Strava

Strava – znana niemal w całej społeczności kolarskiej aplikacja usuwa jedną z funkcjonalności dostępnych w bezpłatnej wersji. Segmenty, o których mowa to jedna z nieodłącznych części tej aplikacji. Szkoda tylko, że będzie w pełni dostępna tylko w płatnej usłudze. Szczegóły poniżej…

Od dzisiaj funkcje tabeli liderów segmentów i analizy segmentów Strava będą dostępne tylko dla płatnych subskrybentów, w ramach przeglądu aplikacji treningowej.

Ta zmiana będzie oznaczać, że teraz użytkownicy Strava muszą zasubskrybować usługę Summit, aby zobaczyć ogólną tabelę wyników, porównać wyniki segmentu z innym użytkownikiem, porównać poprzednie wysiłki lub cieszyć się analizą segmentu.

Bezpłatni użytkownicy będą nadal widzieć swój czas i ekran szczegółów dla segmentów, które ukończyli, otrzymywać osiągnięcia dla najszybszych czasów w segmencie (ale nie będą wyświetlać się poprzednie czasy na segmencie ) i zobaczyć ogólną tabelę 10 najlepszych w historii. Bezpłatni użytkownicy mogą również nadal tworzyć segmenty, ale nie będą mieli dostępu do ogólnej tabeli liderów w tym segmencie.

„Przenosimy niektóre darmowe rzeczy na stronę płatną”

– mówi Simon Klima, szef Stravy w Wielkiej Brytanii.

„Tabele wyników segmentów będą wchodzić w skład subskrypcji, ale dla jasności – segmenty nadal będą bezpłatne dla wszystkich. Jednak konkurowanie na segmentach i ich analiza będzie częścią płatnej subskrypcji ”.

Klima opisuje zmianę jako „Całkiem fundamentalną”. Dodaje:

„Jesteśmy małą firmą, nadal nie jesteśmy rentowni i musimy wprowadzić te zmiany”.

Tam, gdzie wcześniej użytkownicy mogli wybrać pakiety bezpieczeństwa, szkolenia i analizy lub wszystkie trzy łącznie w ramach abonamentu Summit za 6,99 £, teraz będzie tylko jedna subskrypcja w cenie 4 £ miesięcznie.

Znika również sama marka „Summit”, a zamiast tego Strava będzie jednoznacznym wyborem między subskrypcją a darmową wersją.

Istnieje wiele aktualizacji towarzyszących zmianie. Zakładka Summit zmieni się w zakładkę „Trening” ze szczegółowymi danymi treningowymi i połączy kluczowe dane dotyczące tygodniowej intensywności, miesięcznej sprawności w celu śledzenia ogólnych postępów treningu.

Strava ma 55 milionów aktywnych użytkowników i trzy miliardy zarejestrowanych aktywności.