fot. archiwum Bartosza Huzarskiego

Były kolarz, uczestnik wielkich tourów Giro d’Italia, Tour de France i Vuelta a España, założyciel Huzar Bike Academy Bartosz Huzarski będzie czternastym gościem naszego cyklu wywiadów „na żywo”. Z popularnym „Huzarem” spotkamy się w czwartek 21 maja o godz. 20:00 na naszym Facebookowym profilu.

Do największych sukcesów w długiej i bogatej karierze Bartosza Huzarskiego należą: wygrany etap na Wyścigu Pokoju, dwie koszulki najlepszego górala w Tour de Pologne, drugie miejsce na etapie Giro d’Italia oraz trzecie na jednym z odcinków hiszpańskiej Vuelty. Przez większą część kariery Huzarski pełnił rolę pomocnika i zaczepnego uciekiniera, dzięki czemu poznał zawodowe kolarstwo od tej najtrudniejszej, a może i także najciekawszej strony. Z perspektywy harcownika czy członka grupetto widział i cierpiał dużo.

Po zakończeniu kariery w 2016 roku Bartosz Huzarski nie zwolnił tempa. Zaangażował się w rozwój między innymi swojej kolarskiej akademii – Huzar Bike Academy, od czasu do czasu komentuje wyścigi kolarskie, był dyrektorem ds. sportowych mistrzostw Polski, organizuje wyścigi, a także nieustannie jeździ na rowerze, co sprawia, że nadal wygląda, jakby byłem prosem 😉

W czwartek o godz. 20:00 porozmawiamy z Bartoszem na wiele tematów – powspominamy, omówimy teraźniejszość oraz będziemy dywagować o przyszłości. „Huzar” podzieli się z nami błyskotliwymi spostrzeżeniami na wiele tematów. Nie zabraknie również interesujących i pomocnych rad dla amatorów. Do zobaczenia!

Jednocześnie przypominamy, że wszystkie poprzednie wywiady „na żywo” są dostępne na naszym facebookowym profilu. Ostatnio rozmawialiśmy ze zwycięzcą Tour de Pologne 2019 Pavlem Sivakovem (Team Ineos). Był to jedyny wywiad Rosjanina podczas lockdownu, dlatego cytuje nas m.in. francuski portal Cyclism’Actu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments