50 kolarzy.

Wyścigi pod egidą UCI będą odbywały się dopiero od 1. lipca. Jednak nie przeszkodziło to w organizacji Sachsenring-Radrennen. Dość specyficzne ściganie odbyło się w jeszcze bardziej specyficznych warunkach.

50 zawodników z ekip kontynentalnych oraz z młodszych reprezentacji Niemiec stanęło do rywalizacji jak do wyścigu Formuły 1. Każdy z nich miał swoje pole startowe i oczekiwał na sygnał do startu. Przed wyścigiem każdy rower i… buty zostały zdezynfekowane w trosce o bezpieczeństwo. Wszystko to oczywiście jest związane z pandemią koronawirusa.

Po pokonaniu dystansu 122 kilometrów wygranym został Tobias Nolde (P&S Metalltechnik). Drugi był jego kolega z zespołu Immanuel Stark, a trzeci Stefan Brandlmeier (Hrinkow Advarics Cycleang. Także podczas dekoracji kolarzy obowiązywał „social distancing”.

Nolde pokazywał się już podczas wyścigów w Polsce, gdzie w 2019 roku był piąty na trasie Pucharu Uzdrowisk Karpackich.

Poprzedni artykułM.A.Lopez: „Celem na dziś jest powrót do ścigania”
Następny artykułDeceuninck Quick-Step organizuje obóz treningowy w połowie czerwca